Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok milyen gyakran...

Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok zsugori,nem sajnálom az ételt senkitől!!!!!!


Tehát arról van szó hogy a kisfiam ovis társai, barátai sokszor jönnek hozzánk de minket nem hív soha senki.

Szeretnek nálunk lenni , jól érzik magukat.

Egyedülálló anya vagyok , hétköznap dolgozok,mégis sokszor hétköznap is atjonnek a szomszédok, barátnők,sokan kisgyerekkel együtt.


A konkrét eset ami miatt kezdek kiakadni az az ,hogy lett nemrég egy nagyon kedves barátnőm, akinek van egy 7 éves kisfia.

A barátnőm/ismerősöm majdnem minden nap átjön egy kávéra,es a kisfiát is mindig hozza.

Az én fiam 4 eves ,tehát nem igazán akar az övé az enyemmel játszani ,ha itt van, 70%-ban a telefonját nyomja.

A maradék időben az en kisfiammal együtt felforditjak a lakást.

Ordibalnak,rosszalkodnak,nincs egy nyugodt pillanatom.

Ilyenkor én is sokkal ingerultebb vagyok. Munka után ,hulla fáradtan nehéz elviselnem a más gyerekét ahogy a koszos ruhájában ugrál a tiszta ágyamon. például....


Valamint akárhányszor átjön valaki , azért ugyebár illik megkinalni valamivel.

A gyerkeknek legtöbbször sütit adok, édességet , üdítő,kávé a felnőtteknek es nem vagyok zsugori ,de ez már egy picit sok.

Nem etetem más gyerekeit nap mint nap. Nekem egy gyerekem van , nem 6.

Tegnap a barátnőm kisfia nemcsak hogy az én fiam edesseget folyamatosan ette,de mielőtt elment láttam hogy egy nagy marekkal zsebre is tett.


És ez most tényleg nagyon csúnya tőlem ,és esküszöm nem sajnálom de remélem értitek mi a gond.

Ez egy héten kb 3-4 liter üdítő pluszban ,5-6 tejszelet, sütemény ,édességek ,gyümölcs ....amit ezek a gyerekek megesznek,megisznak .

Egyedül nevelem a fiam,és nekem is sokszor nehéz hónap végén ,és kezden úgy érezni hogy kihasznalnak.


Emellett amikor hulla fáradtan haza érek, kezdhetek mosni, takarítani a gyerekek után. Az én kisfiam egyedül nem csinál ekkora kupit,és nem is olyan rossz mint ha többen vannak .


Ti ezt hogy oldjatok meg?

Ismerek valakit , ő azt mondta hogy hozzá nem mehet be egyáltalán senki mert neki az otthona szent,és nem hajlandó más után takarítani.

Szerintem az arany közép után az lenne ,ha egy héten max 2-3x lennének vendégek.


Ha engem valaki elhivna magához és a gyerekemet is vinnem , üres kézzel nem allitanek be soha ,valamint addig el nem mennek még segítek legalább úgy kitakarítani ahogy volt mikor érkeztem.

Milyen dolog hogy átmegyek a szomszédba enni,inni, a gyerek szét csesz mindent ,majd ha elég volt ,felallok és elmegyek haza ?!


Amúgy kedvelem a barátnőmet de mégsem mondhatom neki hogy legközelebb ne hozza a gyerekét.

Biztos hogy megsértődne és meg is értem.


A gyerek még nem azért jön mert játszani akar,mivel nem is játszik csak rombol maximum hanem gondolom azért mert tudja hogy kap valami finomságot .


Nem akarok gonosz lenni de nem tarthatom el más gyerekét,valamint nem is akarok utánuk már takaritani



márc. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy még nekünk is csak magyarázkodsz, pedig elsőre is tök érthető, hogy semmi kedved a mindennapos vendégfogadásra, és ennek az anyagi vonzata is megterhelő, akkor is, ha valaki nem egyedülálló anya.

Állj ki magadért! Sajnos pofátlan emberek mindig lesznek. Nem fogják magukat észrevenni. Teljesen máshogy gondolkodnak, mint egy normális ember.

Szóval ha sértődés is lesz belőle, szüntesd meg ezt a helyzetet.

Az már rajtad áll, szépen vagy ajtóstól rontva! 🙂

márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
97%
De ô mindig üres kèzzel àllít be hozzàd minden nap? Se kàvèt nem visz soha sem a te fiadnak bàrmit? Jó nagy tapló. Te pedig àllj a sarkadra mèg olvasni is rossz mennyire nem tudod ezt kontrollàlni ès csak tûrsz
márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
100%

Fú, ne haragudj meg érte, de oltári balek vagy. Minden nap meghívatja magát, te meg hagyod, ottfelejtődnek vacsorára, és még meg is kínálod őket, kinnhagyod az asztalon a heti édességadagot szabad prédának.

Sértődés nélkül nem fogod tudni őket leszerelni, mert hozzászoktak a jóhoz, de kezdd azzal, hogy bocs, ma ne, fáradt vagyok, és azt is mondd meg, hogy neked megterhelő a mindennapos vendégfogadás. Anyagilag és idegileg is.

márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk általában úgy van hogy ír az egyik anyuka , barátnőm,hogy át -e jöhet egy kávéra"


Itt kell rövidre zárni: ne haragudj, most nem alkalmas. Még magyaráznod sem kell, miért. Nem tartozol magyarázattal, felnőtt ember vagy.


Én is hajlamos vagyok megfelelési kényszerre, de az otthonunk 4 fala szent. Ide nem jöhet bárki csak úgy. Egyeztetünk (jó előre!), és nincs gyakori vendégeskedés.

márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 babyboom567 ***** válasza:
97%

Pedig ezt te cseszed el(annak ellenére,hogy irtó bunkók).Azt hiszik,hogy szabad így viselkedni,és szabad mindent megenni,és szabad éjjelig ott lenni.

Ezt mind azért, mert hagyod.Állíts ezt le.(különben ezek nem barátok,mert a barátok nem használják ki egymást)

márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ahogy említettem nem kínálom, az édességek kint vannak nálunk. Nem akarom dugdosni az már tényleg nagyon gáz ."


Nem kell kitenni. A szekrényben jó helyen van. Nem kell kínálgatni se.

márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:

Számomra is az az érdekes hogy soha semmit nem hoznak,es nem is hívnak magukhoz.


Valahogy úgy szeretném megoldani hogy ha lehet max havi 2-3 x jöjjön át valaki.

Fáradt vagyok idegileg és nem szeretném ezt tovább csinálni.

Még nem tudom hogy fogom a tudtukra adni de majd ha 10x egymás után is azt mondom hogy nem érek rá ,akkor majd csak észbe kapnak...

márc. 5. 16:21
 18/69 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van annak,aki írta,hogy itt is magyarázkodsz,pedig totál értjük. Amit nem,hogy miért nem állítod ezt le? Nálunk a rokonok se állítanak csak így be és heti 7x nem is tűrném. Ne vicceljünk már...magánélet is van. Miért olyan nehéz megmondani,hogy most nem és kész? Magyarázkodnod se kell neki.
márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
100%

A fiam legjobb barátja szokott átjönni, de kizárólag hétvégén, és a fiam ugyanúgy megy hozzájuk, szóval nem egyoldalú a dolog. És persze ilyenkor napokkal előre egyeztetünk az anyukájával, nem aznap írunk egymásra, hogy szeva, 20 perc múlva átmennénk.

De csak egyetérteni tudok az előttem szólókkal. Nem tartozol magyarázattal senkinek. Megmondod, hogy most nem alkalmas, és kész. Esetleg kitűzöl egy másik napot, hogy aznap pl. 3-tól fél 5-ig ráértek. Az édességet meg elteszed (elteszed, nem dugdosod - még mindig a te otthonodról van szó, ahol oda raksz mindent, ahová csak akarsz), ha esetleg kérne a kölök, akkor megmondod, hogy bocsi, most nem vettél. Előbb-utóbb megunja, és ha nincs csokival tömve, lehet nem is akar majd annyira menni.

A "barátnőd" is megéri a pénzét amúgy, hogy nem sül le a bőr a képéről minden nap nálad dekkolni, oszt' még annyi sincs benne, hogy néha egy csomag kávét vigyen, vagy elvigye a két gyereket fagyizni, vagy tényleg BÁRMI ilyen gesztus, ami rohadtul a minimum lenne.

márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 babyboom567 ***** válasza:
91%

-Szia, átmehetünk kávézni

-Ne haragudj Erzsi,de ezentúl max hétvégén vendéglátunk,egyszer ti tudtok jönni és egyszer mi megyünk át.Petikét teljesen megviselte ez az állandó vendéglátás,teljesen felborult a napirendünk, és már szóltak az oviba is,hogy szorong a gyerek.Köszi,hogy megérted.

márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!