Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok milyen gyakran...

Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok zsugori,nem sajnálom az ételt senkitől!!!!!!


Tehát arról van szó hogy a kisfiam ovis társai, barátai sokszor jönnek hozzánk de minket nem hív soha senki.

Szeretnek nálunk lenni , jól érzik magukat.

Egyedülálló anya vagyok , hétköznap dolgozok,mégis sokszor hétköznap is atjonnek a szomszédok, barátnők,sokan kisgyerekkel együtt.


A konkrét eset ami miatt kezdek kiakadni az az ,hogy lett nemrég egy nagyon kedves barátnőm, akinek van egy 7 éves kisfia.

A barátnőm/ismerősöm majdnem minden nap átjön egy kávéra,es a kisfiát is mindig hozza.

Az én fiam 4 eves ,tehát nem igazán akar az övé az enyemmel játszani ,ha itt van, 70%-ban a telefonját nyomja.

A maradék időben az en kisfiammal együtt felforditjak a lakást.

Ordibalnak,rosszalkodnak,nincs egy nyugodt pillanatom.

Ilyenkor én is sokkal ingerultebb vagyok. Munka után ,hulla fáradtan nehéz elviselnem a más gyerekét ahogy a koszos ruhájában ugrál a tiszta ágyamon. például....


Valamint akárhányszor átjön valaki , azért ugyebár illik megkinalni valamivel.

A gyerkeknek legtöbbször sütit adok, édességet , üdítő,kávé a felnőtteknek es nem vagyok zsugori ,de ez már egy picit sok.

Nem etetem más gyerekeit nap mint nap. Nekem egy gyerekem van , nem 6.

Tegnap a barátnőm kisfia nemcsak hogy az én fiam edesseget folyamatosan ette,de mielőtt elment láttam hogy egy nagy marekkal zsebre is tett.


És ez most tényleg nagyon csúnya tőlem ,és esküszöm nem sajnálom de remélem értitek mi a gond.

Ez egy héten kb 3-4 liter üdítő pluszban ,5-6 tejszelet, sütemény ,édességek ,gyümölcs ....amit ezek a gyerekek megesznek,megisznak .

Egyedül nevelem a fiam,és nekem is sokszor nehéz hónap végén ,és kezden úgy érezni hogy kihasznalnak.


Emellett amikor hulla fáradtan haza érek, kezdhetek mosni, takarítani a gyerekek után. Az én kisfiam egyedül nem csinál ekkora kupit,és nem is olyan rossz mint ha többen vannak .


Ti ezt hogy oldjatok meg?

Ismerek valakit , ő azt mondta hogy hozzá nem mehet be egyáltalán senki mert neki az otthona szent,és nem hajlandó más után takarítani.

Szerintem az arany közép után az lenne ,ha egy héten max 2-3x lennének vendégek.


Ha engem valaki elhivna magához és a gyerekemet is vinnem , üres kézzel nem allitanek be soha ,valamint addig el nem mennek még segítek legalább úgy kitakarítani ahogy volt mikor érkeztem.

Milyen dolog hogy átmegyek a szomszédba enni,inni, a gyerek szét csesz mindent ,majd ha elég volt ,felallok és elmegyek haza ?!


Amúgy kedvelem a barátnőmet de mégsem mondhatom neki hogy legközelebb ne hozza a gyerekét.

Biztos hogy megsértődne és meg is értem.


A gyerek még nem azért jön mert játszani akar,mivel nem is játszik csak rombol maximum hanem gondolom azért mert tudja hogy kap valami finomságot .


Nem akarok gonosz lenni de nem tarthatom el más gyerekét,valamint nem is akarok utánuk már takaritani



márc. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:

40, nem az lenne a baj hogy néha atjonnek hanem az hogy a gyerek felforditja az egész lakást,rongal,rosszalkodik.

És szegyenltem magam eddig nemet mondani ,nem akarok senkit megbántani de ezentúl másképp lesz .

márc. 5. 17:22
 42/69 anonim ***** válasza:
84%

nålunk lakásba soha nem jöhetett senki ,de pl lėpcsöház elött parkban stb szivesen talålkoztam a baråtaimal.

viszont mi sem mentünk senkihez meghivás nėlkül kivėtel barátnömékhez de vele is megbeszėltük hogy pl ma ekkor ės ekkor rå ėr .

márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a hülye. Tegnap szívtam a fogam, hogy basszus...majd' 10.000 forint a havi kávé. Én marha meg megvettem. Pedig minden nap át kéne mennem valamelyik szomszédhoz. :D


Amúgy kérdező! Nem bántásból mondom, de marha nagy palimadár vagy. A "barátnőd" konkrétan mindennap meghivatja magát hozzád egy ingyen kávéra, a gyereknek meg nem kell édességet vennie, mert felzabálja a tiéd elől.


Egyébként én nem vagyok szívbajos, simán megmondom hogy nincs kedvem. Aztán ha megsértődik, akkor mehet amerre lát. De mivel látom, hogy Te lekisebb vagy és kerülöd a konfliktust (bár mindig nem lehet), így Neked azt javaslom, hogy mondd meg, hogy fáradt vagy, dolgod van, nem vagy jól stb.

márc. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
97%

Mielőtt jönnek, a tál édességet igenis tedd el. Nem "dugdosás", azt a saját gyerekednek vetted, nem másénak, a síkosítót is elrakom szem elől, mert ne az enyémet használják már a vendégek.

A sok rosszalkodásnál meg igenis a más gyerekére is rászólok a saját otthonomban. Mi az, hogy a tévét dobálják a gyerekek?! Egyből rápirítok, hogy otthon is ez a módi? Mert ha igen, akkor otthon csinálhatja, de nálad nem, ha ez a vágya, lehet menni haza.

Vacsival nem kínálok senkit, ha eljön a vacsoraidő, akkor mondom a barátnőmnek, hogy köszi, hogy jöttetek, legközelebb majd mi megyünk, nálunk most jön a vacsoraidő, szóval további szép napot.

A kávé meg üdítő még hagyján, bár legközelebb amikor így bejelentkezik a barátnő, én visszaírnék neki, hogy oké, kávét és gyümölcslét a gyerekeknek hozzon, mert már elfogyott otthon. Illetve az szerintem nem bunkóság, hogy hétköznap nem vágysz vendégségre, nyugodtan lehet mondani, hogy majd szombatra tervezzetek valamit, ma inkább pihennél.

márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkit leépítettem, ahol a vendégség nem volt kölcsönös. Ha meghívtam a gyereket, de ők nem hívták vissza az enyémet akkor ennyi volt, nem jöhetett többet. Ahol rendszeres volt az átjárkálás, ott persze nem mértük patikamérlegen, ki hányszor volt kinél, de mivel balek nem vagyok, ezért sem ingyen kávézót, sem ingyen gyerekmegőrzést nem vállalok. Aki hagyja magát, azt ki fogják használni.
márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod úgy, hogy egy közös idotoltesre ha nemet mondasz azzal megbantasz bárkit is? Most nem jó ? Ok majd máskor. Ez ennyi. Mit misztifikalod túl. Tarts egy kis onismeretet hogy miért nem tudsz nemez mondani és ne ezt a példát mutasd a gyermekednek, hogy a saját kárára is igent kell mondania mindig
márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk heti 1 játszós délután van, erre van kapacitásom. Sokat dolgozunk a férjemmel, nagy a felelősségünk, így a stressz is.

Attól, mert vendég valaki, még viselkednie kell és igenis szólok, ha a vendéggyerek a hálónkba akar ugrálni (nem is mehetnek be oda egyáltalán). De szólok akkor is, ha nagy a "csatazaj" vagy, az én otthonban az én szabályaim érvényesek.

Üdítőt nem tartok itthon, ásványvíz van, a gyerekeknek esetleg szörp, szívesen főzök kávét és slussz. Megtehetném, hogy etessem a fél játszóteret, de nem teszem. Vacsora előtt mindenki megy haza, mi is ha épp minket hívnak meg. És ha aznap nincs időm/kedvem vagy csak szimplán fáradt vagyok, akkor nyugodt szívvel mondom le, mert majd bepótoljuk máskor és nem tartozom magyarázattal senkinek.

Na neked is valami ilyesmit kellene kialakítani.

márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%
Túl jó szíved van és szolgalelkű vagy. Látszik,hogy egy nagyon jó ember vagy, de most már átestél a ló túloldalára. Nem tartják tiszteletben a magánszférád, pihenésed, a saját igényeidet, mivel te magad szorítod háttérbe mások kedvéért. Az írásod alapján egyértelmű, hogy nem fogod ezt egyik napról a másikra beszüntetni. De ha neked úgy könnyebb, nem is kell. Ez is fokozatosan alakult így nyilván, egy folyamat volt. Azt, hogy ez változzon azt is alakíthatod fokozatosan. Néha találsz ki kifogást (nem érzed jól magad, a gyerek nem érzi jól magát, nem lesztek otthon, kifárasztottak a munkában, más vendéged lesz stb.) Ezer dolgot mondhatsz. Meg kezd el "visszahívatni" magatokat.Mond meg, hogy nálad nincs kedved lenni mert unod, hogy mindig otthon vagy,szeretnél kimozdulni ezért ma inkább ti mennétek.
márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén vállalom, hogy hozzánk senki, és mi sem járunk máshoz.


3 gyermekem van, a hátam közepére nem hiányzik más gyereke, nem vagyok hajlandó más gyerekét pesztrálni.


Ne legyél palimadár. Az ilyen nem barátnő.

A gyerek neveletlen. Nekem leégne a pofám, ha a gyermekeim így mernének viselkedni, és nem, egyáltalán nem engedném, hogy más gyereke a saját házamban így viselkedjen.

Már a legelső alkalommal rá szóltam volna, az anyjának is megmondtam volna , hogy vagy lesz szíves megnevelni vagy ne hozza.

márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
51%

"3 gyermekem van, a hátam közepére nem hiányzik más gyereke, nem vagyok hajlandó más gyerekét pesztrálni"


Ez mondjuk olyan gáz, ne haragudj. Az én anyám is ilyen volt, és utáltam, hogy hozzánk soha senki nem jöhetett és mi sem mehettünk, pedig úgy szerettem volna, ciki is volt, mindig én maradtam ki emiatt az egymáshoz járós baráti körökből. Ma már nem is beszélek anyámmal, nem konkrétan emiatt, de ez is az ő egyik konzervatív-kontrollmániás-lesz*rommitakaragyerekem jellemének vonása volt.


Persze, egy idő múlva meg se mertem kérdezni, átjöhet-e valaki, mert már féltem a szájhúzogatástól, visszautasítástól, ezt csak azért mondom, mert biztos te is elhiteted magaddal, hogy a gyerekeid nem igénylik, közben lehet, meg sem merik kérdezni, mert minek.


Nem kell átjáróházat játszani, de basszus, vegyél már magadon erőt néha a gyerekeid kedvéért.

márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!