Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok milyen gyakran...

Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok zsugori,nem sajnálom az ételt senkitől!!!!!!


Tehát arról van szó hogy a kisfiam ovis társai, barátai sokszor jönnek hozzánk de minket nem hív soha senki.

Szeretnek nálunk lenni , jól érzik magukat.

Egyedülálló anya vagyok , hétköznap dolgozok,mégis sokszor hétköznap is atjonnek a szomszédok, barátnők,sokan kisgyerekkel együtt.


A konkrét eset ami miatt kezdek kiakadni az az ,hogy lett nemrég egy nagyon kedves barátnőm, akinek van egy 7 éves kisfia.

A barátnőm/ismerősöm majdnem minden nap átjön egy kávéra,es a kisfiát is mindig hozza.

Az én fiam 4 eves ,tehát nem igazán akar az övé az enyemmel játszani ,ha itt van, 70%-ban a telefonját nyomja.

A maradék időben az en kisfiammal együtt felforditjak a lakást.

Ordibalnak,rosszalkodnak,nincs egy nyugodt pillanatom.

Ilyenkor én is sokkal ingerultebb vagyok. Munka után ,hulla fáradtan nehéz elviselnem a más gyerekét ahogy a koszos ruhájában ugrál a tiszta ágyamon. például....


Valamint akárhányszor átjön valaki , azért ugyebár illik megkinalni valamivel.

A gyerkeknek legtöbbször sütit adok, édességet , üdítő,kávé a felnőtteknek es nem vagyok zsugori ,de ez már egy picit sok.

Nem etetem más gyerekeit nap mint nap. Nekem egy gyerekem van , nem 6.

Tegnap a barátnőm kisfia nemcsak hogy az én fiam edesseget folyamatosan ette,de mielőtt elment láttam hogy egy nagy marekkal zsebre is tett.


És ez most tényleg nagyon csúnya tőlem ,és esküszöm nem sajnálom de remélem értitek mi a gond.

Ez egy héten kb 3-4 liter üdítő pluszban ,5-6 tejszelet, sütemény ,édességek ,gyümölcs ....amit ezek a gyerekek megesznek,megisznak .

Egyedül nevelem a fiam,és nekem is sokszor nehéz hónap végén ,és kezden úgy érezni hogy kihasznalnak.


Emellett amikor hulla fáradtan haza érek, kezdhetek mosni, takarítani a gyerekek után. Az én kisfiam egyedül nem csinál ekkora kupit,és nem is olyan rossz mint ha többen vannak .


Ti ezt hogy oldjatok meg?

Ismerek valakit , ő azt mondta hogy hozzá nem mehet be egyáltalán senki mert neki az otthona szent,és nem hajlandó más után takarítani.

Szerintem az arany közép után az lenne ,ha egy héten max 2-3x lennének vendégek.


Ha engem valaki elhivna magához és a gyerekemet is vinnem , üres kézzel nem allitanek be soha ,valamint addig el nem mennek még segítek legalább úgy kitakarítani ahogy volt mikor érkeztem.

Milyen dolog hogy átmegyek a szomszédba enni,inni, a gyerek szét csesz mindent ,majd ha elég volt ,felallok és elmegyek haza ?!


Amúgy kedvelem a barátnőmet de mégsem mondhatom neki hogy legközelebb ne hozza a gyerekét.

Biztos hogy megsértődne és meg is értem.


A gyerek még nem azért jön mert játszani akar,mivel nem is játszik csak rombol maximum hanem gondolom azért mert tudja hogy kap valami finomságot .


Nem akarok gonosz lenni de nem tarthatom el más gyerekét,valamint nem is akarok utánuk már takaritani



márc. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, hogy miben nyilvánul meg a barátnőnek az a nagy kedvessége. Azonkívül, hogy minden nap lejmolja a kávédat és elnézi, hogy a gyereke felfordítja a lakásodat. Hozzám az olyan gyerek még egyszer be nem tenné a lábát, de az anyukája sem. Mondjuk azt nem értem, hogy a fürdőszobával mit tudtak csinálni, hogy éjjelig kellett takarítani.
márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
94%

A fiam 8 éves, soha nem jött még át senki, a lányom 10, hozzá évente 1x


Én alapból szívből gyűlölöm ha valaki jön hozzánk, még a nagyszülői látogatással is így vagyok

márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
100%
29#-es. Ez így van. Nekem is van ilyen rokonom,ő is mindig ezt mondja,hogy szólnának ha gond lenne ez.
márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%

Én esetleg azt is megpróbálnám, hogy "Szia! Most nem alkalmas nálunk, mert most takarítottam ki, nem akarom újrakezdeni. Mi lenne, ha mi mennénk hozzátok?"


Ha hetente jártok át egymáshoz, akkor szerintem belefér ez is.

márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem erunk ra Julcsi. Havonta egy vasarnap max 2 ora hosszat, es hozhatsz kavet/uditot/sutit.


Es pont. Semmi magyarazkodas, semmi kitalacio, plane nem “ne haragudj, de..” Nem. Nincs ilyen. O ne haragudjon?? Nagyon durvan tulteng benned a megfelelesi kenyszer, kerdezo. Nehogymar te hunyaszkodj meg a sajat otthonodban.

márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
97%
Én már akkor hisztizek, ha minden hétvégén jön valaki. Kéthetente egyszer jöhet ide olyan ember, aki annyira nem hiányzik a hátam közepére. Anyukám pl imádom, ha jön, ő jöhetne heti 2-3x is, de ő alig ér rá. A többieknek mindig azt mondom, hogy most családos hétvége van, de a jövő hét szombat szabad, ha nekik is jó. Ebből rögtön tudják, hogy csak a hétvége jó, és csak jövő hét. Nálunk napközben iszonyú kupi van, hiába pakolok el a délutáni alvás alatt, és az esti lefekvés előtt is. Főzök egyet, szétdobálja a gyerek a kaját, kiborítja a játékokat, jön valami sok részes csomag, amit nincs időm eltenni, és 5 perc alatt úgy néz ki a ház, mint valami hulladéklerakó. Égne is a bőr a képemen, ha valaki csak úgy átjönne. Nincs időm nekem cirkuszi majmot játszani, nekem is van életem.
márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért hiszed goboszságnak, ha elrakod az edességet az asztal közepéről?? Figyelj, mivel ott van az asutalon és nem szólsz, szerintem azt hiszik, hogy direkt nekik van ott. Senki nem gondolatolvasó. A baratnődnek ez így baromi kényelmes, ennyi. Mondd, hogy nem tudsz vendeget fogadni minden délután, legyen heti1x. És rakd el az édességeket. Üdítő se kell, adj vizet. 1 kis talban ropi vagy sós perec és kész. Amikor pedig vacsiidő van: köszi, hogy jöttetek, most már kezdjük az esti rutint, viszlát legközelebb. Aki ezen megsértődik, az sose volt a barátod.
márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 A kérdező kommentje:

Az asztal mellett vagyis mögött van egy szép asztalka, az csak így dísznek van - barokk stílusú:-)

És azon van rajta 2 kosárka és abban vannak a dolgok,tehát nem az asztal közepén . :-)

márc. 5. 17:08
 39/69 anonim ***** válasza:
96%

De akkor is ki van rakva. Tepedig nem szólsz.

Ezen kívül ha a gyerek edesseget pakol a zsebébe, igenis ra kell szólni, hogy tegye vissza.

márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
93%

De írd már meg, komolyan, mi a tököm olyan nehéz megírni, hogy bocsi, most nem jó? Nem alkalmas, fáradt vagyok, majd megbeszélünk egy napot, a péntekhez mit szólsz?


Nem értem egyszerűen. Mi kisgyerekes csokos környéken lakunk, itt kb. tényleg minden háznál van 2-3 gyerek, minden szomszédomban, oldalt, elől-hátul, mindenhol, a gyerekek is sokat bandának kint délután az utcán, ha vége az ovinak, ide is át szoktak jönni a gyerekek barátai, de ha nem jó, simán megmondom, hogy most nem jó sajnos, mert dolgom van.


Nem értelek.

márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!