Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok milyen gyakran...

Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok zsugori,nem sajnálom az ételt senkitől!!!!!!


Tehát arról van szó hogy a kisfiam ovis társai, barátai sokszor jönnek hozzánk de minket nem hív soha senki.

Szeretnek nálunk lenni , jól érzik magukat.

Egyedülálló anya vagyok , hétköznap dolgozok,mégis sokszor hétköznap is atjonnek a szomszédok, barátnők,sokan kisgyerekkel együtt.


A konkrét eset ami miatt kezdek kiakadni az az ,hogy lett nemrég egy nagyon kedves barátnőm, akinek van egy 7 éves kisfia.

A barátnőm/ismerősöm majdnem minden nap átjön egy kávéra,es a kisfiát is mindig hozza.

Az én fiam 4 eves ,tehát nem igazán akar az övé az enyemmel játszani ,ha itt van, 70%-ban a telefonját nyomja.

A maradék időben az en kisfiammal együtt felforditjak a lakást.

Ordibalnak,rosszalkodnak,nincs egy nyugodt pillanatom.

Ilyenkor én is sokkal ingerultebb vagyok. Munka után ,hulla fáradtan nehéz elviselnem a más gyerekét ahogy a koszos ruhájában ugrál a tiszta ágyamon. például....


Valamint akárhányszor átjön valaki , azért ugyebár illik megkinalni valamivel.

A gyerkeknek legtöbbször sütit adok, édességet , üdítő,kávé a felnőtteknek es nem vagyok zsugori ,de ez már egy picit sok.

Nem etetem más gyerekeit nap mint nap. Nekem egy gyerekem van , nem 6.

Tegnap a barátnőm kisfia nemcsak hogy az én fiam edesseget folyamatosan ette,de mielőtt elment láttam hogy egy nagy marekkal zsebre is tett.


És ez most tényleg nagyon csúnya tőlem ,és esküszöm nem sajnálom de remélem értitek mi a gond.

Ez egy héten kb 3-4 liter üdítő pluszban ,5-6 tejszelet, sütemény ,édességek ,gyümölcs ....amit ezek a gyerekek megesznek,megisznak .

Egyedül nevelem a fiam,és nekem is sokszor nehéz hónap végén ,és kezden úgy érezni hogy kihasznalnak.


Emellett amikor hulla fáradtan haza érek, kezdhetek mosni, takarítani a gyerekek után. Az én kisfiam egyedül nem csinál ekkora kupit,és nem is olyan rossz mint ha többen vannak .


Ti ezt hogy oldjatok meg?

Ismerek valakit , ő azt mondta hogy hozzá nem mehet be egyáltalán senki mert neki az otthona szent,és nem hajlandó más után takarítani.

Szerintem az arany közép után az lenne ,ha egy héten max 2-3x lennének vendégek.


Ha engem valaki elhivna magához és a gyerekemet is vinnem , üres kézzel nem allitanek be soha ,valamint addig el nem mennek még segítek legalább úgy kitakarítani ahogy volt mikor érkeztem.

Milyen dolog hogy átmegyek a szomszédba enni,inni, a gyerek szét csesz mindent ,majd ha elég volt ,felallok és elmegyek haza ?!


Amúgy kedvelem a barátnőmet de mégsem mondhatom neki hogy legközelebb ne hozza a gyerekét.

Biztos hogy megsértődne és meg is értem.


A gyerek még nem azért jön mert játszani akar,mivel nem is játszik csak rombol maximum hanem gondolom azért mert tudja hogy kap valami finomságot .


Nem akarok gonosz lenni de nem tarthatom el más gyerekét,valamint nem is akarok utánuk már takaritani



márc. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
27%

#60 Hát szerintem az iskolában a 10 perces szünetekben meg a jó esetben mondjuk 1 óra udvaron töltött időben (ha jó idő van, mert ha nem, akkor 0) nem lehet ugyanolyan önfeledten és "minőségien" játszani, mint otthon a saját szobában vagy épp a kertben, nyugiban, nem fél füllel a becsengetést figyelve. A fiam meg a haverja pl szeretnek Xboxozni, Nerf-puskázni, bunkert építeni a kertben, barkácsolni, nyáron medencézni, trambulinozni, csak hogy párat említsek azok közül, amik a suliban bajosak lennének.

Ovi az más, ott még nem is volt ilyen bandázás neki sem.

De teljesen mindegy, nekem zéró indíttatásom van beleszólni, hogy ki hogy csinálja. Különösen ha mondjuk a gyerek se akar áthívni senkit, hát akkor pláne felesleges lenne erőltetni. Csak nem értettem a nekitámadást az 50-es válaszolónak, amikor nem mondta egy szóval se, hogy mindenki nyisson átjáróházat odahaza, csak hozott egy saját példát, hogy neki nem engedték meg soha, és szar volt. Én full megértem.

(#59)

márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
46%

55/56-os kommentelők, érettségitek nincs, hogy ennyire nem megy a szövegértés? :D


Kifejezetten leírtam(!), hogy nem kell átjáróháznak lennie, de ahogy ah 59-es írta, annyira önző, bunkó dolog totál megtiltatni a gyerekeknek, hogy soha senki ne jöhessen át.


Dehát elég elolvasni az 55-ös kommentet, az egész arról, szól, hogy én, én, én, nekem legyen jó, ahogy én gondolom, ahogy én akarom, ahogy nekem tetszik, a gyerekek véleménye meg igényei le vannak sz*rva, bár nem tudom, minek kellett ennyi gyerek ennyire önző szülőnek.

márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
62%
Az én anyám nem szerette, ha jöttek hozzánk, így én nem hivhattam meg a barátaimat. Egy idő utan ezért aztán engem sem hívtak. Őszintén szólva én se szeretem, ha átjáró ház az otthonom, de a gyerekem akkor hivhatta és hivhatja meg még most 20 évesen is a barátait, amikor akarja.
márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
62# Állj már le. :D Hol írtam,hogy tiltva van? Arany középút kell,mint mindenbe. Csak leírtam,hogy attól,hogy neked rossz volt gyerekként,ismerek olyat,aki ugyanígy nőtt fel és semmi probléma nem volt ebből. Nem kell ráhúzni mindenkire általánosan. 55 meg leírta,hogy ő hogy látja...Azt nem írta,hogy a gyereknek ezzel van e baja,vagy odaképzelted?Sima szaros érettségivel már így beleláttál? Miért önző,ha a gyerekének is jó így és megfelel ez? Nem tudhatjuk egyáltalán innen. Egyébként meg csak elmeséltem hogy nőttem fel,milyen anya mellett. Apának heti 1x nem lett volna ezzel baja pl,és szerintem is ez a normális határ,nyilván más ha nyári szünet van,stb. 56# vagyok.
márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
40%

62#



😂 Szerinted hol érdekel engem mit írtál?

Sehol. 🤭

márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te bajod, hogy felnőttként nem tanultál meg nemet mondani ;)


Nálunk HAVI egyszer átjöhet max 2 barát és ennyi, nincs délutáni párórás beugrás és társai.

Főképp, mert hétközben dolgozom és meló után rhadtul nincs kedvem kerülgetni még 1-2 gyereket. Nem is fogok.

márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
29%

Igaziból csak én nem értem, hogy hogyan jönnek ide a gyerekek barátai?


Ha jól vettem ki, akkor a kérdező barátnője ugrik át, aki hozza a gyerekét. Aki mégcsak nem is annyi idős, mint a kérdező gyereke, nem is nagyon szeret a kérdező gyerekével játszani.

márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

67!


Végül is a nyitó kérdés... "Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai?"

márc. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim válasza:
100%
Szerintem mondd meg őszintén.Hozzank a fiam barátai jártak már már hétvégi rendszerességgel,mi sem sajnáljuk az ételt,csak a munka ugye,hogy utana rendszeresen más utan pakolni,takarítani stb...Elmondtam őszintén,hogy találkoznak iskolában,nem kell folyamatosan eggyütt lógni.Megértették,nem lett harag vagy bármi emiatt.
márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!