Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hozzátok milyen gyakran...

Hozzátok milyen gyakran mennek át a gyereketek barátai? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nem vagyok zsugori,nem sajnálom az ételt senkitől!!!!!!


Tehát arról van szó hogy a kisfiam ovis társai, barátai sokszor jönnek hozzánk de minket nem hív soha senki.

Szeretnek nálunk lenni , jól érzik magukat.

Egyedülálló anya vagyok , hétköznap dolgozok,mégis sokszor hétköznap is atjonnek a szomszédok, barátnők,sokan kisgyerekkel együtt.


A konkrét eset ami miatt kezdek kiakadni az az ,hogy lett nemrég egy nagyon kedves barátnőm, akinek van egy 7 éves kisfia.

A barátnőm/ismerősöm majdnem minden nap átjön egy kávéra,es a kisfiát is mindig hozza.

Az én fiam 4 eves ,tehát nem igazán akar az övé az enyemmel játszani ,ha itt van, 70%-ban a telefonját nyomja.

A maradék időben az en kisfiammal együtt felforditjak a lakást.

Ordibalnak,rosszalkodnak,nincs egy nyugodt pillanatom.

Ilyenkor én is sokkal ingerultebb vagyok. Munka után ,hulla fáradtan nehéz elviselnem a más gyerekét ahogy a koszos ruhájában ugrál a tiszta ágyamon. például....


Valamint akárhányszor átjön valaki , azért ugyebár illik megkinalni valamivel.

A gyerkeknek legtöbbször sütit adok, édességet , üdítő,kávé a felnőtteknek es nem vagyok zsugori ,de ez már egy picit sok.

Nem etetem más gyerekeit nap mint nap. Nekem egy gyerekem van , nem 6.

Tegnap a barátnőm kisfia nemcsak hogy az én fiam edesseget folyamatosan ette,de mielőtt elment láttam hogy egy nagy marekkal zsebre is tett.


És ez most tényleg nagyon csúnya tőlem ,és esküszöm nem sajnálom de remélem értitek mi a gond.

Ez egy héten kb 3-4 liter üdítő pluszban ,5-6 tejszelet, sütemény ,édességek ,gyümölcs ....amit ezek a gyerekek megesznek,megisznak .

Egyedül nevelem a fiam,és nekem is sokszor nehéz hónap végén ,és kezden úgy érezni hogy kihasznalnak.


Emellett amikor hulla fáradtan haza érek, kezdhetek mosni, takarítani a gyerekek után. Az én kisfiam egyedül nem csinál ekkora kupit,és nem is olyan rossz mint ha többen vannak .


Ti ezt hogy oldjatok meg?

Ismerek valakit , ő azt mondta hogy hozzá nem mehet be egyáltalán senki mert neki az otthona szent,és nem hajlandó más után takarítani.

Szerintem az arany közép után az lenne ,ha egy héten max 2-3x lennének vendégek.


Ha engem valaki elhivna magához és a gyerekemet is vinnem , üres kézzel nem allitanek be soha ,valamint addig el nem mennek még segítek legalább úgy kitakarítani ahogy volt mikor érkeztem.

Milyen dolog hogy átmegyek a szomszédba enni,inni, a gyerek szét csesz mindent ,majd ha elég volt ,felallok és elmegyek haza ?!


Amúgy kedvelem a barátnőmet de mégsem mondhatom neki hogy legközelebb ne hozza a gyerekét.

Biztos hogy megsértődne és meg is értem.


A gyerek még nem azért jön mert játszani akar,mivel nem is játszik csak rombol maximum hanem gondolom azért mert tudja hogy kap valami finomságot .


Nem akarok gonosz lenni de nem tarthatom el más gyerekét,valamint nem is akarok utánuk már takaritani



márc. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont úgy csináltam, ahogy 45, ahol nem volt kölcsönösség, ott gyorsan leépítettem a kapcsolatot. A sok-sok ovis-általános iskolás barátból egy, azaz egy maradt meg. Nyilván ott én sem mértem patikamérlegen, ki hol van többször. Volt pl olyan, hogy ők többször hívták meg az én gyerekem ottaludni, én viszont többször vittem strandra, programra az ő gyereküket, egyszer egy négy napos nyaralásra is. De itt abszolút kölcsönös volt, és amikor jött a gyerek, mindig hozott valamit, amikor az enyém ment, küldtem szintén valamit.

Aki így viselkedik, mint a romboló gyerek anyja, az nem barát.

márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
73%

Látszik,hogy egy nagyon jó ember vagy

Bocs de miért is? Mert hagyja magát kihasználni? Ideje lenne elfelejteni, hogy az a nő a jó ember, aki kérdés nélkül folyamatosan kiszolgálja mások igényeit és önmagára nem is gondol. Vagy ha igen akkor bocsánatot kér miatta.

márc. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
93%
52-nek igaza van ám. Az a jo ember, aki nem kepes a saját hatarait tartani, az meg a rossz, aki határozottan kommunikálja azokat? Nagyon nem. Ez a fajta, aki nem szól, csak hagyja magát, az csak gyűjti és gyűjti a neheztelést és egyszer csak robban.
márc. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%
%52, 53: Én sem vagyok olyan mint a kérdező mert már rég leállítottam volna őket, illetve el se jutottunk volna idáig, mégsem gondolom magam rossz embernek. Nyilván nem így kell ezt érteni. Szerintem ő már túl önzetlen és önfeláldozó, ami már inkább hátrány az életben mint előny. Pont azért mert kihasználják.
márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
88%

50#


Hát én pont le tojom neked mi a búbánatod, meg hogyan nőttél fel. Neveld a gyereked ahogy te jónak látod, én meg úgy ahogy én és férjem jónak látjuk.


Neked van igényed más gyerekére, nekem / nekünk nincs és nem is lesz.

A 2 nagy gyermekem adhd-s mellé tanulási zavar, eleve nem könnyű velük az élet.

Dolgozunk mindketten férjemmel. Ő este esik haza. Még itt van a háztartás, a nagynak lecke ha valami elmarad ect.

Nem fogok senkit kerülgetni sem pesztrálni.

Mindhárom gyerekünk iskolában oviban du-ig.

Kereskedelemben dolgozom, férjem építőiparban, reggeltől estig emberekkel foglalkozunk.

Nekem nincs idegrendszerem utána még mással jópofizni.

A maradék időt és a hétvégét pedig úgy töltöm a gyerekeimmel ahogy jónak gondolom.


Ne akard megmondani másnak hogyan élje az életét, semmi közöd hozzá.

márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
79%
55# Ott a pont. 50-es nagy hülyeséget írt. :D Én átjárók házába nőttem fel,sajnos. Anya sose mert nemet mondani,de szerintem valahol nem is akart időnként,de amikor akart volna akkor sem. Ma is ilyen.. mindent elfogad mindenkitől,más ezeréves szakadt holmiját is,amire nincs is szüksége,mert ő nem akarja megbántani az illetőt. Volt hogy nekünk akartak az ismerősei olyan gyerekholmit,amire mondtam,hogy szépen köszönjük nem kell,erre kitalált valamit,hogy nekünk már van olyan csak ne keljen megsérteni,hogy nem kell. Vicc.:D Ő nem mondja,hogy ne jöjjenek,ha meghívták valahova akit utált inkább elment és elcipelt minket is,mert hát így "illik". :D Minden nap ott tobzódtak a rokonok felváltva,plusz a barátnői gyerekekkel vacsoráig. Ott is voltak problémák az egyik haverjával öcsémnek,mert nyúlkált már a hűtőbe is,stb. Apa ellentéte volt,sokszor összevesztek,neki a 8 órás meló után nyugi kellett és kész. Totál igaza volt,utáltam ezt az életmódot,ahogy 18 lettem úgy leléptem otthonról mint a huzat,hogy végre nyugalomba teljenek a napjaim. A saját házamba pedig úgy csinálom ahogy akarom és itt bizony nincs átjárók háza,még a rokonoknak se. Jöhetnek a gyerekek barátai,na de nem naponta és így... Magánéletet tessék tiszteletbe tartani. És 50-es, nekem volt barátnőm aki szintén úgy volt,mint az 55,hogy oda nem mehetett senki,stb. Semmi hátránya nem lett ebből,sosem bántotta ez,máshol találkoztunk. :) Túlgondolod,ha azt hiszed,hogy a gyereked ettől fogja jól érezni majd magát.
márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
85%

56#


Én is úgy nőttem fel, hogy nonstop átjáró ház volt anyám barátnőinek..szomszéd Juliska, a falu bolondja, rokonság..jehovások..


Nem számított, hogy ebédidő vagy vacsora leülnél enni, mindig ott ült valaki. Anyánk le se szart, mindig más volt a fontosabb. Soha egyik sem vette a lapot, anyám meg soha nem küldte el egyiket sem. Rühellem mai napig, és sajnos mai napig nincs másképp szüleimnél, egyik a másik után adja a kilincset. Ki találhatod, nem szeretek menni hozzájuk. Nem lehet 2 mondatot váltani, már ott van valaki..


Ezért sem jöhet hozzánk senki, a fent említettek mellett.

55# voltam.

márc. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%
57# Jaj átérzem,tényleg ugyanez. :D Náluk is ez van azóta is,de szerencsére messze lakunk tőlük. Ráadásul ő ide is hívogatná az általa meghívott személyeket ugyanígy a kérdezésem nélkül. Volt,hogy random valakivel állított be. Nálam gyerekként a szobánkba is tobzódtak,nem ritkán a fürdőszobába,wc-be tanultam,mert tőlük még azt sem lehetett. 56# voltam.
márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem igaza van az 50-esnek és teljesen normálisan is fogalmazta meg. Nem írta egy szóval sem, hogy átjáróházat kell csinálni az otthonból és MINDIG ott kell lenni valakinek, csak azt, hogy ha SOHA nincs megengedve, az is gáz. Én ebben egyetértek. Pedig én is antiszoc vagyok, simán ellennék hetekig, hónapokig, igazából akármeddig úgy, hogy csak mi négyen vagyunk otthon, de ha a fiam szeretné, hogy a legjobb barátja átjöjjön, akkor nem fogom neki azt mondani, hogy márpedig nem jöhet át soha. Ettől még nem lóg folyton nálunk, csak hétvégén jöhet szóba, és nyilván nem is minden hétvégén, és csakis napokkal előre a srác szüleivel leegyeztetve. Nekem is voltak barátnőim gyerekkoromban, elég szarul esett volna, ha anyám kategorikusan kijelenti, hogy na ide aztán nem jönnek soha.

Ebben is kell lennie arany középútnak, mint mindenben, más kérdés, hogy a kérdező esete nagyon durván átbillent rajta. Nem véletlen kap olyan válaszokat, amilyeneket.

Az hogy nekem 35 évesen már nincs igényem vendégekre, szerintem nem jogosít fel rá, hogy a 8 éves gyerekemtől is elvárjam, hogy neki se legyen. Mert ennyi idősen még nekem is volt. Vagyis de, persze, feljogosít, mert a lakás az enyém, és az jön oda, akit én odaengedek; de attól még g.ciség lenne tőlem, már csak azért is, mert ő ugyanúgy át szokott menni a haverhoz.

márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
52%

59#



Szíved joga, ahogy nekem is úgy nevelni a gyermekemet ahogyan szeretném.


A gyerekeink du 4-ig iskolában oviban. Egész nap a barátaikkal vannak. 😏 Hagyjuk már ezt a süketelést.

márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!