Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonoszok az ovis...

Miért ilyen gonoszok az ovis anyukák?

Figyelt kérdés

Nálunk az oviban az anyukák többsége nem dolgozik. Engem teljesen csodabogárnak tartanak, hogy dolgozok (negatív értelemben). Általában megkapom, hogy szegény gyerekem úgy sajnálják, hogy bent alszik délután, hogy milyen szörnyű lehet neki, úgy sajnálják.

Van olyan anyuka, akinek jól keres a férje, van aki inkább nem megy nyaralni, használt ruhákba járatja a gyereket és nem esznek gyümölcsöt, de inkább a gyerekével van ebédutántól (a férje is keveset keres, így minden forintot be kell osztaniuk). Ez utóbbi anyukától is megkaptam, hogy szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett. Miért kell ilyen gonosznak lenni, leszólni mást?

Nálatok is van "veszekedés" a dolgozó és a nem dolgozó anyukák között?


márc. 26. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
73%
46# Én írtam a tornásat. Nem volt időm az unatkozó anyukák sztorijaihoz,még is míg öltöztettem,pelenkáztam a torna előtt/után nyomták a baromságaikat. Vannak sajnos ilyen emberek. Kéretlenül. Bár én nem hagytam teret ennek,az is igaz és utána azonnal elfelejtettem mit is mondott. Sokszor nem is figyeltem,csak mosolyogtam majd pápá. Tehát simán lehet,hogy ott pletyiznek egy tömegbe,ő haladna és ezzel jönnek.
márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
38%
50# Ott a pont. Oda vissza kellene a tisztelet.
márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
59%

Engem nem az anyukák zavarnak, hanem az óvónők. Amikor a gyerek füle hallatára beszélik, hogy szegény Xy már megint jön nyáron is ügyeletbe, minden nap reggel itt van fél 8-kor és csak 5-kor jönnek érte... "Nincs is ilyen munkahely, ahol 8-tól 5-ig kellene dolgozni, az 9 óra"... El se tudják képzelni, hogy a legtöbb 40 órás munkakörnál valójában 45 órát vagy bent, mert van 1 óra "ebédszünet".

A nyári szünetet meg szerintük úgy kellene megoldani, hogy kiveszi anyuka is külön az összes szabadságát aztán meg apuka is és sose megy együtt sehova a család... Teljesen másik világban élnek és észre sem veszik.

márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
73%
53# Bölcsibe is ez megy,töltöttem egy hónapot gyakorlaton. Hááát..meglepődne egy két szülő,annyi biztos. Egyrészt ahogy a gyerekkel beszélt egyik másik,szülő előtt ment a jópofi pedig. A másik a kibeszélés,amit te is írsz sokszor a gyerek előtt,de meg alapjáraton is. Kicsit hányinger volt.
márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
91%

53, egyszer lányom belázasodott az oviba, mentem érte négy órakor, ő volt egyedül már csak az osztályban.

Óvónő elcseszett miért nem mentem hamarabb a lázas gyerekért

Nos ebben annyi volt a hiba, hogy amíg én vígan dolgoztam, a lányom belázasodott, elég komolyan, de az óvónő szart engem felhívni, azt sem tudtam, hogy beteg lett a gyerek


Később megtudtam, hogy az óvónő hordta be az anyukákat az osztályba mutogatni, hogy nézzék, beteg a gyerek, és az anyja még mindig nem jön érte.

Amikor kérdőre vontam, hogy miért nem hívott fel, hogy a gyerek belázasodott, azt a választ kaptam, hogy "hat anyuka maga dolgozik, minden nap utolsónak viszi el a kislányt, ha felhívtam volna akkor eljött volna érte?"

Nem baszmeg, ott hagytam volna szenvedni négyig 🤦🤦

márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
56%
54# vagyok. Lepontozhattok és homokba dughatjátok a fejetek nyugodtan,ettől még sajnos ez megy a színfalak mögött.
márc. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
70%

#53

Meg azt nem értik meg hogy sokan nem a helyi kisboltbs dolgoznak hanem beutaznak pl 20kmre lévő nagyvárosba azért van ott a gyerek 8 elött meg 5 után pl.

#55 Már az is baj ha az ember dolgozik, nyilván azért a te gyereked az utolsó mert dolgozol nem jókedvedben hagyod benn a gyereked zárásig az óvodában és otthon ülsz. AZ ESZEM MEG ÁLL. Nem élek Magyarországon, eléggé pocsék a helyzet akkor ott :(

Külföldön 7-19ig van nyitva bölcsi/ovi és senki nem von kérdőre hogy miért ekkor meg akkor mész a gyerekedért.

márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
100%

"Külföldön 7-19ig van nyitva bölcsi/ovi és senki nem von kérdőre hogy miért ekkor meg akkor mész a gyerekedért."


Azért ez sem mindenhol igaz. Ahol most élek, a bölcsi 7-5-ig van nyitva, de fizetős és drága. Az ovi meg 9-3.30-ig. Utána már csak fizetőset találsz, de arra várólista van.

márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%

#58

Hol irtam azt hogy mindenhol? Külföldet írtam ami ugyebár elég nagy de nem éltem a föld minden zugában.Fogalmazzak úgy hogy ahol élek ott ez így van. És ameddig nyitva van az intézmény hozod viszed a gyerekedet és senki sem köt beléd. Jól írták fentebb, a magyar anyukák ilyenek..

márc. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
0%
Egy bölcsi mióta lenne ingyenes? Fizetni kell mindenhol tudtommal nem?
márc. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!