Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonoszok az ovis...

Miért ilyen gonoszok az ovis anyukák?

Figyelt kérdés

Nálunk az oviban az anyukák többsége nem dolgozik. Engem teljesen csodabogárnak tartanak, hogy dolgozok (negatív értelemben). Általában megkapom, hogy szegény gyerekem úgy sajnálják, hogy bent alszik délután, hogy milyen szörnyű lehet neki, úgy sajnálják.

Van olyan anyuka, akinek jól keres a férje, van aki inkább nem megy nyaralni, használt ruhákba járatja a gyereket és nem esznek gyümölcsöt, de inkább a gyerekével van ebédutántól (a férje is keveset keres, így minden forintot be kell osztaniuk). Ez utóbbi anyukától is megkaptam, hogy szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett. Miért kell ilyen gonosznak lenni, leszólni mást?

Nálatok is van "veszekedés" a dolgozó és a nem dolgozó anyukák között?


márc. 26. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
55%

Hú,mondom én betalált itt ez a mondat. :D Akkor tisztelet a kivétel,de akinek van ideje pletyizni és bántóan sértegetni a másikat rendszeresen,amiért ő viszont dolgozik,ahogy általában minden ember a gyerek 3 éves korától,az igen is lusta szar. Aki nem pofázik,azt nem tartom ennek én sem,ezért tisztelet a kivétel! Aztán egyből ugrik erre olyan is,aki amúgy dolgozik. :D Érdekes.

34# Igen,biztos ebbe is van valami.:D Mert lehet ő is meg szeretné tenni,hogy 40 évig otthon üljön,de mondjuk nem teheti. De akkor miért bántó az,ha a kérdezőnek is megvan a maga véleménye erről visszafelé is? Vagy csak egyoldalúan mehet itt a dolog?:D Mert itt egyből a kérdező lett beállítva rossznak,a másik oldalt véditek,holott ők állnak bele a kérdezőbe...

márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
37%

Van olyan anyuka, akinek jól keres a férje, van aki inkább nem megy nyaralni, használt ruhákba járatja a gyereket és nem esznek gyümölcsöt, de inkább a gyerekével van ebédutántól


Milyen sokat tudsz róla...

márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
89%
35# Nincs ezzel gond,sokan megtehetik akiket eltartanak otthon. De akkor ne pofázzon már bele a másik életébe. Ha te nem teszed,ő se tegye a megjegyzést semmire. Köszönjön és lépjen tovább.
márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
25%
Én nem értem... Ennyire van időd reggelente megvitatni, ki honnan szerzi be a ruhát és mit esznek otthon? Én is dolgoztam, de erre nem nagyon volt idő, mert ez nem fél perc csacsogás reggelente.
márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
14%

41-es: itt a kérdező állt bele azokba az anyukákba, akik azt merték mondani neki, hogy sajnálják őt vagy a gyerekét és ezért egy nyilvános fórumban egyből legonoszozta az összes ovis anyukát meg nem dolgozót és erre jött a többi melós és lelustaxaranyázott minden családanyát, ami érthető okokból nem tetszett a nem heverésző családanyáknak és nyilván jelezték, hogy nem igaz.

Szerintem kiegyenlített a mezőny és semmiképp nem egyoldalú! :D


A kérdező a szívére vette, hogy van igazság abban, amit neki mondtak, hiszen valszeg ő is szívesebben játszana a gyerekkel, mint dolgozna a soron, mivel ha nem vette volna magára, akkor nem írt volna ki kérdést erről, hanem xart volna bele, hogy mit gondolnak erről mások.

márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
32%

"Akkor tisztelet a kivétel,de akinek van ideje pletyizni..."


A kérdezőnek is van ideje pletyizni, hiszen mindenkiről tud mindent, hogy mennyit keres a férjük, hányszor mennek nyaralni, mennyi gyümölcsöt esznek.


Nem szép dolog a másikat kritizálni, de a kérdező is ugyanezt teszi, csak a hátuk mögött.

márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
33%
46-osnál a pont!
márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
21%

"Általában megkapom, hogy szegény gyerekem úgy sajnálják, hogy bent alszik délután, hogy milyen szörnyű lehet neki, úgy sajnálják."


"Ez utóbbi anyukától is megkaptam, hogy szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett. "


Ha ezt neked rendszeresen a fejedhez vágják esetleg olyan stílussal,hangsúllyal,és semmi gonoszt nem vélsz felfedezni benne,akkor sooook ilyen ismerőst kívánok nektek. :D Csupa jó szándékúak tényleg,azért vergődnek ezen. Ebbe mi az igazság? A gyerekek 80%-a bent alszik,mivel a nők 3 éves korától dolgoznak legkésőbb. Nekem még a munkanélküli barátnőm is. Egy embert se ismerek,aki nem,inkább én tűnök ki még az anyacsoportból is amiért nem bölcsis a gyerekem,ott még annak is,aki nem dolgozik még. Ezért miért a sajnálat,a karrierista pedig végképp nem ezt jelenti. :D Az nem karrierizmus,hogy dolgozol és nem a munkát választod a gyerek helyett,csak szimplán szeretnéd ellátni őt tisztességgel.

márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
69%

Mifelénk a kutyát se érdekli a másik. 😂 Senki nem barátkozik.

Engem sem érdekel más. 🤷

Turkálni pláne nem turkál senki másnak a zsebében.

márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
15%

Én nem dolgozom, otthon vagyok a két éves fiammal, de eszembe sincs kritizálni azt aki dolgozik

De akkor engem sem kritizaljon senki mert nem rakom a gyerekem bölcsibe és nem megyek dolgozni

A dolgozó anyák itt azt hiszik ők a jobbak, mert mindent is győznek.A gyereket, a munkát, a háztartást..Hat nem vagytok kulombek ne higgyétek azt

Nem is értem mire volt jó ez a kérdés

Osszeugratas volt a cél, sikerült..

Gratulálok.

márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!