Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonoszok az ovis...

Miért ilyen gonoszok az ovis anyukák?

Figyelt kérdés

Nálunk az oviban az anyukák többsége nem dolgozik. Engem teljesen csodabogárnak tartanak, hogy dolgozok (negatív értelemben). Általában megkapom, hogy szegény gyerekem úgy sajnálják, hogy bent alszik délután, hogy milyen szörnyű lehet neki, úgy sajnálják.

Van olyan anyuka, akinek jól keres a férje, van aki inkább nem megy nyaralni, használt ruhákba járatja a gyereket és nem esznek gyümölcsöt, de inkább a gyerekével van ebédutántól (a férje is keveset keres, így minden forintot be kell osztaniuk). Ez utóbbi anyukától is megkaptam, hogy szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett. Miért kell ilyen gonosznak lenni, leszólni mást?

Nálatok is van "veszekedés" a dolgozó és a nem dolgozó anyukák között?


márc. 26. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt az ebéd után hazaviszem a gyerekem dolgot egyébként nem is értem. Ebéd után alszanak, felkelnek, uzsiznak, kicsi játék és már mennek is haza… nem hiszem, hogy sokat veszít, ha azt a kis játékidőt nem velem, hanem a társaival tölti. Azt tanulja, hogy mindenkinek megvan a maga feladata, a szülei dolgozni járnak, ő az oviba jár “dolgozni”.

A mi kisfiúnk mondjuk a munkahelyi ovinkba jár, itt elég természetes, hogy mindenki dolgozik, nagyon jó egyébként a szülői közösség is, egyik szülőt se nevezném gonosznak.

márc. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk nem voltak gonoszak, de nem is turkáltunk egymás zsebében. Fogalmam sincs, mások férje mennyit keresett.
márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
82%
Elég fura környéken laksz. Félénk az a ritka, ha valaki nem dolgozik. Én, mint dolgozó anyuka szinte soha találkoztam a néhány nem dolgozó anyával, mert nyilván ők hamarabb mentek a gyerekért. Így nem is tudom, hogy mi a véleményük rólam, bár nem is érdekel.
márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

Ezeket az anyukák mondják, hogy a férjük jól keres, minek dolgozzon?

Engem nem érdekel, hogy ki mit csinál, csak amikor már nem tudom hányadszorra vagyok számon kérve, hogy miért fontosabb a munka nekem, mint a gyerek, akkor nem tudom hova tenni a dolgot. Csak nálunk vannak ilyen fura anyukák vagy máshol is így van, hogy kinézik azt a aki dolgozik?

márc. 26. 17:47
 25/64 anonim ***** válasza:
89%
Csak nálatok vannak. A legtöbb ovis anyuka dolgozik, vagy kicsivel van otthon. De ha ők délben hazaviszik a gyereket, akkor mikor találkozol velük, hiszen te dolgozol akkor?
márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
0%

Én azt nem értem, hogy a kérdező honnan tudja ilyen jól, hogy ki dolgozik és ki nem?


Ez valami putri falu, ahol mindenki ismer mindenkit, mindenki rokona mindenkinek?


Én soha senkitől nem kérdeztem s nem kérdezném meg, hogy miből él, mit dolgozik stb, mert intelligens embereknél nem szokás mások zsebében turkálni.


Beszélgetünk a gyerekekről, ovis dolgokról, a közösséget érintő kérésekről stb, de nem turkálunk egymás életében.


1-2 szülővel, akikkel összejárunk, bővebben is megosztunk dolgokat az életünkből, de nem mindenkivel és nem ez az általános.

Nem is találkozunk mindenkivel.


Szóval nekem már a kérdés is fura, mert nem tartom életszerűnek, hogy valaki minden szülő minden magánéletét ismeri és pontosan tudja, hogy ki dolgozik, ki nem.


Meg az is fura, hogy ha a kérdező dolgozik és később megy a gyerekéért, akkor hogy találkozik azokkal a szülőkkel, akik nem dolgoznak és ebből adódóan valszeg nem ugyanabban az időpontban hordják-viszik a gyereküket?!


Szóval ez a kérdés trollkodás vagy/és semmi más, csupán uszítás.


Vagy ha komoly, akkor viszont sajnálatos.


És a gonoszságot én nem abban látom, ha valaki megjegyzi, hogy neki a gyereke az első és sajnálja a kérdezőt, hogy neki dolgoznia kell, hanem sokkal inkább abban, hogy ezért a kérdező gonosznak tart mindenkit, aki nem dolgozik vagy nem a másik háta mögött egy nyilvános fórumon szidja azokat, akik nem úgy élnek, ahogyan ő.

márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
58%
Azért ilyenek, mert sokuk megkattant a több évnyi kialvatlanságtól és gyerekhisztiktől.
márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Reggelente találkozunk, amikor jövünk ki az oviból. Ők mesélik ezeket.
márc. 26. 18:15
 29/64 A kérdező kommentje:
Nem engem sajnálnak, hogy dolgoznom kell, hanem a gyereket, hogy az anyja lepasszolja a munka miatt! Nagy különbség.
márc. 26. 18:16
 30/64 anonim ***** válasza:
57%
Azért gonoszkodnak, mert ők lusták elmenni dolgozni, amíg a gyerek oviban van és fikázzák azt, aki szorgosabb.
márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!