Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonoszok az ovis...

Miért ilyen gonoszok az ovis anyukák?

Figyelt kérdés

Nálunk az oviban az anyukák többsége nem dolgozik. Engem teljesen csodabogárnak tartanak, hogy dolgozok (negatív értelemben). Általában megkapom, hogy szegény gyerekem úgy sajnálják, hogy bent alszik délután, hogy milyen szörnyű lehet neki, úgy sajnálják.

Van olyan anyuka, akinek jól keres a férje, van aki inkább nem megy nyaralni, használt ruhákba járatja a gyereket és nem esznek gyümölcsöt, de inkább a gyerekével van ebédutántól (a férje is keveset keres, így minden forintot be kell osztaniuk). Ez utóbbi anyukától is megkaptam, hogy szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett. Miért kell ilyen gonosznak lenni, leszólni mást?

Nálatok is van "veszekedés" a dolgozó és a nem dolgozó anyukák között?


márc. 26. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
100%
#60 Nálunk (Magyarország, megyeszékhely) ingyenes a bölcsi. Csak az étkezésért kell fizetni, kB 10.000 Ft-ot havonta.
márc. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
61# Sok helyen az amúgy ugyanígy. Itt is az.
márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk ilyen hozzáállás nem volt szerencsére, de ez egy kis város, mindenki ismer mindenkit és igyekszik mindenki normális viszonyban lenni a többiekkel, mert úgyis ovi után még iskolába is együtt fognak járni jó eséllyel,szóval kár lenne egymást fúrni 10-12 éven át.

De amúgy a legtöbben itt is dolgoznak, sokan a környező városokban, néhányan helyben, kevés az olyan, aki otthon van, max akinek van még pici gyereke a nagyobb mellett.

Egyébként én úgy nőttem fel, hogy az volt az általános, hogy aki felnőtt, az dolgozik, kivéve, ha nagyon pici gyereke van. Szóval nekem furcsa lenne, ha egy óvodás mellett, felnőtt létemre eltartanának. Arról nem beszélve, hogy szeretem a munkám, sok év után jutottam odáig, hogy a saját főnököm legyek, biztos nem dobnám az egészet, csak hogy elmondhassam magamról, hogy az én gyerekem minden nap ebéd után hazajön. Nem azért dolgozom, mert különben nem élnénk meg, keres annyit a férjem, hogy akár már neki sem kéne dolgoznia a hátralévő életünkben, de miért ne dolgoznánk? Egyszerűen nem látom okát.

márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
100%
A mi ovinkban sokan elviszik délben.En is,mert sajna kirúgták a sok hiányzás miatt.Segitseg nélkül meh ugye mit tudsz tenni.Soha senki nem szólt meg olyan anyukát aki dolgozik.Legalabbis nálunk.Olyanra viszont sajna nagyon sok példát tudnék mondani,aki azzal foglalkozik,hogy miért nem dolgozik egy anyuka.Meg baráti körben is ,azt ekezik aki nem tud,vagy nem kell dolgoznia.Ugy ,H én eddig ezt tapasztaltam,hogy a dolgozó anyák beszéltek ki a nem dolgozokat.
márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!