Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárki vigyázhat a gyerekre?...

Bárki vigyázhat a gyerekre? (Mama,papa, nagynéni stb)

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet teljesen elképesztő.. kislányom egy éves volt februárban. A ki vigyáz a gyerekre kérdésből állandó vita van, ha én pl elugrok fodrászhoz, boltba, orvoshoz stb. Ilyen egy egy órákról van szó általában, de nem sűrűn. Csak és kizárólag anyósom vigyázhat a gyerekre, anyukám ki van zárva úgymond a kislányom életéből. A férjem nem engedi .. meg valószínű a hátam mögött anyósom is tömi a fejét. Ő is szokta éreztetni hogy anyura semmi szükség. Pedig anyu rengeteget segített nekünk, segített lakást vásárolni, a kicsi cuccaiban, sőt amikor szültem csak ő volt velem otthon két hétig. Mégis ez a hála hogy hát ő nem vigyázhat rá. Soha semmi okot nem adott erre, a kislányom is elvan vele szereti ha jön. Mit szoltok ehhez? Kezdem nagyon sajnálni anyut is hogy állandóan nemet kell mondjak, hiszen ő is a mamája. Anyunak nem mondtam sose hogy gond van.
ápr. 14. 20:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a férjed nézzen magába, hogy miért csinálja ezt.

Örüljön, hogy ilyen anyósa van.

Bocsi,de a férjed nagy barom.

ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Na én már biztos elküldtem volna melegebb éghajlatra anyóst is meg a férjemet is. Amúgy engedélyt se kérnék az én gyerekem is. Letenném anyumnál és kész.
ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, neked amúgy valami fogyatékosságod van? Vagy ver a férjed és félsz tőle?


Mert másképp nem tudom ezt elképzelni:

"Kezdem nagyon sajnálni anyut is hogy állandóan nemet kell mondjak"


Mi a francért nem viszed egyszerűen oda anyádnak, miért mondasz nemet? Mi olyan nehéz abban, hogy odaadod neki a gyereket és kész, nem foglalkozol vele, mit mond a férjed?


Ne haragudj, de ha ilyen buta vagy, hogy magadtól nem jössz rá, hogy ennyi a megoldás, akkor úgysem fogsz változtatni.


Nem kell a férjed győzködni, holnap felhívod anyád és elviszed hozzá 2 órára a gyereket, ennyi. Mi akadályoz meg ebben?

ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez felfoghatatlan, nem szoktam engedélyt kérni a férjemtől, hogy kire bízom a gyereket. Ő dolgozik én vagyok itthon, a felügyeletet is én szervezem ha el akarok menni valahová.

Anyukád pénzét bezzeg elfogadta a bunkó férjed, akkor nem zavarta ugye?!

Hihetetlen milyen kapcsolatokban élnek emberek.

ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%
13# Én is ezen gondolkoztam picit. Mintha félne a kapcsolatban a kérdező, különben egy normális házasságban ennél már az első ilyennél közölné a nő, hogy márpedig nem így lesz…
ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Normális házasságban ahol egyenrangú felek vannak, és egyik nagyi sem bántotta sem a gyereket, sem a kapcsolatot semmivel, ilyen nincs.

Mindkét anyukának ugyanolyan joga van az unokához. Ilyen faszi nem sokáig lenne a férjem az biztos, és ha az anyós is kavarja a szart akkor ő az aki nem sokat láthatná a gyerekemet.

Ez a te hibád, mert nem állsz ki magatokért.

ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Kerültem a konfliktusokat, ez tény. Húsvét óta érzem hogy elég volt.. Én barmit mondok, teszek az szar csak az ő oldala a jo. Több mint egy hete a kislányom szobajaban alszok egy kihuzhatos fotelagyon, ez se zavarja, nem érdekli. Nem tudom hogy érdemes e egy ilyen hazassagert veszekednem.

Jól esett hogy kiirhattam magamból.

ápr. 14. 22:11
 18/31 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez a húsvétos téma is erős! Én biztos elmentem volna a szüleimhez is. Ha a férj nem jön, akkor nem. De téged eltiltott onnan? Vagy mi van?

Esetleg nem dolgozik a férjed? Kérd a fodrász időpontot munkaidőben és vidd a gyereket az anyukádhoz. Vagy a férjed követ? Én nem annyira értem az egész szitut. Én ha akarok, elmegyek a gyerekekkel a szüleimhez, ha a férjemnek van kedve, akkor jön, ha nem, akkor nem. Persze az ünnepeken mindig jön. De ha így bekorlátozna, mint téged, már nem biztos, hogy a férjem lenne.

ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyértelműen egy diszfunkcionalis párkapcsolat, csak valószínűleg még a kérdező sem látja teljesen. Árulkodó, hogy pl húsvétkor is csak remélte, hogy majd mennek az ő anyukajahoz is, de mivel a férje eldöntötte, hogy nem mennek, ő nem szólt semmit, ráadásul azt is leírta, hogy az anyukájának nem mondhatja, hogy ő kb el van tiltva az unokatol, egyszerűen csak mindig nemet "kell" mondania. Mindenki, aki nem érti a helyzetet, azért nem érti, mert normális kapcsolatban fel sem merül olyan, hogy egy felnőtt ember ilyen szinten beszabályoz egy másik felnőtt embert. Én nem csodálkoznék azon sem, hogy ha a kérdező fellázadna, nagyon hamar csúnyán ráfázna. Nem biztos, hogy fizikailag bántaná a férje (de az sem lepne meg), viszont minden más téren egészen biztosan.

Csak egy kicsi szeletét látjuk a történetnek, de ennyi alapján nekem erős a gyanúm, hogy itt komoly problémák vannak, és ha így van, segítséget kellene kérni.

ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Az egész húsvétot náluk töltöttük és késő délután értünk haza. Anyósom minden napra kitalált valamit, még a dedihez is kellett menni. Egyébként gyanítom hogy utálja anyámat.. magára mindig mondja hogy ő a nagyi meg a mami, a másik mama meg az "öreganyád", azt mondja a lányomnak ha szóba jön. És ezt se tudom hogy mert, amikor találkoznak megy a jópofi.

A férjem dolgozik amúgy, de napjában úgy 5x tuti felhív.

ápr. 14. 22:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!