Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárki vigyázhat a gyerekre?...

Bárki vigyázhat a gyerekre? (Mama,papa, nagynéni stb)

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet teljesen elképesztő.. kislányom egy éves volt februárban. A ki vigyáz a gyerekre kérdésből állandó vita van, ha én pl elugrok fodrászhoz, boltba, orvoshoz stb. Ilyen egy egy órákról van szó általában, de nem sűrűn. Csak és kizárólag anyósom vigyázhat a gyerekre, anyukám ki van zárva úgymond a kislányom életéből. A férjem nem engedi .. meg valószínű a hátam mögött anyósom is tömi a fejét. Ő is szokta éreztetni hogy anyura semmi szükség. Pedig anyu rengeteget segített nekünk, segített lakást vásárolni, a kicsi cuccaiban, sőt amikor szültem csak ő volt velem otthon két hétig. Mégis ez a hála hogy hát ő nem vigyázhat rá. Soha semmi okot nem adott erre, a kislányom is elvan vele szereti ha jön. Mit szoltok ehhez? Kezdem nagyon sajnálni anyut is hogy állandóan nemet kell mondjak, hiszen ő is a mamája. Anyunak nem mondtam sose hogy gond van.
ápr. 14. 20:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%

Mondd hogy unatkozol és kamu!

Azért gáz, hogy 2024-ben ilyen red flag nem szúrja ki a szemét egy nőnek, hogy korlátozó, egyenlőtlen párkapcsolatban él. Hozzatenném, hogy a bantalmazók szokták elidegeníteni a nőt a családjától, barátaitól.

ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha te megbízol anyukádban, akkor miért ne bízhatnád rá? Miért kell a férjed engedélye?

Azért ez így elég kemény. Nem csak az, hogy nem engedi, hogy anyukád vigyázzon a gyereketekre, hanem az, hogy ilyen szinten kontrollál téged is. Mintha te is a gyereke lennél, aki helyett döntenie kell és hívogatni, hogy nincs-e baja, nem csinál-e éppen rosszat.

A családunkban fordított helyzetet látok, ott a feleség hordja a nadrágot, de olyan szinten, hogy ha a fiú átugrik valamiért a szüleihez (ez általában valami barkácseszköz vagy hasonló), akkor ha nem indul egyből vissza, már hívogatja, hogy hol van. Ruhánál tetszik a srácnak az egyik, de az asszony közli, hogy a másikat vegye (ami amúgy a férjnek nem tetszik). Megszervezi, hogy őt, illetve a gyerekeket mikor, hova vigye, mert ő nem vezet. De az új autóról is ő döntött. Családi ünnepek idejére általában programot szervez. Az unokák az ő ágán a rokonsággal sokat találkoznak, a nagyszülők, nagybácsi, nagynéni hamar elvihették őket, az amúgy gyerekezés terén rutinos apai nagymamának még úgy is ritkán adta őket, ha házhoz ment. Tulajdonképpen olyan érzés, mintha a férjet el akarná távolítani a szüleitől, szinte csak akkor látják a fiukat, ha kikerülhetetlen családi esemény van vagy valami kell. Az apai nagyszülők pénze, az kell neki, de ők maguk és a férje "pereputtya" nem. A múltkor ki is bukott a férjből, hogy nincs ez így jól, de szerintem ő is tudja, hogy a gyerekeivel zsarolható, odavan értük, a válás így nem jöhet szóba, mert tuti bukná őket és a feleség ellene is nevelné őket.

19: egyetértek

ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Szegény anyukád, nagyon sajnálom őt! Nem csak az unokája miatt, de egy 4 napos ünnep alatt rá se nyitjátok az ajtót? Állj a sarkadra szépen, engem nincs az a férfi aki eltiltana a saját édesanyámtól!
ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
96%
De nem írod le, hogy mi a francért nem fogod meg és viszed el anyádhoz a gyereket?
ápr. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem dolgozik amúgy, de napjában úgy 5x tuti felhív."


Ez elég gáz.

ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vannak itt még problémák, csak nem írta a kérdező. Bántalmazva van vagy ilyesmi. Különben nem félne.
ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Fizikailag sose bántott, lelkileg annál inkább. Elhitette velem hogy sose jó az amit én csinálok, mindig máshogy kell. Nem fogom meg és viszem a gyereket mert a csúnya lehordasra nem vagyok már kíváncsi. Lassan egy megoldást látok, még egyszer megpróbálni vele beszélni hogy változtasson, amit ketlek vagy szétválnak útjaink.
ápr. 15. 07:34
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól is teszed. Ilyen ember mellett nyomorúságos gyermekkora lenne a babádnak.
ápr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, kérdező, jó, hogy ezt ide ilyen bátran leírod, de készítss magad, kapaszkodj, mert ha kimondod, hogy el akarsz válni, akkor fog jönni az igazi fekete leves. Ezek azzal fogják kezdeni, hogy a gyerek elvételével fenyegetőznek, es amilyen nyámnyila vagy, el is fogod hinni. De nem fogják tudni csak úgy simán elvenni, és a fenyegetőzésről bizonyítékokat kell majd gyűjtened, mert az ilyesmit nem szeretik a bíróságon. Nehéz lesz. Arra is készülj, hogy keresd vissza a bizonyítékot, hogy anyád nektek adta a pénzét, mert az akkor a te magánvagyonod és annyival több jár neked a lakásból. Ha tényleg el akarsz válni, akkor fel kell szívnod magad, nem lehetsz ilyen nyuszi, mert bizony lesz ordibálás, fenyegetőzés.
ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, hagyhad már kérdező ezt a megbeszélést és válást, úgyse fogod meglépni, ha még ennyire sem vagy képes, hogy elvidd anyádhoz a gyereket, mert jaj, lehord.


Így fogsz mellette leélni egy életet, ezt látja majd szegény gyereked is, csak őt sajnálom...

ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!