Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 ovis korú gyerekem van, de...

2 ovis korú gyerekem van, de szeretnénk harmadik gyereket is. Szerintetek bevállaljuk?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk Balcsinál, átlagos anyagiakkal rendelkezünk.

Várom az érveket és az ellenérveket, hogy te mit tennél a helyemben.


2011. máj. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt mondtam hogy nem szabad arra alapozni a gyerekvállalást hogy majd az állam támogatja. Nagyon sokan vannak akik beadják a gyereket bölcsődébe, óvodába, mint rászoruló kapja a gyerek az ingyen étkezést, könyveket, stb., anyukának meg esze ágában sincs dolgozni menni, veszi fel a segélyt és magára költi miközben a gyerekei ingyen kapnak szinte mindent. Párom óvónő, tudom ezeket. Ez a magamfajta embereket igenis dühíti, mert aki keményen dolgozik azoknak nem igazán járt eddig soha semmi, inkább nekünk kellett eltartani az ilyeneket. De a Fidesz megmutatta, hogy az adótörvénnyel az igazi értékteremtő munkát, a vállalkozásokat, a dolgozó családokat akarja támogatni, és kiszűrni az élősködőket. Én nem azt mondom, hogy aki nem keres egy milliót havonta az ne vállaljon több gyereket, csak azt hogy mérlegeljen, hogy saját erőből mire lesz képes a későbbiekben. Szóval nem akartam provokálni, csak válaszoltam ahogyan én látom. A kérdező pedig ha úgy gondolja hogy be tudja vállalni a 3. gyerkőcöt, akkor tegye azt hülye kérdések feltevése helyett. Nem tudom, de nekem soha eszembe nem jutna megkérdezni valakitől hogy vállaljak e egy 5. gyereket. Bár mivel mind fiú, lehet hogy még teszünk egy próbát. A kihalás pedig nem igazán fenyeget, inkább a túlnépesedés kezd aggasztó lenni.
2011. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, "vállaljunk". Ez nagyon fontos kiegészítés.
2011. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj "kedves" kolopele,de szerintem Te csak felvágsz.Mint már írtam,mi sem keresünk milliókat-milliót sem-egy hónapban,de mégis mindenünk-valóban MINDENÜNK-megvan(ház,kocsik,vállalkozások,hitel nincs,évente 2 hét nyaralás külföldön stb.).Egyenlőre 2 gyerek van(mint írtam a nagyobbik egyetemista),de dolgozunk a 3. lurkón.Ám,ha rosszabbul élnénk is vállalnánk.És ne gondold,hogy a Te gyerekeid jobbá válnak,csak azért,mert dúskáltok a pénzben.SŐT!Remélem,hogy az óvónő feleségednek egészen más a felfogása,és a földön jár,nem úgy,mint Te!Vagy talán lenézi(vagy nézte,gondolom most nem dolgozik a gyerekek mellett) azokat a kicsiket,akik nem márkás cuccokban járnak oviba?!
2011. máj. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon elferdítetted amit leírtam. Semmi felvágás nem akart ebben lenni, és szó nincs arról hogy a párom lenézett volna egy olyan gyereket aki nem márkás ruhában volt. Inkább még jobban is szerette. Pontosan ezért is támogatok nagyobb összegekkel rászoruló gyermekeket, mert ha valakik, ők nem tehetnek arról hogy milyenek a szülei. Csak tudod amikor majdnem minden hátrányos helyzetű gyerek anyja nem dolgozik, és nem feltétlenül azért mert nem tudna, és felveszi a segélyt meg a gyest, amit prsze magára költ nagy részben, a gyereket bevágja az oviba és 5 óra előtt 10 másodperccel esik be a gyerekért amikor már régen hazavitték a többieket, és még neki áll feljebb, mert neki dolga volt (minden nap), nos én róluk beszélek. Nem rólatok meg a többi hasonló normális felfogású emberekről. És hidd el, nem lesznek rosszul nevelve a saját gyerekeim sem, értékelni fogják a pénzt és a munkát is, mert ezt fogják otthon látni. Sok sikert a 3. babátokhoz.
2011. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Köszönöm,kedves kolopele,ez egy korrekt válasz volt,amiben se felvágás,se elítélés nem volt.Ha már az első válaszod is ilyen lett volna,biztos,hogy nem háborodok fel,és bocsátkozom interaktív vitába.Ez egy egyértelmű,"emberi" válasz.Szerintem Te is tudod,hogy nagyon sok családban még hús sincs naponta,nemhogy egyéb-számukra-luxuscikk megadasson.Ezért gondolom azt,hogy az első válaszod kicsit túllő a célon(mintha a mai magyar társadalom,átlag polgárai nem engedhetnének magunknak 3 gyereket).Különben több 3 gyerekes barátunk is van,de egyikőjük sem költ annyit,amit Te felvázoltál...holott nem szegények.
2011. máj. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

kolopele


nekem is 3 van és igen jó dolog ha segít az állam !! az a kb. 13-15 ezer amit az ebéden tudok spórolni és amit a családi adókedvezményből kapunk na az miatt jön össze h végre el tudunk menni nyaralni a gyerekekkel mert az elmúlt 3 évben ez nem volt lehetséges

tudod nem mindenki keres 500e-ret h megvehesse a gyereknek azt amit akar

és nem arra alapozok h majd az állam kifizet nekem mindent és felháborít h látatlanban is ezt gondolod másokról


és igen jelenleg gyesen vagyok a párom keress csak a nagyobb gyerekek után a exem nem fizet semmit sem mert kibujt ez alól és nem tudok semmit sem tenni

és mégis úgy gondolom h az én gyerekeim boldogabbak mint a tieid lehetnének mert lehet h nincs medence kocsi egyebek de van sok jó ötlet szeretet és nevetés

az én gyerekeim szerencsére annak is tudnak örülni ha kapnak egy pár zoknit

2011. máj. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
ja és ha havi szintem 1.2-1.5 milla megvan akikor mi jogon akarsz segítséget ????
2011. máj. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Szerintem kolopele kamuzik a pénzt és a medencét illetően.

Elárulom, hogy a majd 3 gyerek után járó adókedvezménnyel sokkal jobban keres a férjem, mint a gyerektelen kollégái.

2011. máj. 14. 10:13
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem kamuztam, de ennek most nincs is jelentősége. Viszont mielőtt a magam fajta embereket piszkálnátok, el kellene gondolkozni azon, hogy az olyan emberek mint én fizetünk havi szinten több mint 200 ezer forint adót, amiből a segélyeket, támogatásokat kapjátok, plusz nálam 300 ezer az átlag nettó fizetés, így családok megélhetését is biztosítom. Kár hogy ez már nem jut el senkinek az agyáig. A gyes pedig alanyi jogon jár, ezért megkaphatja mindenki keresettől függetlenül, de én ennél többet utalok havonta a rászoruló gyerekek részére, úgyhogy én ezzel kompenzálom a kedvezményeket. Az pedig szintén a Fidesz gyerekbarát politikájának köszönhető, hogy a több gyerekes családok több pénzt vihetnek haza, mint akinek nincs gyereke.
2011. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Jajajaj...

Egy egyszerű kérdéstől már eljutottunk a politikáig. Ez nem az az oldal. Van a gyakorin olyan is, csak máshol.

2011. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!