Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 ovis korú gyerekem van, de...

2 ovis korú gyerekem van, de szeretnénk harmadik gyereket is. Szerintetek bevállaljuk?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk Balcsinál, átlagos anyagiakkal rendelkezünk.

Várom az érveket és az ellenérveket, hogy te mit tennél a helyemben.


2011. máj. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, ott kezdtem. A legtöbbet ott is vagyok.
2011. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Oké, csak jó lenne, ha nem hoznád át ide! :-)
2011. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Várom a rosszindulatú megjegyzéseket, DE! Egyszobás kis lakásban lakunk hárman a férjemmel és a kislányommal, amin rengeteg hitel is. A közeljövőben biztos nem tudunk nagyobba költözni, ennek ellenére most várjuk a másodikat. Még egy kiságy befér a szobába, úgyhogy simán megleszünk. Ketten együtt sem keresünk 200 ezret sem, mégis mindent meg tudunk adni a gyerek(ek)nek (úgy értem, van rendes ruhájuk, rendes étel, néha még "nyaralunk" is egy-egy hétvégére kimozdulunk.) És most jön, hogy aki el akar ítélni szíve joga, de én akkor is vágyom már most egy harmadig gyerekre. És előre tudom, hogy nekünk jól fog jönni az ingyenes tankönyv és étkezés, stb. De nem ebből akarunk megélni! Most is dolgozom, és ezután is fogok, apa is keményen dolgozik, amit nem magunkra költünk, és nem a GYES-re apellálunk, amiből szerintem nem lehet megélni. És a lenézőknek, meg lehetne nézni a kislányomat, aki kedves,aranyos, cserfes, dundi kis szőkeség, és imádja a szüleit, még akkor is,mikor azt mondom neki,hogy most ez vagy az nincsen. :) Szóval szerintem nem a fűthető medence a gyereknevelés alapja :)
2011. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%
Szíved joga. Én nem azt mondtam hogy 3 gyerekhez úszómedence kell. Lehet az pénz is, medence nélkül. Nem ítéllek el, mert nem az én dolgom, de azért arra is gondolni kellene hogy a 3 gyerek nem marad kicsi örökre, iskolások lesznek, egyetemre akarnak majd járni, nőnek az igényeik, felnőtté válnak, stb. És lehet hogy nem ártana nekik egy kis szülői segítség. Amit leírtál abból én maradnék egy, max. két gyereknél, felőlem meg is sértődhetsz, de láttam már hasonló családok eseteit. Nem a gyerekek jártak jól, annyit mondhatok. Arra meg nem lehet gyerekeket vállalni hogy majd csak lesz valahogy. Azonkívül honnan tudod te azt hogy az én gyerekeim nem aranyosak, nem örülnek bárminek, és főként azt hogy hogy neveljük őket? Az a baj, hogy vannak szülők akik annak ellenére is vállalnak több gyereket hogy tudják, nekik szinte mindenről le kell majd mondaniuk a gyerekek javára, és idővel az állandó feszültség a pénz miatt kihat majd a gyerekekre is. Sokszor pedig válás a vége. Lehet rám haragudni, de ezek tények. Ennek ellenére azt kívánom, hogy teljesüljön a vágyad, és örömteli legyen az életetek.
2011. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

kolopele! Honnan tudod, hogy majd mindig ilyen jómódban fogsz élni?

És honnan veszed, hogy mi örökre átlagos anyagiakkal fogunk rendelkezni?

A kocka mindig fordulhat ezt ne felejtsd!

2011. máj. 17. 07:39
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Onnan, hogy már most van annyim, hogy akár abba is hagyhatnám a munkát, ha nagyon akarnám. Már a gyerekeim felnőttkora is be van biztosítva. De a családom mellett a munkám a legnagyobb elhivatottságom, és nagyon sok emberért is felelősséggel tartozom, úgyhogy amíg bírom, alkotok, fejlesztek, dolgozom, és biztosítom emberek magas szintű megélhetését. Egyébként az utolsó hozzászólónak írtam nem neked. De annyit azért neked is megjegyeznék, hogy ilyen "lehet hogy fordul a kocka" alapon nem lehet gyereket vállalni.
2011. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

kolopelének:

11:07-es vagyok, és csak annyit fűznék hozzá, hogy hasonló családban nőttem fel, mint amilyen most mi vagyunk a férjemmel. Én is voltam iskolás, és egyetemista, a szüleim amit tudtak, segítettek, egyébként minden másért egyedül dolgoztam meg, és értem el. Annyi a különbség, hogy mi négyen vagyunk testvérek, nem hárman. Nem volt különszobám, de egy ideig külön ágyam sem (egyik nővéremmel aludtam), mégis olyan életem volt eddig, és annyi minden jó dolog ért, hogy a gyerekeim (és ha a Tieid) csak fele ennyi jót, és szeretetet tapasztalnak az életben, már boldogok lehetnek. Sajnos ma már minden a pénzről szól, és a lényeg elvesződik valahol a bankszámlák között. Tudom, hogy lesznek iskolások, és nem félek tőle, mint ahogy a munkától sem, én elmentem mosogatni is, mikor nem volt állásom. A férjemmel több, mint 10 éve vagyunk együtt, és a pénz miatt még egyetlen hangos szó nem hangzott el közöttünk. Nem azt mondom,hogy mindenki csinálja a gyerekeket, aztán majd lesz valahogy (vagy az állam eltartja őket), de egy kicsit szerettem volna felvázolni, hogy nem minden a pénzről szól. És kicsit szerényebben is lehet élni, és boldognak lenni. Egyébként becsülendő, hogy segíted a nehéz sorsú gyerekeket, tényleg szép dolog.

2011. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Ja, és egy szóval sem mondtam, hogy a Te gyerekeid nem aranyosak, vagy nem örülnek dolgoknak, én csak a sajátomat írtam, hogy egyáltalán nem szenved semmiben sem hiányt.
2011. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
34%
Kihasználva az ebédszünetem végét, sajnálom ha megbántásnak éreznéd amiket leírtam, persze hogy lehet szerényebb körülmények között is nagyszerű gyerekeket nevelni, csak ne volna az a rengeteg ellenpélda, amibe mindig belebotlik az ember. Hidd el, én egyáltalán nem bánnám ha mindenkinek volna 4 gyereke, mint nekem, vagy akár több is, de reálisan kell gondolkozni, mert a gyerekek számára nagyon fontos a meleg családi fészek apával, anyával, és hiába nem értenek ezzel sokan egyet de a biztos anyagi háttér is. Kicsi korban még fogalmuk sincs hogy milyen márkájú ruhát kaptak, mennyibe került az a játék vagy cipő, de már iskoláskorban a gazdag szülők gyerekei sajnos szembesítik őket ezekkel. És hidd el, nem az én gyerekeim lesznek azok, hanem akikről te beszéltél, csak őket eleve nem a család neveli, hanem a pénz. Ezt én is elítélem, egyensúlyra kell törekedni, megoldható. Nem furcsa, hogy az én gyerekeimet és minket csak azok nem szeretnek, akik egyébként is gyűlölnek mindenkit aki jól él? Ha van rá okuk, ha nincs. Ahol szerényebbek a körülmények, ott a szülőnek kell nagyon okosnak lennie, hogy az ilyen gazdag tapló szülők gyerekeitől meg tudja magát védeni majd. De hidd el nekem, sokszor provokál egy olyan ember is aki nem bírja azt elviselni hogy a másiknak van. Ez is tapasztalat. Az a gond, hogy nagy lett a szakadék szegény és gazdag között, lassan már nem is az ember áll a középpontban. Ha valaki jól él, az biztos csaló, tolvaj, politikus, ezért kötelező utálni. A múltkor egy tizenéves gyerek célozta meg egy kővel az autómat, de mellé ment. Elkaptam, mire azt mondta nekem, apa mondta hogy dobáljam meg ha ilyen kocsit látok, mert egy rohadt bűnöző biztos. Köszönöm. Na, megyek vissza a helyemre, este ha lesz reagálás, még visszatérek. Egyébként mi 20 éve vagyunk együtt, 48 éves vagyok.
2011. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek mindennel, amiket írtál. Jó látni, hogy vannak ilyen gazdagok is, ilyen felfogással. Nem gondoltam, hogy nincsenek, de sajnos, ahogy írtad is, egyre nagyobb a szakadék szegény és gazdag között, és hát valakit muszály hibáztatni a rossz sorsért (meg persze a média is elég erősen rájátszik erre). A gazdagokat, a politikusokat, a világot.

Szerény körülmények között neveljük a gyereket, de én tudom, hogy ez csakis miattunk van. Én is kereshetnék kétszer ennyit, és a férjem is otthagyta a jól kereső munkáját. Miért? Mert egyrészt sokkal kevesebb időt tudnánk együtt tölteni, sokkal stresszesebb, másrészt kezdett rámenni az egészsége is. Úgy voltam vele, inkább vásárolok a kínaiban, meg a piacon, mint, hogy ne lássam a férjem, mert későn jön, és hétvégén is dolgozik, inkább főzök valami egyszerűt és olcsót, minthogy ne a gyerekemmel töltsem legalább a délutánokat. Olyan hamar eltelik az élet, és szerintem a számunkra fontos dolgokra kell fordítani (más kérdés, hogy kinek mi a fontos).Viszont én teljesen elégedett vagyok azzal a helyzettel,amim van, egyetlen amire vágyok, egészséges gyerekek, anyagilag meg mondjuk egy plusz fél szoba :) Igen, rengeteg az ellenpélda, de valljuk be, azért az olyan családoknál van, ahol a munka nem áll az első helyen, de még az első százban sem (gondolom, érted kikre gondolok). Én úgy gondolom (és lehet megkövezni érte), hogy aki akar és tud dolgozni, azért nem kerül mélyszegénységbe. Ha ez némileg ellentmondásnak tűnik, azért van mert nekem ez a középút a munka és a család között. Örülök,hogy azért a társadalmi különbségek ellenére is nagyjából egy nevezőre jutottunk. :)

(Azért ha kb. három év múlva keresnél a vállalkozásodba alkalmazottat, gondolj rám :)))

2011. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!