Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Menyi idős kapcsolatra vállalt...

Menyi idős kapcsolatra vállaltatok kisbabát?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenki babázik és csak pislogunk mert mintha úgy emlékeznénk nem rég jöttek össze és már nagy a pocak....

Látjuk a közösségi oldalak jóvoltából hogy fél éves kapcsolat után esett teherbe 2 hónapos kapcsolatra jött a baba....nem mintha elítélném,természetesen mindenkinek szíve joga akkor vállalni babát amikor akar csak úgy érdekel nektek mi a véleményetek erről?Szerintetek mikor ideális egy kapcsolatban babázni?1 év után?3 év után?Esetleg még később?Mennyiben változott az évek száma miatt esetleg a kapcsolatotok a baba érkezésével?Még erősebb lett?Vagy épp kicsit labilisabb?

Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 2. 16:31
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
87%

Szinte azonnal összeköltöztünk, rá 10 hónapra házasodtunk, esküvő után egy évvel született a gyermekünk.

Előtte 7 évig volt egy barátom, akivel nem éltünk együtt, és eszembe sem jutott a gyereket vállalni vele.

Szerintem ez úgy van, ahogy a nagykönyvben meg van írva, az ember azonnal felismeri az élete párját, és nincs értelme éveket várni a semmire. Legalábbis nálunk így volt.

2011. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Fél év után házasság (30 fölött, és már a második), aztán hamarosan közös gyerek :) Nincs mire várnunk :)
2011. júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Éppen 3 éve voltunk együtt, amikor megszületett a kislányunk. Majdnem az évfordulónkra érkezett, de inkább húzta még bent az időt. :)

De mi 1 hónap után már együtt éltünk.

2011. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

1998 novemberében jöttünk össze.

2003 júniusában született a lányunk.

2006 november összeházasodtunk.

2010 február megszületett a második kislányunk.

A gyerekek születése óta csak még jobban szeretjük egymást, még jobban összetartunk hiszen felelősek lettünk 2kis életért! (És hála az égnek jó férjet "kaptam"és ezért nagyon hálás vagyok a sorsnak)

2011. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
2003ban jöttünk össze,2008 januárjában született a kisfiúnk,abban az éveben(júniusban)össze is házasodtunk és idén ünnepeltük a 8éves évfordulónkat!:)én is és a párom is 27évesek vagyunk!:)
2011. júl. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

6 hónap után összeköltöztünk

1 év után kértem meg a kezem

2. évben lakást vettünk

3. évben esküvő, rá két hónapra terhes lettem (terveztük)

4. évben megszületett

6. éve vagyunk együtt, és most várom a másodikat

2011. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ő kérte meg a kezem... :) nem én a sajátomat :)
2011. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
6 évig voltunk együtt. Tervezett baba volt, majd rájött, hogy ő nem az az apa típús, és nem kiváncsi a gyerekére. Már nem vagyunk együtt.
2011. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Már annyian válaszoltak, de meglepődtem hogy a mi esetünkhöz hasonlót kevesen írtak, gondoltam ellenpéldaként leírom.

Nálunk az első csók után kb 3 hónapra összeköltöztünk-pedig nem volt egyszerű mindent hátrahagyni- és 3 hónap múlva már jött a baba és nem becsúszó volt!

28-33 évvel már volt annyi tapasztalatunk hogy megláttuk az ideálist a másikban és mertünk kilépni a megszokásból. Most kicsit több mint 3 év alatt 2 gyerek 1 házasság, közös munka és gyereknevelés.


Imádom a férjem volt már 2 hosszú kapcsolatom is korábban és biztosan tudom hogy jól döntöttem!

2011. júl. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Uhhh!:)Le a kalappal!

Nekem ez a végleg kicsit sok!Mármint hogy 3 hónap alatt gyerek!Mert még összeköltözés hagyján,ugye az ember "akármikor" költözik,de egy gyerek más!Én úgy gondolom,és most ne érts félre...hogy 3 hónap alatt szinte semmit nem tudunk egymásról,az meg akármilyen és akármennyi kapcsolaton legyünk túl,vajnyi kevés egy gyerekhez!Hiába az évek száma,a tapasztalat,minden ember más, és egy élet is kevés hogy teljesen kiismerhető legyen egy ember ez tény!3 hónap számomra azért kevés mert ennyi idő alatt nem rajzolódik ki teljesen a teljes valója egy embernek és nem is történik olyan sok dolog amiről leszűrheti az ember hogy neki való e vagy sem a választottja!Még meg van a külsőség,a megfelelési vágy meg a többi!Remélem érted mire gondolok!

Szóval nem elítélem az ilyen kapcsolatot,mert itt vagy tökéletes példaként arra hogy ez a verzió is működőképes...

És ott a nagy DE...hogy mi van ha ez véletlenül nem így lett volna?Akkor te is egyedül anyaként végzed és a gyerek sínyli meg!

Nézd,nekem volt 3 hosszú iszonyatosan pocsék kapcsolatom,meg a kisebbek de az lényegtelen!Na ilyen "előélettel" pár hónap regenerálódás után hagytam hogy vigyen az ár és majd rám akadjon a nagy Ő!Így is lett!Tökéletes a kapcsolatunk,az első perctől kezdve reális,nincsenek kósza hazugságok,idegesítő szenvedélyek stb stb!DE ez nem 3 hónap alatt derült ki!Ennyi rossz kapcsolat után szerintem az ember épp hogy óvatosabbá válik főleg mivel öregszik is,és nem akar "felelőtlen" döntésekbe belerohanni...

Mi is összeköltöztünk 4 hónap után,8 hónap után meg volt az eljegyzésünk is,egyre jobban szeretjük egymást,de gyereket semmiképp nem vállaltam volna 1 éven belül!Most tartunk másfél évnél és most merem azt mondani hogy Igen,ennek a másfél évnek a nyomába nem ér a többi és boldogabb vagyok mint valaha és tudom hogy vele érdemes élni és gyereket csinálni....Így biztos vagyok abban ha mégis elbuknánk ezt a kapcsolatot nem azért lenne mert "belekaptunk" a dolgokba és elhamarkodtuk!

De mint írtam tökéletes példája vagy a másik végletnek,szóval örülök és becsülendő hogy még létezik ilyen kapcsolat is és kívánom hogy nagyon boldogok legyetek!:)


A többi válaszolómnak is köszönöm a hozzászólást!:)Aki most vár babát,boldog várakozást kívánok!!!!

2011. júl. 6. 05:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!