Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaságért nyugdij? (demográfi...

Anyaságért nyugdij? (demográfiai katasztrófa ellen)

Figyelt kérdés

Mit szólnátok hozzá,hogy,az a nő aki 10 év alatt 3 gyrmeket szülne ott ingyenes lenne az iskoláztatás és az anyának nem volna szüksége munkaviszonyra,mert anyai fizetést kapna!És,ha a következő 10 évben még legalább 2 gyermeket szülne,akkor kapna anyai nyugdijat!

Igy az egyetlen foglalkozása és egyben kötelesságe a gyereknevelés lenne.

A férj kötelezően munkaviszonyban élne.

Aki szoc-segélyen él az viszont max. 1 gyereket vállalhatna,mivel ugyis az állam tartja el mindnyájókat!


2011. aug. 20. 16:39
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem halott ügy. Ennyi zsozsót nem tudna az állam "kitermelni", hogy legyen lóvé anyai fizetésre, meg anyai nyugdíjra. (Itt most NEM az anyaságot akarom leminősíteni, de azt be kell ismerni, hogy nem sok "termelést" produkálna gazdasági szempontból így egy nő.)
2011. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
51%

Én nagyon örülnék ha lenne ilyen az országban!

2007-ben szültem az első gyermeket,szeptemberben jön a harmadik. Jelenleg el sem tudom képzelni az életem úgy,hogy nem itthon vagyok,ebédre főzök,ha szülinapja van akkor tortát sütök...!

Na jó,elképzeltem mi lesz ha: a legkisebb betölti a 3-at,mehetek állást keresni,amivel nincs bajom,de mint édesanyát,nem szívesen alkalmaznak-a környéken amúgy sincs munkalehetőség! és csak egy érettségim van,így nem vesznek fel sehova! Marad hogy munkaügyön keresztül gyorstalpalón elvégzek valamit. Ha szerencsém van,akkor azzal lesz munkahelyem a környéken!- mert nekem segítségem nincs a háztartásban! Fával fűtünk télen,és fa tüzelésű bojlerünk van,és forgótárcsás mosógép. Előre látom,hogy ez nem lesz később sem másképp! Azt is tudom,hogy ha valahova fel is vennének,akkor amíg a gyerekeket miatt nem lennék nyugodt,mert nagyon féltem Őket!,nincs senki aki arra a pár órára vigyázna rájuk,reggel elkísérné őket,értük menne...(bár most még csak az egyik ovis,de 3 év múlva már 2 ovis,1 sulis lesz). Nem bírnám én azt az ideget,hogy nem tudom mi van velük! 3,5 illetve 7 éves gyerekeket nem szívesen hagynék magukra órákon át!!

Azt is tudom,hogy anyaságira-vagy hogy hívják -nem akarok menni,ha a 3. gyermek betölti a 3-at!


Amúgy az anyaság igen is főállás! A nap 24 órájában rendelkezésére állsz a gyermekeknek, ápolónő,takarítónő,szakács,stb..vagy egy személyben! Szeretnék jó anyjuk lenni ezeknek a gyerekeknek,és ha bajuk van,bármikor a rendelkezésükre állni! Nem pedig a munkából hazaérve úgy meghallgatni őket,hogy fel sem fogom mit mondanak! És ha ehhez a jelen eshetőségek mellett az kell,hogy közmunkán legyek pár hónapig napi 4 órát,és hogy azután én is kapjam a 25 ezres segélyt,akkor azt választom! Nekem a család az első! Nem mondom,hogy néha nem hiányzik a "magány",de a gyerekek előbb utóbb kirepülnek,és öreg napjaimban elég "magányos" leszek! Szeretném kihasználni ezt a pár szép évet Velük!


Bocs ,ha hosszú voltam! :-D

2011. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen nem lesz.


Jelenleg ez fordítva van, aki nem tehetné meg, halomra szüli a gyerekeket, merthogy segély így meg úgy kell nekik, aki pedig józan ésszel végiggondolja a gyermekvállalást, az jó, ha 1-2 gyereket be mer vállalni... Innentől kezdve szerinted ki fog szaporodni?


Egyébként pedig hogyan tiltod meg a segélyből élőknek, hogy több gyereket szüljenek? Úgy, mint Kínában, a második gyerek automatikusan sterilizálnak? De akkor mi lesz, ha később már dolgoznak, és nem segélyből élnek, hogy vállalnak majd több gyermeket? Egyébként pedig hogyan garantálsz minden apukának munkát? És mennyiért foglalkoztassák őket? És mennyit kapjon a főállású anyuka?

Tegyük fel, 20-21-22 évesen szülök, tehát mire 40 leszek, a legkisebb is nagykorú lesz, és eztán mihez kezdek? Malmozom otthon? Házicseléd maradok, míg a férjem 70 évesen fog összeesni munkában - mert nyugdíja tuti nem lesz?


Csak ennyi buktatója van, így kapásból :)

2011. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

A segélyből élőknek megtiltani... Ez így nem helyes megfogalmazás! Ha a segélyből élő 1-nél több gyermeket vállal,akkor automatikusan megvonni a segélyt lenne valamivel jobb megfogalmazás,de az sem megoldás! Mert ha lenne ilyen törvény,akkor azok a bizonyosak 5 éven belül letudnák az 5 gyereket,ezzel biztosítva maguknak az állandó pénzt,aztán mivel az apukának-törvény írná ugye elő- dolgoznia kellene,így csinálnának egy 6. gyereket,és apuka át jelenti magát máshova,az egyik gyerekkel,az anyának mellett meg hivatalosan is van 5 gyerek,ezzel megint ki megtalálták a kiskaput! Apuka kapja a segélyt 1 gyerekre,nem kell dolgoznia,az anyuka meg az 5 gyerekre kapja az anyai fizetést,vagy az anyai nyugdíjat. A pénzt ugyan úgy elcsinálják- tisztelet a kivételnek!- és ugyan úgy "állam bácsin " és az adót fizető népen élősködnek!

Ha a "törvény" célja az lenne,hogy a nem "szocosokat" újra előtérbe hozzuk,akkor nem marad,csak (az,amiért engem az oldalról is kitiltanának!)

2011. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az is bőven elég lenne, ha, mondjuk annyi támogatást nyújtana az állam, hogy "csak" 2 gyermekkel rendelkező család esetén az édesanyának elég lenne 4 vagy 6 órás állás. Akkor a házimunkát nem hulla fáradtan kellene elvégezni. Én ezzel simán kiegyeznék.
2011. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
19%

Én is elvenném a segélyt, ha több, mint 1 gyereket vállalnak a cigányok, viszont, ha csak egy van és dolgozik a férj, adnék támogatást..

Egyébként régen is az volt, hogy a nő szült 5-10 gyereket, a férj pedig keresett annyit, hogy ELTARTSA a családját.. Lehetne most is így(a férfi keressen annyit, hogy ne kelljen semmit nélkülöznie a családoknak, a nő pedig ha akar dolgozik, ha nem akkor nem) Egyébként 3-4 gyereket igen is szülnék, ha meg tudnék mindegyikőjüknek adni mindent. De így örülök, ha majd a Pocaklakómnak egyszer testvére lesz.. Van egy hitelmentes házunk, autónk(nem új, de szeretjük..) boldogok vagyunk, de egy baba tényleg sokba kerül. Nem szeretném, ha bármiben is hiányt kéne szenvednie, és mi sem akarunk éhezni, sőt ha épp fagyizni szeretnénk akkor azt is szeretnénk megengedni magunknak....

2011. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem sok fontosabb főállást tudok elképzelni, mint az anyaság, ráadásul ebből a főállásból nem is lehet szabadságra menni, ellenben nagyon sok túlórával jár.

2. Azzal, hogy az anya otthon van és neveli a gyerekeket, vállán viszi tulajdonképpen a családot, megteremti a harmóniát a pénzkereső férj számára, többet tesz a nemzet asztalára, mint bármilyen állás vállalásával.

3. Annak idején az egyik ellenzéki pártnak (nem írok nevet, mert politizálást itt nem szeretik, de úgyis mindenki tudja, miről van szó) a programjában szerepelt egy olyan lehetőség, miszerint a nyugdíjakat úgy kellene megoldani, hogy minden gyerek befizetett nyugdíjjáruléka a saját szülőjéhez kerülne. Ily módon az rendelkezne tisztességes nyugdíjjal, aki sok gyereket szült és nevelt fel becsülettel, s akinek a gyerekei dolgoznak. Elég ésszerű megoldás, segítene a népesség szaporodásában és a neki kijáró tiszteletet adná a szülői létnek, elsősorban az otthon lévő édesanyának.

Véleményem szerint nem szabadna gyest, családi pótlékot és mindenféle segélyt osztani (illetve ez utóbbinál nagyon komoly feltételt szabni, hogy ki kaphatja, nyilván egy rokkant, beteg stb. embertől nem várható el, hogy dolgozzon), viszont a családok adókedvezményben (valami olyasmi módon, mint most ) részesülnének, illetve a nyugdíjjáruléka minden dolgozónak a saját szülei/közeli, egyenesági rokonai számára menne.

Nekem az anyasági nyugdíj sem feltétlenül rossz ötlet - nem lenne kötelező igénybe venni, de aki a feltételeket teljesíti és szeretné, annak járna.

Én jelenleg két kicsivel vagyok itthon, a lányom 3, a fiam 1 éves. Tervezzük a harmadik babót hamarosan, és szeretnénk természetesen minél többet. Közös megegyezéssel úgy döntöttünk a férjemmel, hogy a gyerekeinket ne más nevelje, hanem az anyjuk, így én itthon maradok, hacsak nem jön valami nagy probléma, ami miatt kénytelen leszek mégiscsak visszamenni dolgozni. Nekem személy szerint ez így tökéletes, de persze megértem, ha nem mindenki gondolkodik így. Számunkra fontos, hogy a családot legyen aki összetartja, erre a legalkalmasabb egy otthon lévő édesanya.

Személy szerint én támogatnék minden olyan döntést, ami gyerekvállalásra ösztönzi a fiatalokat, de nem adnék boldog-boldogtalannak mindenféle pénzeket, ezzel elősegítve bizonyos csoportok megélhetési gyerekgyártását.

2011. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekes dolog.Hogy jönne be ha bevezetnék nem tudom.Viszont egyet tudok,nagyon szeretek anya lenni.Örülök hogy van 4 gyerekem és annak is hogy nem kell még visszamennem dolgozni.
2011. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
94%
Na,én meg le lettem pontozva,mert dolgozni akarok és nem a gyerekeimből akarok megélni.Érdekes.Szép volt,jó volt itthon,de ez nem kihívás,munka mellett itthon is helytállni,na az az.
2011. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
87%
nem biztos, hogy jó példa lenne a gyerekeknek egy olyan anya, akinek nincs munkahelye...
2011. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!