Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaságért nyugdij? (demográfi...

Anyaságért nyugdij? (demográfiai katasztrófa ellen)

Figyelt kérdés

Mit szólnátok hozzá,hogy,az a nő aki 10 év alatt 3 gyrmeket szülne ott ingyenes lenne az iskoláztatás és az anyának nem volna szüksége munkaviszonyra,mert anyai fizetést kapna!És,ha a következő 10 évben még legalább 2 gyermeket szülne,akkor kapna anyai nyugdijat!

Igy az egyetlen foglalkozása és egyben kötelesságe a gyereknevelés lenne.

A férj kötelezően munkaviszonyban élne.

Aki szoc-segélyen él az viszont max. 1 gyereket vállalhatna,mivel ugyis az állam tartja el mindnyájókat!


2011. aug. 20. 16:39
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
59%
Kedves utolsó, a jól keresők igenis többet adóznak, hiszen a nagyobb fizetésből nagyobb az összeg, ami lejön. Szerintem igen nagy baj lenne a nagyobb fizetésű embereket magasabb adókkal sújtani, hiszen akkor tulajdonképpen nem érné meg többet tanulni, tenni a fejlődésért. Szerintem ez azért átgondolandó.
2014. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
40%

Ne nevettess már!


Szerinted azok keresnek a legtöbben,akik tanultak?

Az orvosok,havi 200at?


Mi van azokkal akik 1-2 millát keresnek egy hónapban?Biztos annyit tanultak,persze.


Igen is,aki milliomos az adózzon többet,és ne várjon senki 800 ezre nyugdíjat.


A gazdagok élősködni akarnak a szegényeken,ezért nem jut elég pénz nyugdíj kifizetésre.Ez az igazság.Talán el kellene gondolkodni,hogy ez a mértéktelen egyenlőtlenség hová vezet.

2014. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a kérdés értelmetlen.Badarság.

1 keresetből nem lehet fenntartani egy családot,ha csak az egyik kereső nem politikus vagy hasonló.


És akkor még ezek feleségeit jutalmazni kellene gyerekcsinálásért úgy,hogy nem dolgoznak semmit?


Mert ezzel is csak a gazdagok járnának jól.


A nyugdíjnak semmi köze az anyasághoz.

Gyereket nevelni bárki képes.Nem kell hozzá 8 általános sem.És senki nem ellenőrzi a gyereknevelés minőségét.

Azért valljuk be otthon gyereket nevelni jóval egyszerűbb,ahol a kutya nem kér számon téged semmiről,mint egy melóhelyen megfelelni.


Ezzel is csak a lusta,gyerekneveléssel a munka elöl menekülő egyének járnának jól.


És mi lenne akkor ha mindenki 100 évig élne?Mert azokról nem esik szó,akik a nyugdíj előtt kevéssel halnak meg.

Az ő pénzük kié lesz?Az államé.Az meg megint tudjuk kié lesz.


Szóval majd ha egy normális,viszonylag egyenlő kiegyensúlyozott világban élünk,ahol nincs korrupció majd akkor talán nem lesznek ilyen problémák.


A fejesek nevetnek a markukban,hogy vannak akik beveszik ezeket a kamu dolgokat.

Több rabszolga adófizető kellene nekik.A cél minél több szegény megnyomorítása.Az értelmes ember ebből nem kér.

2014. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Három gyereket nevelek és igenis azt mondom, ha jól csinálod és a gyerek nem csak nő mint a gyom melletted, akkor sokkal nagyobb feladat, több időt, energiát követel, mint bármilyen munkahely. Az enyémek magántanulók (vagyis a nagyok, mert a legkisebb még csak 2 éves, a középső 4, a legnagyobb most kezdi az első osztályt, 6 éves), én foglalkozom velük. Tanulnak angolt, zenét, sportolnak.A nagy most már ugye az elsős tananyagot is kezdi. Igencsak használnom kell a tudásomat, képességeimet, hogy mindent egyenesben tartsak, legyen idő tanulni, játszani, zenélni, sportolni (én is sportoló vagyok egyébként) és még a ház is rendben legyen. Elég strapás munkát végeztem, mielőtt a gyerekeim születtek (lovasterapeutaként dolgoztam sérült gyerekekkel délelőtt, edzőként egészségesekkel délután, plusz a lovak ellátása) de sokkal több dolgom van most. A férjem nem politikus, hanem közgazdász és gazdasági szakfordító. Ehhez bizony tanulni kellett neki is, szóval igenis van az a kategória, ahol bizony a tanulás gyümölcse a későbbi jó kereset.

Az, hogy gyereket nevelni bárki tud, alapvetően igaz, hiszen az utolsó c..gányputriban is felnőnek valahogy a gyerekek. Csakhogy itt arról van szó, hogy pont az a cél, hogy a gyerekek minél hasznosabb tagjává váljanak a társadalomnak! Azt pedig igenis csak úgy lehet elérni, ha azzal a gyerekkel tisztességgel foglalkozva van.

2014. aug. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Először is.

Ki mondta neked,hogy 3 gyereket vállalj?

Senki.


Még a világ legegyszerűbb melóhelye is nehezebb,mint maga az anyaság,azért ne viccelj már velem!

Senki nem kér számon,semmit nem kell időre megcsinálnod.


Lehet,hogy lefáradsz a gyerekektől,de még mindig ott van benned a nyugalom,hogy nem figyel senki.Magadnak osztod be az idődet.


Ez a felvetés akkor lenne igazságos,ha nem kizárólag az apának kellene dolgoznia.Az apának is ki kell venni a részét a gyereknevelésből és az anyának is a munkából,ez így lenne helyes.


De eleve milyen az olyan ember önérzete,akinek jó érzés az,hogy eltartják,mert szült 3 gyereket?És ezért még nyugdíjat is adni?Amikor dolgozó emberek nyugdíját nem tudják kifizetni,mert elherdálták?


És eleve hátrányos megkülönböztetés azokkal szemben,akiknek nincs gyerekük,de kidolgozzák a belüket.Bocs a kifejezésért.


Nyugdíj=munka

Gyerek=magánügy


Bár eleve nem értem minek akarják szaporítani a népet egyesek mikor elég magas a munkanélküliség.Azért,hogy álljanak sorba segélyért?


A nincstelenségbe szaporodni sokkal veszélyesebb.Az,hogy az emberek nem szaporodnak,egyfajta védekező mechanizmus.

Nincs biztos megélhetés.És szerintem elég kockázatos is lenne 1 kereső munkahelyére alapozni 3 gyereket,és mi van ha elveszíti?Majd élnek a családi pótlékból,gondolom.


Hiába nem akarnak bevándorlókat ez csak ezzel lehet megvalósítani.Majd jönnek ide a balkánról akik hajlandóan dolgozni 90 ezer Ftért egy hónapban,és még meg is csókolják a Fidesz talpát.

2014. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

A nagyszüleim 15en voltak testvérek.

Apámék 8an,anyámék 4en.


Nekem 2 testvérem van,de az átlag általában a 2 gyerek.

Szóval folyamatosan csökkent a gyerekvállalás évtizedek óta mióta feltalálták az óvszert,szerencsére.


Nem akarják elfogadni,de ez a mérhetetlen különbség gazdagok és szegények között nem vihető tovább.

Amíg ezt nem fogják fel itt semmiféle probléma nem fog megoldódni.

Itt a gazdagok csak tovább akarják tömni a zsebüket és a marhák még csinálnak 3-4 gyereket is,hogy még több pénzt kelljen rájuk költeni.


Szerintem bőven elég 1-2 gyerek egy családban.Nem valami tenyészállatok vagyunk,amit szaporítani kell minden áron.

Ahol 2 gyereknél több van ott 90%-ban legalább nem jut elegendő idő a gyerekekkel való törődésre.Ennek mi értelme?A szülő,ha szülő lesz megszűnt embernek lenni?Valami igás rabszolgaló legyen?

Hát,nem.

Ezért nem tetszik ez senkinek.


Ki akar így élni,akinek van egy kis esze.

Feltalálták az óvszert,védekezni kell,nem halomra szaporodni.Pár évtized múlva amúgy is kiegyenlítődik a dolog.Mert mindig lesznek olyanok,akik gyereket akarnak.

A baj ott van,hogy azok sem vállalhatnak 1 et sem,akik szeretnének.


3 gyerek felett pedig meg is tiltanám.

Az ilyen nagycsaládos biznisznek csak diszfunkcionális gyerekek a végeredményei,vagy a szülők alkoholisták lesznek,stb.

Mert ugy nem abból induljunk ki,hogy gazdagéknál háztartási személyzet van.Ez az átlag embereknél nem engedhető meg.


Arra kellene törekedni,hogy aki akar,az tudjon vállalni max 2 gyereket.És semmi baj nem lenne.


A saját környezetemben látom azt,hogy ezek a megélhetési gyerekgyártók,ahol 3 vagy több gyerek van,ott a gyerek is még ha nem is akarja kénytelen követni a szülei példáját,mert nincs más választása el kell költöznie otthonról,mert nem férnek el,aztán megy tovább ez az ördögi kör.Sajnos.

Nem hinném,hogy ez a jó irány.

2014. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Ezzel nem azt mondom,hogy szülőnek lenni könnyű feladat.

De azt nem támogatom,hogy anyagi haszonnal akarjanak ösztönözni embereket erre.Mert az ilyeneket mindig olyanok használják ki,akik nem lennének szülőnek valók.

2014. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Hahó, itt pont nem a megélhetési gyerekgyártásról beszél senki!

Amúgy: látszik, hogy nincs gyereked. Butaságokat gondolsz a gyereknevelésről. Lehet, hogy téged úgy neveltek, ahogy vélekedsz általában erről a témáról (nyilván otthonról hozott tapasztalat mondatja veled, amit mondasz) de bizony munkahelyen sokkal könnyebb. Ott 8 órában figyelnek, itthon meg 24-ben. Nem tudom, neked mi a belső igényed, nekem az, hogy a gyerekeim kiegyensúlyozott, boldog gyerekek legyenek, a lakásom, kertem otthonos, rendezett, tiszta legyen (nem jövök zavarba a hirtelen beállító látogatóktól sem, mindig vállalható a lakás), tisztességes, finom, egészséges és változatos ételeket együnk és mindemellett nem csak a gyerekekre akarok elég időt fordítani, hanem magamra is. Mindez együtt egyáltalán nem könnyű. És állítom, hogy többet dolgozom, mint a legtöbb állásban lévő nő (nem számítva ide a gyerekeseket, mert nekik két fronton is meg kell felelniük).

Próbáld ki a másik oldalt, addig ne alkoss ilyen sarkalatos véleményt szerintem.

2014. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire nehéz háztartást vezetni akkor miért sok ember álma az hogy eltartott legyen?


Én elhiszem,hogy ezek nehezek,de te 1 vagy a 100ból,akinek erre igénye van.

Hidd el a legtöbb ember kb úgy neveli a gyerekét,hogy ahogy esik úgy puffan módon.


Én is szívesen eltéblábolnék itthon,ha tudnám,hogy valaki más megkeresi a pénzt.De tudnám,hogy függök tőle és az adósa vagyok.

Főzhetsz te akármit,ha nincs aki megkeresse a pénzt.

Háztartásért nem fizetnek,csak ha nem másnak csinálod.


De ha szerinted a háztartás ellátása nehezebb,mint egy melóhelyen megfelelni,szerinted az jó úgy,ha valaki a nehezebbet vállalja mindig?

A párkapcsolat arról szólna,hogy egyenlő terheket vállalnak az emberek.

Nincs olyan,hogy csak az egyik dolgozik és nincs olyan,hogy csak az egyik foglalkozik a gyerekekkel.

Ez miféle felfogás?

Őskori.

Köszi én ebből nem kérek.

Amúgy akkor legyen fordítva,a nő járjon dolgozni,a férj meg maradjon otthon és lássa el a háztartást.

Gondolom ez már sok nőnek nem tetszene.

2014. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Arról ne is beszéljünk,hogy a családosokat támogatják mindennel az egyedülállók kárára.

És még csak azt sem lehet mondani,hogy egyedülállóként öröm az élet,hogy mindent magára költ,mert egyedül is baromi nehéz megélni,ha nem nehezebb.

2014. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!