Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaságért nyugdij? (demográfi...

Anyaságért nyugdij? (demográfiai katasztrófa ellen)

Figyelt kérdés

Mit szólnátok hozzá,hogy,az a nő aki 10 év alatt 3 gyrmeket szülne ott ingyenes lenne az iskoláztatás és az anyának nem volna szüksége munkaviszonyra,mert anyai fizetést kapna!És,ha a következő 10 évben még legalább 2 gyermeket szülne,akkor kapna anyai nyugdijat!

Igy az egyetlen foglalkozása és egyben kötelesságe a gyereknevelés lenne.

A férj kötelezően munkaviszonyban élne.

Aki szoc-segélyen él az viszont max. 1 gyereket vállalhatna,mivel ugyis az állam tartja el mindnyájókat!


2011. aug. 20. 16:39
1 2 3 4 5
 21/47 ava87 ***** válasza:
65%

És mégis MIBŐL finanszírozná ezt az állambácsi? Ahogy te gondolkodsz, az nagyjából ez: [link]


És azt hogy kiviteleznéd, hogy aki segélyt kap, az csak egy gyereket nevelhessen? És mi van akkor, ha valaki mondjuk 3 évig segélyt kap, utána elkezd dolgozni? Dolgozik két évet, aztán két évig megint nem tud munkát találni?

Aztán meg ez kb. felhívás keringőre, szerinted hányan lennének ezek után papíron bejelentve valahová dolgozni? Valójában meg az "anyai fizetésből" éldegélnének.

2011. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
65%

Ez most is így van.

3 gyerekkel ingyen tankönyv, ingyen étkezés, az oktatás alapból ingyenes.

és otthon maradhat anyuka GYET-en, ami a minimálnyugdíj összege. Gondolom ezt kapná, hiszen ha állam bácsinak több pénze lenne, akkor emelné a minimálnyugdíjat illetve a GYEs és egyéb családtámogatások összegét.

2011. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként eléggé undorító felfogásnak tartom, hogy valaki korlátozza a gyerekvállalást. Ki és mi alapján dönti el mégis, hogy egy nőnek lehet-e gyereke? Vagy, hogy hány gyereke lehet? Te, kedves kérdező mit szólnál hozzá, ha valaki tök ismeretlen törvényben rendelkezne arról, hogy neked lehet-e egyáltalán gyereked? Körülménytől függetlenül.

Mert szerintem a pillanatnyi állapot nem számít. Azért mert nekem mondjuk x évig nincsen munkám és segélyből élek, és nem luxus körülmények közt, de családtagok segítségével tudnám normál körülmények közt nevelni a gyerekeimet. De nem lehet, mert mindenki, ismeretlenben döntene az én és gyermekem sorsáról csupán papírok alapján? Aztán esetleg szereznék egy 500 ezret fizető munkát, de addigra már esetleg benne vagyok a korban és nem jön össze a gyerek?

Elég gusztustalan elgondolásaid vannak. Magadban kéne tartanod...

2011. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
61%
14,59-nek.Mindenki döntse el maga hogy akar e gyerekek mellett dolgozni.Míg 3 gyerekem volt én is akartam munkahaelyet mire 4 lett már nem.Teljesen kitölti az életemet a napjaimat,jelenleg nem tudnám elképzelni a háztartás+gyerekek mellett még dolgozzak is,talán 4 órában pár év múlva.
2011. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
54%

ma 19:10


És megkérdezhetem, hogy ilyen felfogással mégis hogyan képzeled el a jövőt? A gyerekeid fognak majd eltartani? Már ha nekik lesz kedvük dolgozni ilyen szülői példa mellett. Mert, hogy nyugdíjad nem lesz, az is biztos.

2011. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
59%

Nyugaton általában így van, és felhívnám a figyelmedet, nyugat előrébb tart gazdaságilag és sok mindenben, mint Magyarország.

Úgyhogy ha az anya otthon van a gyerekeivel, az hosszú távon megfizethetetlen.

Szerintem zsidó családoknál abszolút így van, leírjam mire vitték a zsidók? Az egyetemek tele vannak zsidókkal, a világ vezető posztjain kevés a nem zsidó. És ez azért van, mert anyuka otthon gyereket nevel! és így jelentős előnnyel indulnak az életben.

Egyébként én is itthon vagyok a gyerekemmel, mert beteg. Van itt olyan anyuka, aki azt írta az ovi feladata megoldani és törvényi kötelessége ellátni a gyerekemet. Én meg úgy gondolom, ha a gyerekem érdeke azt kívánja, én ne dolgozzak, itthon legyek, itthon leszek. Mert a gyerekem fontos, mint mondjuk a te megítélésed.

2011. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
57%
A 'fizút' az államtól kapnád úgyanugy mint aki a gyerek utáni pénzekből él mindegy hogy fizúnak vagy segélynek hívod a lényeg hogy csak kiveszel a közösből és egy fillért nem teszel be mert nem dolgozol nem addózol.
2011. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
64%

19,10 vagyok.

Van szakmám(ápolónő) és szeretnék majd dolgozni,de nem most hanem pár év múlva.

És nem a gyerekeimmel fogom eltartatni magam.

De adjuk meg a lehetőséget hogy minden család, apa és anya döntse el ki, mikor, mennyit,mit dolgozik,és ha valaki "csak" anya akar lenni,és megteheti akkor legyen.

Ne Te mondd meg mi a helyes,helyénvaló az adott családban.

Egyébként én senkit nem pontoztam le,ne rajtam töltsd ki a dühöd.

2011. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Ja,persze a férfi dolgozzon,a nő meg otthon mereszti a seggét és még ezért pénzt is kap.

Hogyne.

Így is sok ilyen van(nem csak cigányok).

Ha ez bevezetnék a nők 80%-a nem akarna dolgozni.

2014. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Nincs semmiféle katasztrófa.

Meg kell szüntetni a 800 ezres nyugdíjakat.


Meg a gazdagok fizetését kell csökkenteni.Vagy adózzanak többet.

2014. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!