Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Szofi névről?

Mit gondoltok a Szofi névről?

Figyelt kérdés
Családom mikor meghallotta a Szofi nevet, rögtön a cigaretta jutott eszükbe illetve az, hogy majd csúfolni fogják,(szopinak)! Mit gondoltok? Van valóságalapja?
2011. okt. 25. 18:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem van Szofi ismerősöm, és nem csúfolják. Nekem tetszik, de nem adnám a saját gyerekemnek, mert akkor inkább magyar megfelelőjét adnám.
2011. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

19:27es vagyok!

én most 22hetes vagyok, de még nem tudjuk a kicsi nemét. 3-4ht mulva megyünk 4d-re, remélem akkor kiderül!:)

van már egy nagyfiam, aki 17hónapos:)

2011. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A falunkban most született egy kis Szofi, és mindenkinek nagyon tetszik a neve!!


Szerintem ez szuper név, és lehet, hogy azért mert nem dohányzom, de nekem első hallásra se jutott az eszembe.

Amúgy létezik még ez a fajta cigaretta?

A kis Szofi korosztályából szerinted vannak akik ilyet szívnak majd??! Az idősebb generáció, akiknek még cigit jelentett a Szofi, azok már kinőttek a csúfolódásból, nem?


Még két gondolat:

az első gyerekemet a környezet "nyomására" másnak neveztem el, mint amit _igazán_ akartunk.. :-(

Azóta is bánom!!!

Egy barátnőm a múlt héten született kisfiának adott más nevet, mint amit szeretett volna, de már előre tudta, hogy rossz döntést hoz.


Én amellett vagyok, hogy amit TI gondoltok, az lesz a legjobb! A csúfolódás elméleti dolog, feltételezés.

És még egy Emesét is lehet csúfolni, hogy nem áll jól a szeme sem, meg nem tudom, de egy csomó ilyen van még..

2011. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igazad van! Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 25. 20:28
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon aranyos a Szofi! A férjemnél szóba sem jöhetett volna sajnos és én talán én sem adtam volna a sajátomnak nem tudom miért de szerintem tényleg nagyon aranyos név. Talán annyit tudnék felhozni ellene, hogy mi lesz felnőttkorában? Az nem fura, hogy Szofi néni? :O Meg úgy egyáltalán...felnőtt nő, mint Szofi? Hm?
2011. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

tök mindegy, mi lesz a neve, ha csúfolni akarják, fogják is!

nekem nagyon tetszik ez a név, de sajnos, én hülye, így neveztem el a kutyámat, nem gondoltam rá, hogy akár a leendő lányom is lehetne Szofi...

2011. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
:)
2011. okt. 25. 21:21
 18/25 anonim ***** válasza:

Minden nevet lehet csúfolni valamivel ha nagyon belemagyarázzuk.

Ezt a nevű cigit pedig a mai fiatalok nem ismerik már, nemhogy a születendő babád korabeliek....


Nekem tetszik a név.

Van egy Szofi nevű kislány a csoportunkban, nagyon cuki, olyan Szofis, neki azért ez a neve, mert angol apukája van, így valóban külföldön is megállja a helyét.

Zsófi is van a csoportunkban, a 22 hónapos fiam érthetően mondja mindkét lány nevét, szóval a különbséget is lehet hallani. De itt Mo.-n szerintem mindenképp Szófia legyen.

A Szofi mint keresztnév nekem olyan mint a Lili, Emma, Dorka stb, olyan kislányos. Felnőtt korában jobban jár a Szofiával.

2011. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Én a hagyományosabb neveket szeretem, úgyhogy nekem annyira nem jön be, de hát neked kell hogy tetszen. Az én fiaimnál is mikor mondtuk a családnak a neveket mindenkinek volt valami baja vele, mindenki meg akarta magyarázni miért nem jó. Azóta pedig tök természetes hogy így hívják őket mindenki megszokta, és nagyon illik a nevük hozzájuk.
2011. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Szerintem semmi baj a névvel.Nagyon szép.

Sok boldogságot.

2011. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!