Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha teherbe...

Mit tennétek, ha teherbe esnétek egy nős férfitól, akinek már van egy gyermeke?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt megismerkedtem egy 29 éves fiúval, tudtam, hogy van már egy kisfia, aki 3 éves, a gyerkőc anyukájával ekkor már másfél éve nem éltek együtt, de fogalmam sem volt arról, hogy papíron házasok. Én 24 éves vagyok még egyetemista és 5 hetes terhes. Az apuka azt mondta, hogy velem akar lenni, de elválni nem fog "anyagi okok" miatt. Én már azon is nagyon kiakadtam, hogy nem tudtam róla, hogy házas, ő azt mondja "az csak egy papír" és, hogy "nem érti, miért csinálok ebből ekkora ügyet". Nagyon meg vagyok ijedve és tanácstalan vagyok. Ti mit tennétek az én helyemben? Innen hogyan tovább?
2012. márc. 10. 13:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

A baba a hasadban él, ez fix, de amint írtad, ezt Te is tudod. Ezek után szerintem lelkileg is megviselne az abortusz, arról meg ne is beszéljünk, hogy akinek még nem volt gyereke, annál nagyobb a veszélye, hogy többet nem is lehet. Így nemcsak ezt a babát kockáztatod, hanem az eljövendő gyerekeidet is (lehet, hogy persze lehet majd babád az abortusz után is, de ha ott van a pakliban, hogy soha-márpedig ott van-, én nem tenném, mert a világon az egyik legeslegcsodálatosabb dolog anyának lenni).

Ha semmiképp nem tudsz számítani a pasira, és így nem akarod felnevelni a babát, add örökbe, nagyon sokan várnak babára, többen mint gondolnánk! Ez a testedben fejlődő gyermeknek az életet jelenti, míg az abortusz a halált!

Az apukáról: ha veled akar lenni, hátha a baba megerősíti abban, hogy váljon el, és válasszon téged, persze egyáltalán nem biztos. De pont van egy ismerősöm, akinél hasonló volt a helyzet: gyereket várt a pasitól, de az állandóan a volt feleségénél (már elvált!) és az ikergyerekeinél lófrált, mondván, hogy azoknak a gyerekeknek szüksége van rá (az exnejjel meg ki tudja, mit csinált...) DE a csaj mondta, hogy ő megtartja a babát, felneveli egyedül is, volt, hogy kirúgta a pasit, hogy akkor döntse el, hogy melyik nőt akarja, de vele terhesen ne szórakozzon... Mire eljött a szülés ideje, megjött a pasi esze, visszaköltözött a csajhoz, apás szülés volt, és azóta szépen élnek hármasban. Az ikrek is jönnek látogatóba, de már nemcsak őket tekinti a családjának.

2012. márc. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
71%
Szia! Semmiképp ne vetesd el, hiszen ő már él!! Ha esetleg nem tudod felnevelni, ezer nő vár arra, hogy örökbefogadja pl. Így jó, szerető családba kerülhet! De hidd el, ha meglátod, úgy döntesz, nem adod oda. Az abortusznak egyébként sajnos szörnyű hatásai vannak, amire nem eléggé hívják fel a figyelmet manapság.Még ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe: [link] A Bölcső Alapítvány olyan terheseknek segít, akik nehéz helyzetben vannak. Keresd fel őket, meglátod, ha elbeszélgetsz velük, máshogy fogod látni a dolgokat... Nagyon drukkolok, hogy jól dönts, az írásodból úgy látom, elég érett gondolkodású vagy, és a szíved mélyén Te is megtartanád a babát. Ha bármi segítség kell, keress meg nyugodtan.
2012. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Orsi_ ***** válasza:
71%

Szia!

Szerintem se válaszd az abortuszt,

mert akkor nem teszel kárt magadban, sem a testedben sem a lelkedben (ami most amúgy is gyógyításra vár)

nem teszel kárt a babádban

a barátod átélt már egy elromlott kapcsolatot, talán másodszorra mással már másként bánna, mert egy kapcsolatot elrontani akárhogy is, kudarc

mert teret adsz egy új életnek, és egyáltalán annak, hogy valami megújuljon a kapcsolatotokban

az hogy a barátod rád bízta a döntést, valahol azt is jelenti, hogy rád bízta, hogy elfogadod-e őt ezzel a hazugságával a babán keresztül, ami tőle van

szerintem az értékekhez ragaszkodj ebben a helyzetben:

a babához, ahhoz hogy tisztázott kapcsolatot szeretnél magad, a baba, és a férfi miatt is, hogy letisztázza a dolgokat.

Ha nem sikerül családdá formálódnotok ezalatt a 9 hónap alatt, akkor még mindig örökbeadhatod a kicsit születésekor, így tudod, hogy él és boldog egy olyan családban, ahol epekedve vártak rá hosszú évek óta.

a legjobbaat!

Orsi

2012. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
16%

Hát ez szívás! Nem sajnállak, de utánanézhettél volna jobban a pasinak, szóval nem kellett volna hinned neki, hogy szingli.


Finoman tudatta veled azzal a bizonyos mondatával ("velem akar lenni, de elválni nem fog "anyagi okok" miatt"), hogy mehetsz a francba; szórakozni voltál csak jó neki.


Babát megtartod? Ha ilyet mondott neked a pasi, szerintem a gyerekhez se volna normálisabb. Meg úgy eleve az, hogy megtcsalta a feleségét, a gyerekével szemben is szemét dolog volt.

2012. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
29%

Szia..

Sajnálom,hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél.

Nem mondhatom meg,hogy mit tegyél...csak annyit tudok tanácolni,hogy úgy vállald be a babát,hogy tudd magadon kívül nem számithatsz senkire...ideig-óráig lesznek/lennének melletted támogatók,család ,barátok..de egy gyerek egy életre szól.

Tudod úgy vállalni,hogy 24 órában csak te vagy neki?

Anyagilag te magad független vagy???Hogy egy sima bevásárlást is ,amit eddig pikk-pakk elintéztél...mostmár szervezni kell?

Millió érvet tudok neked irni,hogy miért gondold át nagyon,hogy megtartod e ezt a babát!

Ennek az embernek én abban bizva,hogy támogat nem szülnék semmiért.

Sajnos látszik,hogy link alak....azért az nem egy elhanyagolható apróság,hogy még mindig nős!!!Az pedig,h anyagi okok miatt nem válik...no coment!

Gondolom te is érzed,hogy sántit a dolog!

Nem vagyok már gyerek és én is voltam ilyen döntés helyzetben,más okok miatt...szóval tudom,hogy mit érzel...

Nem vállalnám....és a férfit sem tovább..ne pazarold a fiatal életedet rá!

Dönts jól,hogy ne bánd meg!

2012. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
* tanácsolni !bocsánat
2012. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
De mi lesz, ha többet nem lehet majd babám? ...
2012. márc. 12. 09:17
 28/41 anonim ***** válasza:
68%

Szia...előtted irtam ...

Ne értesd félre és senki más sem,nem az abortusz mellett lobbizom...

Ma már nem középkori módszerekkel végzik a beavatkozást,kicsi az esélye,hogy baj történne!!!

De én azt javaslom,hogy keress meg mielőbb egy jó orvost és konzultálj vele,mert nagyon pici még a terhességed:(

Gyorsan kell döntened!

Hidd el,hogy tiszta szivemből sajnálom ezt a helyzetet,igy ismeretlenül is,mert jól tudom min mész keresztül!

Volt itt,aki nagyon nyeresn fogalmazott,de van igazságuk...ne kösd magad egy ilyen emberhez,csak bánatot okozna Neked és gyereknek is...

Nem hiszem,hogy ebből egy happy történet kerekedne ki,sajnos!

Szoritok Neked!

Csak magaddal kell most törődnöd,a saját érdekeidet tartsd szem előtt és úgy dönts!

Tudom,hogy ez keményen hangzik,de a jövödről,az életedről kell döntened!

2012. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
77%

Én mindenképp megtartanám, annak ellenére, hogy apukára nem számíthatok...(Egy ismerős 21 éves lányt 6 hónapos terhesen hagyta ott a pasija... A napokban fog szülni.)

Annyi kapcsolat megy szét a gyerek születése után, az a gyerekeket még jobban megviselheti, mitől rosszabb, ha alapból egyedül vállalja az anya? Szerintem semmivel...

2012. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

9.31-es vok

Nem gondolom,hogy ugyan az a helyzet lenne...

A te példédnál még nagyonn szemét a pasi szerintem,mert gondolom 6 hóig abban a tudatban volt várandós az ismerősöd,hogy a férfi mellette áll...nagyon sajnálom szegényt és neki már nem volt választása!!!!

A kérdezőnknek viszont van,eldönteni,hogy egyedül élő anyuka ként akar e élni!

Nem mondom,hogy szakitassa meg a terhességet,mert én azt mondom...de ti sem mondhatjátok ,hogy tartsa meg mert...nem vagyunk a helyében!

És nem is leszünk akkor sem,amikor magára maradna !

Csak abban segithatünk ,hogy írunk pro és kontra!

Én ma már anya vagyok 1 abortusz és 2 missed ab után ,tudom mit jelent az,ha magunkhoz szorithatjuk a gyerekünket!!

De nem mindegy,h mosolyogva vagy sírva tesszük azt!!!

2012. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!