Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ápolatlan és...

Miért van ennyi ápolatlan és elhanyagolt, igénytelen anyuka?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal, 28-30 éves anyukát látok (2,3 gyerekkel), akik úgy néznek, ki, hogy rossz rájuk pillantani. Komolyan, a nagymamám különbül néz ki...

Nem akarom elhinni, hogy heti 2x nem lehet 10 percre likvidálni a gyereket, amíg megmossák a hajukat, meg havonta egyszer 1-1,5 órára valakire rábízni, amíg elmennek fodrászhoz/kozmetikushoz.

Megértem, hogy közvetlenül a szülés után nem azon jár a legtöbb nőnek az agya, hogy hogy néz ki - bár én ez alól kivételt képzek - de amikor már 2 vagy 3 éves a gyerek, miért nem lehet már egy kicsit visszarázódni? A hízásról, edzésről meg nem is beszélve.

Kíváncsi vagyok, hogy férfiak hogy látják ezt, az ő véleményük is érdekelne.

Ti hogy látjátok ezt?



2013. júl. 5. 14:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó vagyok. Napi 10 perc reggel,míg elmegyek pisilni,megfésülködöm,fogat mosok,megmosom a képem és felöltözöm. De ha még csak azt hozzá veszem,hogy este megfürdök,az még egy 10 perc.... :-D


De most komolyan! Lehetetlen bele látni mások életébe,így felesleges dolog elítélni akárkit is azért,ahogy kinéz,hiszen lehet elhízva mert beteg;lehet foltos a ruhája,mert a boltban kapott egy kakaós csigát a gyereke és azzal össze kente;lehet zsíros a haja,mert az előző lett volna esedékes a hajmosás,de egész este hányt a gyerek,vagy befulladt... és kisebb gondja is nagyobb volt annál,hogy hajat mosson.... Soha nem tudhatod ki miért néz ki úgy,ahogy!


Szép estét! Szép álmokat!

2013. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
62%
Többet nem írok, mert meddő vita. Legyen, ahogy mondjátok! Ha ti jól tudtok kinézni, akkor ez másnak is menne. Remélem soha nem lesz olyan napotok, hogy eszetekbe sem jut, hogy hogy néztek ki, mert minden más fontosabb lesz. De, ha véletlen úgy alakul, akkor kívánom, hogy csámcsogjanak rajtatok! És hihetetlen, hogy gyakorló anyukaként még nem volt veletek olyan, hogy 1-2 üvöltő gyerek várt az ajtó előtt, és kihagytátok a sminket, hajigazítást. Szerencsések vagytok. A 10 perc pedig tényleg megvan, csak nem mindig a játszótérre indulás előtt. Had legyen mindenkinek néhány rossz napja anélkül, hogy a többi anyuka, ahhelyett, hogy a gyerekeire figyelne, azon csámcsog, hogy milyen topis a Gáborka mamája.
2013. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
76%
Mi a baj a melegítő nadrággal? Én ezt nem értem? Én imádok abban és edzőcipőben sétálni a gyerekkel vagy játszóterezni. Abban a legkényelmesebb. Nem sajnálom összepiszolni, sarazni,stb Én sosem voltam farmerpárti. Nekem az nem kényelmes. És nem vagyok topis meg igénytelen, ahogy itt néhány anyuka fogalmaz. De nehogy már az bántsa némelyek szemét, h valaki macinaciban megy játszóra? Hát besz@rok... :) akkor az én szépérzékemet meg a szőke anyukák fogják ezentúl zavarni. :) komolyan ha én a gyerekkel vagyok, akkor vele vagyok és játszunk, homokozunk stbstb, nem azt figyelem, h a másik anyuka, hogy néz ki! Tolerancia és egy kis jóindulat nem ártana. Amúgy meg minek kiemelni a kérdést újra amikor úgyis csak vitát szít?
2013. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
59%
Én már ezerszer leírtam ezen az oldalon, de megteszem most is: számomra sokkal visszataszítóbbak az olyan emberek, akik képesek arra energiát fordítani, hogy máson csámcsoghassanak, mint az igénytelen anyukák. Kíváncsi vagyok, kérdező, hogy a férfiak hogy látják az ilyen rosszmájú nőket. Te hogy látod?
2013. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
80%
Én pl úgy látom, hogy aki kérdezni akar, az kérdez. Ezért van az oldal. Nem kötelező válaszolni...
2013. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
31%
Én pedig úgy látom, hogy aki válaszolni akar, az válaszol.
2013. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
23%
Néha látok egy anyukát a környéken, fél év körüli babát tologat. Festett haj, nagy körmök, smink, kiöltözve. Csípőgatya, tanga hónaljig felrántva. Biztos eltölt fél órát készülődéssel :) Egyszer előrehajolt a boltban, pont sorban álltunk, kb 30-an láttuk a segglyukát! :) Én olyan 5 percig készülődök, copf, gyors átöltözés, sportcipő, de olyan cikin még sosem néztem ki mint az a csaj!
2013. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
63%

A sok elhanyagolt anyukának mindenre van kész magyarázata, és hogy miért nincsen ideje a gyerek mellett, hogy fürödjön, hajat mosson, illetve, hogy úgy nézzen ki, -mint amikor még adott magára-, mert azt akarta, hogy el vegyék feleségül?!


Még talán el is hinném, hogy nincsen egyetlen szabad percük sem magukra, ha nem itt hazudtolnák meg saját magukat azzal, hogy állandóan itt írogatnak a gyakorin!!

2017. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
44%

En minden nap zuhanyzok, 3x mosok fogat egy nap, heti 2x mosok hajat amugy fekcsatolom. Havonta egyszer meglatogatom a kormost, a kozmetikust es a fodraszt. Szemoldokot szedetek-festetek, vagatom es meliroztatom a hajam (vilagosbarna, felhosszu es sotetbarna melir van benne:

) es gellak van a kormomon. Reggelente tornazok a babammal es kimegyunk setalni estenkent bar en inkabb mar kocogasnak neveznem raadasul sokat jatszok a kutyammal, az is izzaszt. Szedek vas, calcium, magnezium pezsitablettat. Zold teat iszom kave helyett. Itthon legtobbszor bikinibe vagyok vagy rovidnadragba es bikinifelsobe. Setahoz, futashoz terdnadragot es trikot veszek fel. Ha csak oltasra, vasarolni megyunk, akkor farmer, polo, ha bulizni vagy barhova mashova, egy lenge, nyari ruha. Hetente egyszer tartok szepsegnapot, mikor veszek egy hosszu furdot es termeszetes kencekkel regeneralom a hajam, a borom. Sminket ritkan rakok fel, nem tudok szepen sminkelni es nincs kedvem megtanulni. Heti egyszer van portorles, amugy igyekszunk rendet tartani. Minden nap fozok, mosogatok, pakolok, mosok, teregetek, hajtogatok. Minden nap jatszok a kutyaval, amikor a ferjem itthon van, jon velunk o is setalni. Ugy osztom be az idom, hogy jusson is, maradjon is. Pl mikor reggel felkelek, megetetem a csoppet es utana en is megreggelizek, a kutya is eszik, megiszom a zold teamat stb. Mikor ruhakat hajtogatok, azt a kanapen teszem, a csopp ott van mellettem. Osszehajtogatok egy ruhat, felreteszem, adok neki egy puszit. Meg egy ruha, felreteszem, megcsiklandozom stb.. ez csak egy pelda volt. Amikor alszik, akkor pihenek. Most epp arrol olvasgattam, hogy osszel mit kell csinalni a kertben es milyen viragokat lehet osszel ultetni. A babammal ket feladat kozott a kovetkezoket csinalom:

- babatorna

- masszazs

- enek, mondoka, vers (ezeket este tanulom, hogy ne azt lassa, hogy a telefont nyomkodom)

- simik, puszik, olelesek

- fordulas gyakorlasa

- fogunk dolgokat

- korbejarjuk a lakast, nezelodunk, nezi magat a tukorben

- ismertetem odakint is a vilaggal, a kutyaval, mindenkivel

- babozunk, meselek neki

Stb.. a ferjemre is jut ido, este fel 9-kor mar alszik a csopp ilyenkor kiulunk grillezni, fozocskezni ma pl hamburger lesz a vacsi. Nezzuk a csillagokat, elvezzuk a huvos, esti levegot, beszelgetunk a jovonkrol, az almainkrol. Este meg megmasszirozzuk egymast, filmet nezunk, olelkezunk es alszunk. Amikor a picur alszik, en is pihenek. Olvasok, filmet nezek, tanulok stb.

En nem tudom, te hol lattal igenytelen anyukakat, mi tegnap voltunk a gyerekorvosnal oltason, mindenhol fitt, energikus es csinos anyukak voltak!

2017. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
60%

Fincsi kis kérdés. .

Én 2 gyerkőcöt nevelek egyedül és ha ciki ha nem 2 hónapja nem tudtam fodrászhoz menni, olyan drága az iskolakezdès.

Nem vagyok most prioritás, mert inkább neki veszek meg még 2 új pólót és majd a szeptember végi fizumbòl rendbe teszem magam.

Fair enough!!??

2017. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!