Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ápolatlan és...

Miért van ennyi ápolatlan és elhanyagolt, igénytelen anyuka?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal, 28-30 éves anyukát látok (2,3 gyerekkel), akik úgy néznek, ki, hogy rossz rájuk pillantani. Komolyan, a nagymamám különbül néz ki...

Nem akarom elhinni, hogy heti 2x nem lehet 10 percre likvidálni a gyereket, amíg megmossák a hajukat, meg havonta egyszer 1-1,5 órára valakire rábízni, amíg elmennek fodrászhoz/kozmetikushoz.

Megértem, hogy közvetlenül a szülés után nem azon jár a legtöbb nőnek az agya, hogy hogy néz ki - bár én ez alól kivételt képzek - de amikor már 2 vagy 3 éves a gyerek, miért nem lehet már egy kicsit visszarázódni? A hízásról, edzésről meg nem is beszélve.

Kíváncsi vagyok, hogy férfiak hogy látják ezt, az ő véleményük is érdekelne.

Ti hogy látjátok ezt?



2013. júl. 5. 14:35
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
32%

"lusta". hát ez majdnem így működik,de tényleg...

Pl. A szemöldökömet hetente szedem. Az a baj,hogy ha azon a napom,amikor szednem kellene,borús idő van,akkor már nem tudom kiszedni,mert nem látok rendesen. Ahogy este lámpa fénynél sem! (este lámpa fényénél mosogatni sem érdemes neki állnom,csak természetes fénynél), ilyenkor csúszik a szemöldök szedés. És ha pár napig borús idő van,akkor csúszik pár napot a szedés. Akkor én már lusta vagyok,igénytelen??


8-as voltam.

2013. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
84%
Jó szar környéken lakhatsz... én csak kultúrált anyukákkal találkozom, igaz hogy nem járnak hetente pedikűröshöz, de tök normálisan néznek ki...
2013. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
89%
3 ikreim vannak 4 hosak....én örülök hogy élek..
2013. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
78%

Én még nem találkoztam ilyen anyukával a környékünkön.

Igaz, hogy én 22 vagyok és csak egy babám van, de én minden nap sminkelek, 2 naponta mosom a hajam, szedem a szemöldököm stb..

mégse voltam se fodrásznál se kozmetikusnál már vagy 6 éve,vagy még több.

Egyrészt sajnálom olyanra a pénzt kiadni, amit magam is meg tudok csinálni itthon. Másrészt meg nem akarom mindig lepasszolni a gyereket.

Itthon a sminkelés, szőrtelenítést meg tudom csinálni a gyerek mellett. De!

2-3 gyerek mellett elképzelhetetlennek tartom ezt. Ráadásul azt nem kalkuláltad bele, hogy a legtöbb nagyszülő is dolgozik még vagy nagyon messze laknak. Ha meg valakinek a párja késő estig dolgozik, nem hiszem, hogy este tízkor jut eszébe anyukának szemöldököt szedni. De az is lehet, hogy egyébként igényes csinos anyukát pont egy rossz napján láttad, amikor mondjuk rohant a boltba kenyérért ( most mondtam valamit) és utána elment otthon hajat mosni.

Szóval ne ítélj, hogy ne ítéltess...

Tartsd meg a véleményedet magadnak. Elsőre felcímkézed az embereket abba nem gondolsz bele, hogy mi történhet vele otthon, vagy, hogy egyébként minden nap csinos, de akkor pont éppen nem volt. Gondolkozz inkább és ne acsarkodj.

2013. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
94%

Valaki igényes, és valaki nem, kérdező.


Ez nem gyerek kérdése.

2013. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
63%

Roppant rosszindulatú vagy kérdező.

Számomra az ápolatlan és igénytelen kategóriába az alkoholista hajléktalanok tartoznak, de semmiképp nem az anyukák, akik feltehetően naponta tisztálkodnak, tiszta, mosott ruhában járnak. Lehet, hogy nem hordanak tűsarkút és Gucci ebben igazad van, de ha számodra már az igénytelen kategória, akkor igazán sajnállak mert nagyon felszínes lehetsz.

Mondom ezeket úgy, hogy engem "néztek ki" már játszóról, mert nem túl visszafogott fölső volt rajtam. Tehát nem kell jönni az "irigy vagy mert slampos vagy" dumával. :)

2013. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
83%
Csak annyit tennék hozzá, hogy sajnos sok férj ilyenkor lép félre, mert ugye anyuka elhanyagolja magát, és a szomszéd nő meg csini stb. , ahhelyett, hogy segítenének kicsit a nejüknek a gyereknevelésben, a kritizálás és a félrelépés helyett. Mellesleg tényleg elég rosszindulatú és felszínes embernek tünsz a kérdésed alapján.
2013. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
46%
Én egyet értek veled kedves kérdező. Sok anyukát látok én is így. És én sem hiszem, hogy nincs pár percük legalább egy kicsit rendbe hozni magukat. Persze vannak kivételek, és gondolom a kérdező sem arra utalt, hogy mindenki ilyen.
2013. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
66%

Én is egyet értek a kérdezővel, nem hiszem el, hogy nem lehet 10-20 percre elszakadni a gyermek mellől. Aludjon délután, és akkor lesz idő hajat mosni meg alapvető szépségápolást megcsinálni. Nem gondolok nagy was ist das-ra... pl.: szemöldökszedés secc-perc alatt megvan, jó mondjuk lehet azért látom így a dolgokat, mert kozmetikus a szakmám és egy lábgyanta nekem kb. 6 perc alatt megvan, lehet ezért beszélek könnyen.

De tényleg nem tudom elképzelni, hogy napi negyed óra nincs az anyukáknak saját magukra.

De persze mindenki maga dönti el, hogy mire van ideje és mire nincs. :)

2013. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
67%

Pl. Adott egy pár hós és egy 2 év körüli gyerek. Anyuka éjszaka pár orát aludt részletekben, mert szoptat, mert hasfájós a pici, mert rosszat álmodott a nagy....stb. Aztán délelőtt kivinni a gyerekeket sétálni, miután ettek, ittak, peluscserék, rendrakás, némi mosogatás, a nagy azért sír, mert menne már ki, a pici azért, mert anyukán szeretne lógni. Szóval nagy nehezen nekikészül anyuka az indulásnak, viszonylag csini ruhában, de a pici lebukja, vagy a nagy összekeni. Anyuka az első kezébe akadó melegítőt felveszi, és már indul is topisan, karikás szemmel a játszótérre.

És kedves kérdező ez elég gyakori menetrend két kicsi gyerek mellett.

Szóval legyél toleránsabb, és hidd el, nem mindig van pár perc a sminkre, séróra, és a csini rucira.

És nem elég, hogy anyuka fáradt, még látnia kell a hozzád hasonlóan gondolkodók lenéző tekintetét is.

2013. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!