Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ápolatlan és...

Miért van ennyi ápolatlan és elhanyagolt, igénytelen anyuka?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal, 28-30 éves anyukát látok (2,3 gyerekkel), akik úgy néznek, ki, hogy rossz rájuk pillantani. Komolyan, a nagymamám különbül néz ki...

Nem akarom elhinni, hogy heti 2x nem lehet 10 percre likvidálni a gyereket, amíg megmossák a hajukat, meg havonta egyszer 1-1,5 órára valakire rábízni, amíg elmennek fodrászhoz/kozmetikushoz.

Megértem, hogy közvetlenül a szülés után nem azon jár a legtöbb nőnek az agya, hogy hogy néz ki - bár én ez alól kivételt képzek - de amikor már 2 vagy 3 éves a gyerek, miért nem lehet már egy kicsit visszarázódni? A hízásról, edzésről meg nem is beszélve.

Kíváncsi vagyok, hogy férfiak hogy látják ezt, az ő véleményük is érdekelne.

Ti hogy látjátok ezt?



2013. júl. 5. 14:35
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
48%

1. ez az oldal kérdésekre van kitalálva. Ha a kérdező kérdez, akkor arra lehet válaszolni, vagy pedig tovább keresni más kérdést.


2. A kérdező nem az extrém esetekről beszélt.


3. Igenis lehet csinos egy anyuka, ha ad magára. De sokan nem, ez tény. Én is látok lestrapált, igénytelen, kócos, semmilyen frizurájú, kopott melegítős, elhízott anyukákat. Akik persze utálják a csinos, ápolt anyukákat.

Nem hiszem el, hogy nincs 10 perce valakinek hajat mosni, és nincs a kopott mackón kívül más ruhája. Nem, nem kell Gucci, de kínaiban is van csini, és kényelmes, ha másra nem telik. Csak könnyű mindent arra fogni, hogy nincs ideje gyerek mellett, mert ez nem igaz.

2013. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
60%

Ez a hajtéma fura amúgy mert van akinek tényleg állandóan mosni beszárítani kell hogy álljon valahogy ha mondjuk kevés (szoptatáskor sokaknak ám csomóban hullik!!) vagy kezelhetetlen vagy vastagszálú stb. Úgyhogy ez a haj téma pont nem jó példa az igényesség vagy ápoltság dologra.

Nekem viszonylag normális hajam van de bizony nem áll sehogy csak lóg ha nem szárítgatom be vagy ha nem sikerül normális fodrászt találnom (mint ahogy mióta elköltöztünk még nem sikerült, csak bénát kifogni) így összekötöm vagy ha csak szabadon hagyom akkor SIMÁN rondának tűnik...

festetés 4-5 ezer ft alsó hangon 3 hetente nekem erre se időm se pénzem minthogy a 2-3 naponta beszárítgatásra sincs a 3 gyerek mellett.

Rendszeresen mosom persze de akkor se az a "szalonszépségű ":D

És nem, nem tudom kire bízni 3 hetente vagy havota 1.5 órára őket vagyis ha tudom (az apjukra max.) akkor azt bizony másra használom mint hogy a manikürösnél vagy fodrásznál üljek (olvasok, tanulok, virágot ültetek, befejezem amire mellettük sosincs mód mert vmelyik mindig láb alatt múltkor pl. átrendeztem az egész konyhát, vagy elmegyek nyugalomban egyedül bevásárolni, találkozom a barátnőmmel, futok egyet stb.)

A hízás az más téma, az egészségügyi dolog is, hogy az ember ne cipeljen magán 15-20 kilókat pluszban csak azért mert anyuka. De ez nem függ az anyukaságtól, NEM anyukaként sem szabad elhízni illetve meg kell próbálni tenni ellene van aki szerencsésebb alkat (mint barátnőm) és van aki hízékony (mint én) így egész életemben oda kell figyelnem dehát ez van.

Szerintem NEM anyaként is van aki igénytelen 28-30 évesen...

2013. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Nem akarok személyeskedést látni a kérdés alatt. Örülök, hogy vannak, akik egyetértenek velem. Aki írta, hogy 4 hónaposak a babái, ez már megint nem ugyanaz a téma, amit én kérdeztem. Direkt kiemeltem, hogy 2-3 éves a gyerek, sokan már akkor beadják bölcsibe és visszamennek dolgozni. Rájuk értettem!

Természetesen megértem azt is, hogy nem telik fodrászra, vagy kozmetikusra, vagy hogy valaki meg tudja csinálni otthon a szemöldökét (én inkább nem nyúlok az enyémhez, ezért bízom a kozmetikusra). Szőrteleníteni én is otthon szőrtelenítek.

Azonkívül, a gyereknevelés nem csak az anyuka dolga, szerintem, úgyhogy az apukára is néha rá lehet bízni. Nálunk ez elképzelhetetlen, hogy csak én foglalkozzam a gyerekkel.

Az igénytelen öltözék, meg ezek, megint nem kell a szélsőségekkel példálózni, hogy Guccit kell hordani. Nem, nem kell. Egy átlag embernek/magyarnak (így nekem sem!) nem telik high-end termékekre, de szerintem nem akkora erőfeszítés a kinyúlt, megfakult felső helyett egy csinosabb darabot felvenni.

Köszönöm az egyéb megnyilvánulásokat, mint azt, hogy rosszindulatú vagyok, csak azért mert kérdeztem valamit, amivel amúgy jó páran egyetértettek. Semmi rosszindulat nem volt a kérdésemben, szimplán kíváncsi voltam, hogy mások hogyan látják.

A környékről annyit, hogy Budapesten is éppen ennyi nőt látni, mint vidéknek. Ja és valóban nem gyerekfüggő.

2013. júl. 5. 18:54
 24/53 anonim ***** válasza:
48%
És miért van ennyi rossz indulatú ember, aki unalmában (meg gondolom jó dolgában) ezen csámcsog?
2013. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
51%

1.? Ki nem arra válaszolt?

2. Extrém eset? Ezt mire érted?

3. Minden eset más, minden igénytelen külső mögött van egy élet, amiról te nem tudsz, és ezért nem kellene látatlanban veleményt formálni.

2013. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
82%
Én nem járok soha kozmetikushoz, sem fodrászhoz, de szép a hajam, ápolom a bőröm. A ruháim is normálisak. Ok, nincs idő, de azt nem hiszem el, hogy büdösnek, izzadtnak, zsíros hajúnak kell lennie egy nőnek csak mert gyerekük van. A mi környékünkön, pedig ez egy jó környék, is van egy csomó ilyen anyuka, konkrétan büdösek, ápolatlanok, a hajuk cafatokban lóg. Persze nem mindenki, de van ilyen. Ezt egy idő után a férfiak is megelégelik.
2013. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
81%

21-es, 18-17-es vagyok. Már vártam az első kérdéshez hasonló rosszindulatú visszakérdezést, hogy majd megtudom, ha lesz 1 gyerekem...

30 éves vagyok, a nagylányom mellett van egy 2 évesem, és 7 hónapos ikreim. Szóval aki 1 vagy 2 gyerek mellett azt mondja, nincs ideje... Bár végülis a "gyerekem van, nem érek rá" az sok mindenre mentség (vagy épp jó kifogás). (De azért ide írogatni van idő :))


Megvárom, hogy aludjanak, legalábbis a 2 éves, és akkor pl ki tudok lakkozni. Fél óra alatt megvan. Míg szárad, netezek. Hajszárítás közben szintén. Van 3 naponta 1 órám hajat mosni, megszárítani, kivasalni. 2-3 havonta van 1 órám kozmetikusra. Épp ma volt egy összejövetel, ahol a férfi kollégák megállapították, hogy milyen jól nézek ki. Szép szolidan kifestve,(5 perc sem volt reggel), hajam is jó volt (5 perc reggel, amit nem vágattam le a terhességek alatt és után, a hajhullás is elmúltés) szép körmökkel (fél óra tegnap, míg a gyerekek aludtak), csinosan, olyan vékonyan, mint a szülések előtt... Azt mondták, örülnek, hogy nem úgy nézek ki, mint aki elhagyja magát, és meg sem mondani, hogy 4 gyerekem van, és a kicsik is csak 7 hónaposak.

És nem vagyok cicababa típus, inkább csajos, és van, amikor este koszos vagyok, füvet nyírok, rohanok a gyerek után.... Mikor már nem szoptattam, kőkemény diéta, mert igenis le akartam adni a felszedett kilókat, és beleférni a régi ruháimba. Egyrészt magamnak megfelelni, ez volt a legfontosabb, a férjemnek is tetszeni akartam, mert feleségül vett egy csinos, fiatal, igényes, vékony csajt, másrészt kinek nem esik jól, ha csinos, és érzi, hogy mások is így látják.


Persze voltak nehezebb időszakok, amikor szülések után voltam, amikor utáltam az estéket, mert tudtam, hogy 3 óránként kelhetek az ikrekhez, de ez tényleg más időszak. Amikor pár hónaposak lettek, akkor végre fogytam, összeszedtem magam, és sokkal jobb volt a közérzetem is.


Szóval könnyebb Sz@rni mindenbe bele, és kifogásokat találni, és mindenre hivatkozni, mint beismerni azt, hogy egyszerűen lusta valaki. És lehet ide írogatni majd, hogy a férjem más nőre nézett, csinosabbra, esetleg megcsalt és elhagyott, mint szülés után is nőnek maradni, nemcsak anyának.

2013. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
91%
Én csak azt nem értem, hogy anya létükre egyeseknek miért ez a központi vitatémájuk? Én személy szerint jól nézek ki, járok kozmetikushoz, igaz "csak" 1 gyerekem van. DE soha nem azzal vagyok elfoglalva, hogy más anyukák külsején csámcsogjak. Nekem aztán hót mindegy, hogy mos-e hajat vagy sem...Biztos vagyok benne, hogy sokaknak tényleg nehéz és nincs idejük, de az is lehet, hogy tényleg lusták. És akkor mi van?? Nem az én dolgom és marhára nem érdekel, az ő dolga. Ha akarja/tudja majd összeszedi magát, nem kenyerem h még én is beléjük rúgjak így virtuálisan sem.
2013. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk én azok védelmében írtam, akiket itt igénytelennek tituláltak. Én nem vagyok mackónacis anyuka,de engem szeret a férjem, ennek minden pozitív velejárójával, tehát motiválva vagyok még így is, hogy 2 kicsivel itthon vagyok. Viszont vannak olyan anyukák, akiknek nincs ilyen szerencséjük, vagy hajlamosak hízásra, vagy veszett problémsak a gyerekeik, nincs segítségük stb.

Szóval szuper, hogy mindenki magából indul ki, és elkpzelhetetlen, hogy más anyukák máshogy élnek.

Olvashattunk itt szuper csini, fitt, ápolt, kozmetikushoz járó anyukákról, de higyjétek el ez nem mindenkinek megy! Van, aki csak lustaságból nem ad magára, de van aki egyszerűen kimerült, és szó szerint nincs ideje, energiaja vagy módja arra, hogy összekapja magát játszóterezés előtt.

Nem mindenki azért nem ért egyet a kérdezővel, mert az igénytelenek táborat gyarapítja, hanem azért, mert kilát a sajt zárt világából.

2013. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
95%

Leirom az én egyik sztorimat:D

Időpontom volt egyik hivatalnál,nagyon fontos ügyet kellett intéznem.

Reggeli rohanás,gyereknél szeparációs szorongás is van és igen fitogatja az akaratát mostanság,igy be voltam úszva rendesen.13 hónapos.Gyors reggeli már felöltözve.Gyerek felkap,táska,babakocsi,indulás.

Sikeresen beértünk,ülök az ügyintéző előtt,érzem,hogy a fülem környéke igen viszket.Odanyúlok és rászáradt joghurt figyelt félig a hajamon és a fülemen.

Szerintetetek mekkorát égtem?:D

Ha akkor meglátsz kedves kérdező,tutira nem sok jó jutott volna eszedbe rólam,attól függetlenül,h festett hajam van és a szemöldököm is ki van szedve :D

Persze,értem én,hogy 'kikre' gondolsz,csak hát mégis:)

2013. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!