Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ápolatlan és...

Miért van ennyi ápolatlan és elhanyagolt, igénytelen anyuka?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatal, 28-30 éves anyukát látok (2,3 gyerekkel), akik úgy néznek, ki, hogy rossz rájuk pillantani. Komolyan, a nagymamám különbül néz ki...

Nem akarom elhinni, hogy heti 2x nem lehet 10 percre likvidálni a gyereket, amíg megmossák a hajukat, meg havonta egyszer 1-1,5 órára valakire rábízni, amíg elmennek fodrászhoz/kozmetikushoz.

Megértem, hogy közvetlenül a szülés után nem azon jár a legtöbb nőnek az agya, hogy hogy néz ki - bár én ez alól kivételt képzek - de amikor már 2 vagy 3 éves a gyerek, miért nem lehet már egy kicsit visszarázódni? A hízásról, edzésről meg nem is beszélve.

Kíváncsi vagyok, hogy férfiak hogy látják ezt, az ő véleményük is érdekelne.

Ti hogy látjátok ezt?



2013. júl. 5. 14:35
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
55%
És akkor mivan ha lebukja a normális ruhát?! Semmi. Ki lehet mosni. Legalább normális ruhában megy emberek közé, amin látszik, hogy nem redvás csak lebukta a baba. A bukás nem mentség a macinacira. Nekem az a fura ha valakinek a melegítő esik a keze ügyébe, éppúgy oda eshetne a farmer vagy len vagy bármilyen más utcára való nadrág. MOndjuk nekem nincs is melegítőm, csak amit sportoláshoz hordok. Haj- téma: kell egyszer vágatni egy rendes fazont, ami akkor is áll valahogy ha régen volt fodrásznál. Számomra az az egyik legnayobb talány, hogy vajon miért nem lehet legalább egy copfba összefogni a zsíros hajat, miért kell lógatni? Azt még a liftben is meg tudom csinálni. Ja, hogy a baba letehetetlen? Akkor fel kell venni kendőbe és lehet sminkelni, de még epilálni is. A gyerek nem mentség. És hogy miért "fontos", hogy miben van a másik meg hogy néz ki? Mert én is az utcán árok és őt kell néznem. Meg hallgatnom a játszótéren a nyígást. Pedig az embet közérzetén azért igencsak tud dobni ha kinéz vaahogy. Egy szempillaspirál vagy hajgumi mégcsak nem is idő vagy pénz kérdése de máris obb lesz belenézni a tükörbe, jobb kedve lesz az embernek és még a gyerek(ek)hez is türelmesebb tud lenni. Nem annyira a kinézet a lényeg, a téma magva az, hogy egy nő miért ut el oda, hogy nem szán magára időt. Hogy minden más fontosabb mint ő maga...
2013. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
35%
A felkötöm magamra még ment is volna pár hónapos gyereknél,na de próbálná meg valaki hordozni a 13hónapos fiamat és úgy sminkelni vagy epilálni.Megnézném:)
2013. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
86%
A 13 hónapos nincs meg heti 4x 10 percig (vagy 2x 5 ig vagy 3x3,333333ig nyitott fürdőajtónál?!
2013. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
95%
A tegnapi ikres vagyok. Igazából nem a részletek a fontosak, hanem az összhatás. Van ismerősöm, ő gyerekkora óta kövér. Nem duci, hanem van rajta rendesen. De nem jár zsíros hajjal, csinos is, a körmét nem lakkozza, de mindig ápolt a keze. Jó ránézni, így női szemmel is. Szóval nem egy-egy dologra kell kihegyezni a dolgokat, hanem az összhatásra.
2013. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
72%

Egy elhanyagolt anyuka láttán nekem az jut eszembe, hogy szegénynek milyen problémái lehetnek, hogy ide jutott, nem az, hogy bántja az esztétikai érzékemet a kinézete. Nem kell sajnálni idegeneket, mert szar napjuk van, de fikázni sem kell. És igen biztos lenne 5 perce, de lehet, hogy inkább abban a pár percben leül pihenni egy kicsit. Borzasztó, hogy ennyi felületes és merev ember van.

Ez olyan, mint amikor a vékony nők megszolnak a strandon egy kövéret, pedig nem tudhatják, hogy betegség, hormonkezelés vagy egyéb ok miatt van e elhízva. Hát gratulálok!

2013. júl. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek a kérdezővel, de azért azt is lássuk be, hogy a gyermektelen nők között is bőven van elhanyagolt külsejű! Nekik meg aztán még kevesebb "mentségük" van rá, mégis ápolatlanok.

Amúgy annyiból örülök annak, hogy vannak ilyen nők is, hogy így legalább én, aki kb. a középmezőnyt képviselem, van akinél jobbnak érzem magam, mintha csakis topmodell külsejű, 36-os méretű nők lennének körülöttem, akik úgy néznek ki, mintha most léptek volna le valamelyik divatmagazin címlapjáról :)

2013. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
92%
Mert ha már gyereked van főleg ha több akkor nincs időt magadra. S egy idő után ez már neked fel se tünik. Meg kell találni a közép utat, elvégre egy nő az attól mert anya lett még nő is maradt. Fodrászhoz most készülök menni, kozmetikusnál még soha nem voltam. Minek? Van itthon arcmoso krémem. Nem sminkelem magam és nem öltözöm ki. Tiszta vagyok, tiszta aruhám nekem ez pont elég.
2013. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
97%

Összetett kérdés ez:) Igenis vannak anyukák, akiken látszik, hogy totál elengedték magukat külsőleg. Lehet, hogy nem is érzi magát igénytelennek, mert fürdik, heti 2x hajat mos, de nem érzékeli, hogy ez csak az alap, ennél csak többet tehetne magáért. Kiemelem, nem igénytelennek tituláltam őket, mert nem ez a jó szó, de mégis valami visszatetszést váltanak ki, mert látszik, hogy igazából nem törődnek magukkal többet. Talán a kérdező is erre gondolt. Ruházkodás? Téynleg nem telik mindenkinek új vagy márkás ruhára, de én sem gondolom, hogy anyaként már csak mackónaciban vagy egyéb más szakadt göncben kell járni. Fel lehet húzni egy farmert, egy normális felsőt.

Szeretem ezt, amikor anyukák azt mondják, nincs idejük semmire a gyerek mellett. És hogy 2-3 gyerek mellett nincs, talán még ott is lehet érezni az esetek 90%-ában, hogy ez azért nincs így...

Szerintem mindenki rangsorol magában, mi a fontos neki, de talán ez a szülés előtt is így van. Akinek mindig fontos volt, hogy kicsit többet adhasson magára, mindig sminkeljen, haját rendben tartsa, stb..., az szerintem a szülés után is megmarad ilyennek.

Nekem is ikreim vannak, fiúk, az első 3 hónapban szinte semmit nem aludtam, mert felváltva keltek éjszaka is 2-3 óránként, ráadásul iszonyat hasfájósak voltak. Lehet lehurrogni, de nekem akkor is fontos volt, hogy jól érezzem magam a bőrömben. Persze, fürdés, 2naponta hajmosás, hajvasalás akkor is alap volt, de én pl. ugyanúgy mindennap sminkeltem egy kicsit. Na nem mondom, hogy nem voltak karikáim, meglátszott rajtam, hogy kivagyok, de szépen öltöztem, sminkeltem, hajam ápltam. Körmöt nem festettem, az tény és való, csak erősítőt kentem rá. Én rám is szinte mindenki megjegyezte, hogy milyen jól nézek ki, hogy mennyire nem hanyagolom el magam, pedig nem is értik hogy vagyok erre képes az újszülött/csecsemő ikreim mellett.

Talán egy hülye sztereotípia is, hogy az anyák nem adnak magukra. Azért szerencsére sokan igenis adnak magukra és nem találnak kifogásokat. Van aki nem, és iszonyatosan néz ki, de talán ő előtte is ilyen volt...

2013. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező! Engedd meg,hogy felvilágosítsalak:

Valóban,ketten- egy pár- vállalja a gyermeket/gyermekeket,de tudod vannak olyan Párok,ahol az Apuka bizony reggeltől estig dolgozik,vagy az ország másik végén dolgozik és havi szinten látják egymást 1-2 napra,vagy egy másik országban dolgozik és 2-3 havonta látják egymást. Nem mindenkinek tart a munkaideje 8-16 óráig,vagy 7-15 óráig!

Szerinted??


Az én párom 7-kor indul el,este 10 és 11 közt ér haza,de ezt minden nap!! hétvégén,ünnep nap,mindig!! Bocsánat,a múlt héten volt 1 szabad napja,a gyerek születésnapjára "maradt itthon" (amit elcsúsztattunk két nappal,akkor is épp csak torta evésnyire volt itthon)amikor is egyéb munkát vállalt még régebben,azt csinálta meg,este 10 után ért haza. Nem vagyok igénytelen,nem vagyok büdös. 4 gyerek anyja vagyok (5 hónapos,majdnem 2 éves,4 és 6 éves ),nem panel-lédy ként élek,hanem kertes házban! Nincs nagyszülő akihez lepasszolhatnám a gyerekeket,bár nem is tenném meg,mert amit megcsinálhatok itthon,azt igyekszem megcsinálni. Nincs mindig selymes lábam,és nincs mindig tökéletesre szedett szemöldököm,nem mindig foltmentes a nacim.

És aki csak azért képes félre kacsingatni,mert az anyuka lestrapáltan néz ki,az nem férfi! nem is szerette igazán a nőt!!


Amit még hozzá fűznék a dologhoz- akik gyerek mellett dolgoznak,szerinted mit csinálnak egész nap? REggel kel,elrendezi a gyereket,elviszi,elmegy dolgozni,meló után érte a gyerekért,főz,csinálja amit kell-takarít,beindítja a mosógépet...stb. Sokkal kevesebb ideje marad a háztartásra. Szerinted munka helyett elmegy fodrászhoz vagy kozmetikushoz,vagy nem főz,elvégre nem kell,minek az? vagy nem takarít?

2013. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
80%
Kedves utolsó! Fodrászhoz, kozmetikushoz nem naponta jár az ember..... És aki akar, az szakít időt arra, hogy napi 10 perce legyen magára....
2013. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!