Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki gyesre...

Van itt olyan aki gyesre szült, akaratosan vagy csak mert így alakult. Titeket nem néznek le nem szólnak be, hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés
Én második babát várom gyesre, párom dolgozik, én pedig vezetem a ház tartást, és probálom úgy osztani szorozni hogy minden jó legyen. A családom nem nagyon tud segíteni, persze nem is várnám el tőllük. Mégis állandóan a lenézést kapom mintha bűn lenne családot alapítani. Miért baj az ha valaki nem karrierista? Persze szeretnék dolgozni mostmár minél előbb amit lehet, és nem akarunk több babát sem. De mégis mindenki azt hiszi hogy mostmár majd sorra szülöm a gyereket a segélyre. Én se szólok meg senkit aki 30 felett szül mert előtte dolgozik, nem nevezem pénz éhesnek karrieristának. Akkor ez fordítva miért nem működik? Tudom az adózok pénze meg minden. Csak nem értem miért a gyerektől sajnálják és nem a bűnözöktől. Sorba szülni 6-7-10 gyereket csak a pénz végett az más, de nem kell általánosítani.

#szülés #GYES #előítéletek.
2013. aug. 16. 19:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy tapasztalom, akár itt, akár az életben, hogy csak azokat szólják meg, akik GYES-re szülnek ÉS panaszkodnak, hogy az semmire nem elég.
2013. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
52%

Én egyszer mondtam egy anyának, hogy nem gyes-re kellett volna szülni, mégpedig azért mert állandóan csak siránkozott a játszótéren és minden szemétládának, lehordott mert a gyereknek meg mertem venni egy gombóc fagyit.

Az nem karrierista aki szülés előtt dolgozik egy évet, azt nem nevezném annak.


Másrészt te is ítélkezel, így lehet csak azt kapod vissza amit adsz, nem?

"Én se szólok meg senkit aki 30 felett szül mert előtte dolgozik, nem nevezem pénz éhesnek karrieristának."


"Miért baj az ha valaki nem karrierista?" :)

2013. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
A karrierista szót nem sértésnek szántam. Nincs vele semmi bajom. Nem is panaszkodom soha nem panaszkodtam nem mentem sehová kéregetni azt osztom ami van és azzal érem be. Nem akarok semmi mást csak tisztességes embert nevelni a gyerekeimből és békességben élni. Nem úgy kimenni a piacra vagy bárhová hogy a lenéző tekinteteket kapom. Mikor én se bántok soha senkit. Ha valaki úgy dönt hogy később szül ő dolga minden tiszteletem semmi közöm hozzá se nekem se másnak. De akkor azokat se kell folyton leszólni meg lenézni akik nem így döntenek, és most nem a panaszkodos anyukákról van szó.
2013. aug. 16. 19:32
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ők sem bántásnak szánták, hogy csak gyes-re szültél, pont mint te a karrierista szót.

Másrészt, honnan a fenéből tudják a piacon vagy bárhol? Mi a fenének mondod el,a barát meg ismerős meg ha megszól érte akkor meg meg kell szakítani velük a kapcsolatot.

2013. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
Nos én csak gyest kapok,na de nem azért szültem,hogy kapjak segélyt,hanem mert főiskola alatt lettem terhes.Sosem siránkoztam,és amint lehetett én is mentem dolgozni.Persze ezen az oldalon volt pár meggyezés azokra akik csak gyest kapnak,de az életben csak azt bántották aki siránkozik,hogy nincs pénze vagy többet is bevállal a gyes miatt.
2013. aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Falun lakunk itt mindeki tud mindent. Egyébként már nagyon várom hogy dolgozhassak. Én se akarok örökre segélyen élni. Csak hát így jött össze. Nem bántam meg. A gyerekeimet soha nem cserélném le semmire, akárki akármit is mondjon.
2013. aug. 16. 19:42
 7/42 anonim ***** válasza:
Nyilván a pároddal közösen vállaltátok a babákat és ő is tudta, hogy te nem keresel pénzt, hanem csak ő és ez így jó neki. Innentől senkinek semmi köze hozzá, mit csináltok, ez csak a ti döntésetek. Viszont azt nem értem, miért lennék pl. én karrierista, mert szeretnék a gyerek előtt 2 évet dolgozni, hogy legyen normális GYED-em és lehetőség szerint egy munkahelyem, ahová visszavárnak, még így is jóval 30 alatt fogok szülni...
2013. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk most jön majd ősszel az első baba, és igen, cska gyest fogok kapni, mindegy miért, így alakult. A férjem és én is ki vagyunk békülve a helyzettel, majd lesz jobb is. Van, aki megkérdezi, hogy és csak gyes? Igen, csak gyes. Mi így döntöttünk, senkinek semmi köze hozzá, hogyan szervezzük/tervezzük az életünket, nem mondom, hogy 6-7 gyereket kell a semmire potyogtatni, de ha nekünk jó, másnak nincs beleszólása. Felőlem aztán lenézhet, szíve joga :) Ne törődj senkivel! :)
2013. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem azért néznek le, mert ugye a gyest az adózó emberek pénzéből fizetik. És az szúrja sok ember szemét ha valaki nem rak be ebbe a kalapba csak kivesz. DE ez csak az én meglátásom, mindenki azt csinál az életével amit akar. Bár én már megkaptam a csak gyest kapó ismerősömtől hogy milyen sznob vagyok mert megvettem a fiamnak a 200 ezres babakocsit, de nem érdekel, én dolgoztam meg az áráért, mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.
2013. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%
Nekem rendes bejelentett munkám volt azt hittem 8 órára voltam bejelentve,mikor terhes lettem,kiderült,hogy csak 4 re!!! Így csak gyest kapok sajnos, mert az több,mintha gyedet kapnék 4 órára. :(( ilyen is van.....
2013. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!