Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki gyesre...

Van itt olyan aki gyesre szült, akaratosan vagy csak mert így alakult. Titeket nem néznek le nem szólnak be, hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés
Én második babát várom gyesre, párom dolgozik, én pedig vezetem a ház tartást, és probálom úgy osztani szorozni hogy minden jó legyen. A családom nem nagyon tud segíteni, persze nem is várnám el tőllük. Mégis állandóan a lenézést kapom mintha bűn lenne családot alapítani. Miért baj az ha valaki nem karrierista? Persze szeretnék dolgozni mostmár minél előbb amit lehet, és nem akarunk több babát sem. De mégis mindenki azt hiszi hogy mostmár majd sorra szülöm a gyereket a segélyre. Én se szólok meg senkit aki 30 felett szül mert előtte dolgozik, nem nevezem pénz éhesnek karrieristának. Akkor ez fordítva miért nem működik? Tudom az adózok pénze meg minden. Csak nem értem miért a gyerektől sajnálják és nem a bűnözöktől. Sorba szülni 6-7-10 gyereket csak a pénz végett az más, de nem kell általánosítani.

#szülés #GYES #előítéletek.
2013. aug. 16. 19:19
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
35%

Kedves utolsó! Te erősen túlzol! Senki nem mondta,hogy milliomosnak kell lenni a gyerekvállaláshoz, hanem, hogy (főleg) 30 év alatti nők, ha nem találnak munkát, nem sokat agyalnak, szülnek!

Hagyjuk már azt,hogy a gyereket kizárólag szerettel és gondoskodással fel lehet nevelni! Természetesen ezek az alapok, de ettől még nem kerül kenyér az asztalra, nem lesz fűtés stb. És ezek csak alapok! És tudod hány gyerek örül,hogy ha éppen annyi van,hogy éhen nem hal és fedél van a feje felett? Nem sok!

Tudod, ha én választhatnék,hogy mondjuk 2-2,5 évesen beadom bölcsibe, de akkor dolgozok, lesz pénz, tudok neki félretenni, el tudom esetleg vinni nyaralni pár napra, meg tudok neki venni egy új cipőt félévente, vagy otthon maradok, csak neki élek, játszom vele egész nap, de hó végén rettegek,hogy másnapra jut-e....hát. Én akkor inkább a bölcsit választom!

2013. aug. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Már ha neveli. Hány családot látok ahol otthon van az "anya" 3-4 gyerekkel, de a gyerekek kint az utcán lógnak ő meg nézi az aktuális szappanoperát. Nem mondom hogy mindenki ezt csinálja, de nem is mindenki szerető és gondoskodó szülő aki otthon van.
2013. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%

7:05ös már ne is haragudj mi az,hogy belenyomorítják a bölcsibe? tudod mi az,hogy nyomorítani?? Te normális vagy? Ha tehetném sem maradnék otthon 2,5-3 évig még pedig azért sem mert a gyereknek is jó ha közösségbe megy.

De pénzből élünk az én fiam még nem volt teljesen 1,5 éves mikor bölcsibe ment,mert nekem mennem kellett gyakorlatra és dolgozni,képzeld semmi baja most lesz 2,5 éves és messze lekörözni több kortársát.Ha nincs pénzed még eltemetni sem tudnak jobb ha tudod,senki sme mondta,hogy milliók kellenek a gyereknek,de az otthon ülök mert gyereket nevelek az képzeld nevetséges felfogás, a gyerek legkésőbb 3 évesen megy oviba akkor mit üldögél utána otthon anyuka?? Mondjuk én biztosan nem tudnék,mert szeretek dolgozni.Nem szeretem az ilyen szemellenzősöket aki a gyerekre fogják,azt hogy lusták.

2013. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Attól nem lesz a gyerek elhanyagolva vagy lelki sérült mert bölcsibe jár, ez butaság. Én is be adtam volna az enyémet de itt nincs rá lehetőség. Felnevelni pedig valóban nem lehet segélyből egy gyereket. Pénzért szülni meg eléggé ostoba dolog. Főleg ha nincs mire. Nem megyek messzire az ismerőtségi körömben van egy nő 7 gyerekkel akikből 4 államiban van egy kezdő alkoholista egy 18 éves terhes egy 17 évestől akivel három hónapja jár. Viselkedni pedig egyik se tud. Szóval ezzel kapcsolatban is van negatív elítélenő példa. Én azt mondom így gyesen lévő anyuka ként hogy az nem szégyen ha valaki gyesre szül, gyermeket nevelni igen is megtisztelő feladat, és büszke vagyok rá hogy fiatal anya lehetek. De ez nem jelenti azt hogy mostmár sorra szülném a gyerekeket vagy hogy soha nem akarok dolgozni. Azért meg is bolondulnák örökre otthon brrr. Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 18. 16:02
 35/42 anonim ***** válasza:

Persze csak az a baj, amikor már a gyerek öntudatára ébred és látja, hogy másnak mennyivel könnyebb az élete és fáj neki.


Itt van például egy kérdező aki úgy gondolta inkább meg sem született volna,minthogy egész gyerekkorában száraz kenyérrel lakjon jól. Nem hinném, hogy ha bölcsibe adták volna ennyire fájna neki.



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2013. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Nem kellene általánosítani és mindenkit egy kalap alá venni, manapság nagyon nehéz és sokáig tart munkahelyet találni még gyerek nélkül is, nemhogy gyerekkel.

Szintén gyesre szültem, határozott idejű munkaszerződésem volt, lejárt, évekig fizettem a járulékokat, ez jutott, magamban bosszankodtam, de soha nem panaszkodtam az összegén, szerencsére a férjem fizetéséből szépen élünk. Szeretnénk még egy babát, és szeretnék majd gyed-et kapni, mindent megteszek, hogy végre munkahelyem legyen, de 1 év alatt sem sikerült elhelyezkednem, ezért már árufeltöltőnek vagy egy gyárba csomagolni is elmennék, pedig diplomáim vannak, és nyugdíjas nagymamák kézközelben, akik bármikor be tudnak segíteni, de ez sem hatja meg a munkaadókat.

Bárkinek bármikor megszűnhet a munkahelye, ha letelik a 3 hónap segély és nem talál másik helyet, akkor majd változik a véleménye.

2013. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
35%

A bölcsőde igenis megviseli lelkileg a gyerekeket, akárhogy is takargatjátok, nem a vele egykorúakra, hanem szülőkre van szüksége a gyereknek.


Ki lehet magyarázni, lehet keresni érveket, ez így van, ebben dolgoztam. Aki nem hiszi, nézzétek meg 15 év múlva a gyerekeiteket...

2013. aug. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
én jó munkahelyről jöttem el egy másik reményében mert ott a feltételek nem voltak alkalmasak a szüléshez - több műszak vegyszerek fizikai munka - 3 éve próbálkoztunk és semmi. felmondtam és amikor aláírtam volna az új szerződésem kiderült h terhes vagyok így nem vettek fel....3 hét mulva szülök....
2013. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Tényleg? Hát én bölcsis voltam, ahogy a bátyám is, ahogy szinte minden második gyerek az utcánkban. 30 vagyok, de nem nyomorodtam meg! :)
2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Na biztos lehúztok a pontozással, de kiakadtam ezen a bölcsis témán.

Nekem meg leginkább úgy tűnik, hogy csak azok a nők vannak a bölcsi ellen, akinek semmi más haszna nincs az életben, mint hogy gyereket szült. És a gyerek otthon tartásával akarja igazolni a létét, hogy látjátok szükség van rám, és pótolhatatlan vagyok.

Pedig ez nagyon nem igaz.

Nagyon szép dolog az anyaság, nem is könnyű, de lássuk be, nagyon nem minden.

És most nem arra gondolok, hogy de legyen mellette mindenki kutatóorvos karrierista nő, és találja meg a rák ellenszerét, de igenis tegyen le valamit az asztalra.

Mert a gyerekszülés nem tehetség kérdése, hanem biológiai adottság, amire amúgy minden nőstény állat is képes.

2013. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!