Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki gyesre...

Van itt olyan aki gyesre szült, akaratosan vagy csak mert így alakult. Titeket nem néznek le nem szólnak be, hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés
Én második babát várom gyesre, párom dolgozik, én pedig vezetem a ház tartást, és probálom úgy osztani szorozni hogy minden jó legyen. A családom nem nagyon tud segíteni, persze nem is várnám el tőllük. Mégis állandóan a lenézést kapom mintha bűn lenne családot alapítani. Miért baj az ha valaki nem karrierista? Persze szeretnék dolgozni mostmár minél előbb amit lehet, és nem akarunk több babát sem. De mégis mindenki azt hiszi hogy mostmár majd sorra szülöm a gyereket a segélyre. Én se szólok meg senkit aki 30 felett szül mert előtte dolgozik, nem nevezem pénz éhesnek karrieristának. Akkor ez fordítva miért nem működik? Tudom az adózok pénze meg minden. Csak nem értem miért a gyerektől sajnálják és nem a bűnözöktől. Sorba szülni 6-7-10 gyereket csak a pénz végett az más, de nem kell általánosítani.

#szülés #GYES #előítéletek.
2013. aug. 16. 19:19
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
51%

Tudod én is csak azokra 'haragszok', akik soha egy napot nem képesek dolgozni, csak szülnek, aztán meg azoktól várják a megoldást, akik dolgoznak. Ja és azzal próbálnak érvelni, hogy kell a gyereknek. Meg próbálnak lelkiismeret furdalást okozni.

Sajnos sok ilyen van. Nyilván vannak kivételek is, mint ahogy te is, de sajna a nagy átlag nem ilyen.

Tényleg irritáló tud lenni. Évekig tanultam, most jó állásom van, havi 109 ezer forintot vonnak le a bruttómból, ami ugye megy a nagy közösbe, és még így is kaptam már meg 'agyatlan' anyukától, hogy könnyű neked, mindenre jut, nekem meg éhezik a gyerekem, mert kevés a GYES.

?!??!?!

Annyi bezzeg nem volt benne, hogy előre tervezzen, esetleg tanuljon, mérlegeljen és dolgozzon annyit, hogy GYED-re legyen jogosult.

Úgy hogy igen, én is lenézem, ha tudom, hogy így áll hozzá.

2013. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes kérdés. Én is Gyes-re szültem, de a férjem fizetéséből nagyon szépen kijövünk. Mi így döntöttünk, sose panaszkodom hogy kevés, és ez azoknak nem tetszik akik dolgoznak mindketten, de mégsincs annyi nekik mint nekünk egy fizetésből. :)

Az ilyenekre nem haragszom, csak mosolygok rajtuk. Egyébként egyszer az én gyerekem is dolgozó ember lesz, és az ő adójából lesz majd a mostani korosztálynak nyugdíja. Akkor miről beszélünk? A karrieristák akik nem szülnek egyet se az én gyermekem munkájából élnek majd. Adok-kapok rendszer. Várom a lepontozást :)

2013. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
60%
Én is jobban jártam, hogy a GYES-t kértem a GYED helyett. És pont letojom, hogy ki mit gondol erről. Nem vagyunk ingyenélők, megdolgozunk a pénzünkért. Ha valaki még ezt is sajnálja tőlünk, nyugodtan kipróbálhatja egy hetünket. És ez legkevésbé sem panaszkodás.
2013. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
85%

21:05 "A karrieristák akik nem szülnek egyet se az én gyermekem munkájából élnek majd. Adok-kapok rendszer. Várom a lepontozást :)"


Szívesen adom a lepontozást.

Nem valami logikus, amit mondasz.

Az általad karrieristának nevezettek dolgoznak és adóznak egész életükben, plusz nyugdíj járulékot fizetnek, nem keveset.

Csak vegyük alapul, hogy mondjuk tőlem mennyit vonnak havonta (az előbb írtam, hogy havi 109 ezret fizetek a nagy közösbe).

Na most vegyük alapul, hogy ez az összeg nem növekszik (amire kicsi az esély), és vegyük csak azt, hogy mondjuk 20 évig dolgozok. Éves szinten ez 1.308.000 Ft, ami 20 év alatt 26.160.000 Ft nagy közösbe befizetett pénz. Vegyük alapul azt is, hogy a társadalombiztosításból én pl biztos nem "veszek ki" terhesség alatt, szülésért, esetleg egy császármetszésre, ha már egyszer nem szülök. Szóval nem hinném, hogy a Te gyereked fog eltartani (mondjuk ha lány, és szintén csak GYESre szül, akkor pláne nem...), mivel bőven beteszek annyit a közösbe, ami elég kell(enne), hogy legyen rám. Persze, ha sok fele osztanak belőle, sok esetben azoknak akik befele nem tesznek, csak kivesznek, akkor amúgy félő, hogy valóban elfogy..

Úgyhogy az érvelésed eléggé gyenge lábon áll.

De ettől függetlenül változatlanul azt mondom, hogy baj csak akkor van a GYES-re szülő emberekkel, ha aztán követelőznek, hogy az nekik kevés.

2013. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
26%
Amit most fizetsz adót, azt a mai nyugdíjasok, munkanélküliek, családosok ellátására fordítja a kormány. Vagyis a jövőd anyagi része igenis a mai kicsi gyerekek fogják fizetni, ha tetszik ha nem. :) Magyarországon ez így működik.
2013. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Én is a "lenézõk " tàboràba tartozom. Igazàból nem lenézem õket,hanem a felelõtlenségen vagyok kiakadva. Itt természetesen nem azokra a gyeses anyukakra gondolok,akiket eltart a pàrjuk, és NEM szenvednek hiànyt az alapvetõ dolgokban,hanem azok,akiknek komoly gondot jelent a pelenka vagy akàr 1 kg kenyér megvàsàrolàsa! Nem gondolom,hogy aki csak gyesbõl él és folyamatosan nélkülözik,idegeskedik,kellõ türelemmel tudja nevelni a gyermekèt. Meg kell alapozni a jövõt a gyermekvàllalàshoz!

Egy gyed-en lévõ anyuka

2013. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
72%

"A karrieristák akik nem szülnek egyet se az én gyermekem munkájából élnek majd. Adok-kapok rendszer."


Ez vicces. Te nem dolgozol, de a gyerekedről már most tudod, hogy majd ő mennyit fog... Amúgy mi is meg tudnánk élni egy fizuból, de nekem jó érzés, hogy anyagilag nem függök senkitől, ha bármi történne, egyedül is képes vagyok a gyerekem felnevelni és én is hozzájárulok az anyagi helyzetünkhöz. Ettől függetlenül én továbbra sem nézem le azt, aki csak GYES-t kap, de jó lenne, ha ők nem tartanák magukat mártírnak.

2013. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
20%
Na az ilyeneken mosolygok mint az utolsó válaszoló. Nem megyek bele jobban mert reggelig lehetne folytatni amit akartam elmondtam.
2013. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
40%

# 14/18


Pontosan leírtad a véleményem, és a lepontozásból látszik is fáj az igazság nekik.

2013. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
66%

"Amit most fizetsz adót, azt a mai nyugdíjasok, munkanélküliek, családosok ellátására fordítja a kormány."

Tudod ebben pont az a baj, amit mondok.

A nyugdíjasok java része elvileg szintén gyűjtött magának. A munkanélküliség egy borzasztó dolog, de olyan ember nincs, aki azért nem dolgozik egész életében, mert nem tud. Aki egész életében nem dolgozik, az nem akar.

Plusz írod a családokat, azaz ebben bőven benne foglaltatik, hogy a GYES-re szülteket is abból támogatják, amit én és a sok másik dolgozó a közösbe tesz. Tehát ott vagyunk, amit én is mondok, hogy azért engedik meg sokan maguknak a GYES-re szülést, mert vannak akik dolgoznak és tesznek a közösbe.

Tudod nem kapnál GYES-t, ha ez nem így lenne. Ha csak abból kapnál, amit Te betettél a közösbe, akkor igencsak felkopna az állad.

A szerencsés eset, amikor a férj elég jól keres, azaz legalább ő sokat fizet be a nagy kalapba, de hallunk olyat nem egyszer, hogy férjem 100-et keres, én a GYES-t és a családit kapom, hogy éljünk meg?.. Ezt jelenti, hogy a közel fele bevételeteket így is olyanok dobják össze, akik dolgoznak és nem csak gyereket potyogtatnak.

Ha nem kellene benneteket is támogatnom (azaz a GYES-re szülőket), akkor nekem egy percig nem kellene aggódnom, hogy fizettem be eleget, ahhoz hogy visszakaphassam.

2013. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!