Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki gyesre...

Van itt olyan aki gyesre szült, akaratosan vagy csak mert így alakult. Titeket nem néznek le nem szólnak be, hogyan kezelitek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés
Én második babát várom gyesre, párom dolgozik, én pedig vezetem a ház tartást, és probálom úgy osztani szorozni hogy minden jó legyen. A családom nem nagyon tud segíteni, persze nem is várnám el tőllük. Mégis állandóan a lenézést kapom mintha bűn lenne családot alapítani. Miért baj az ha valaki nem karrierista? Persze szeretnék dolgozni mostmár minél előbb amit lehet, és nem akarunk több babát sem. De mégis mindenki azt hiszi hogy mostmár majd sorra szülöm a gyereket a segélyre. Én se szólok meg senkit aki 30 felett szül mert előtte dolgozik, nem nevezem pénz éhesnek karrieristának. Akkor ez fordítva miért nem működik? Tudom az adózok pénze meg minden. Csak nem értem miért a gyerektől sajnálják és nem a bűnözöktől. Sorba szülni 6-7-10 gyereket csak a pénz végett az más, de nem kell általánosítani.

#szülés #GYES #előítéletek.
2013. aug. 16. 19:19
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
68%

A munkanélküliről meg csak annyit, hogy azért is meg kell dolgozni. Egy év munka után kap kemény 1 hónap munkanélkülit. Több munkával töltött év után meg maximum 3 hónapot.

Na most a 3 hónap munkanélkülit amiért ugye megdolgozót meg a 3 év alanyi jogon járó gyest baromira nem kellene összehasonlítani.

2013. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
50%

Azért van sok ember kiakadva rajta mert legyen mondjuk 2 gyereke akkor a gyes 25 ezer a családi 26 ezer Ft-ot kap a semmire 6 évig, míg más 6 évig megszakad a gyárba pár ezer forinttal több minimálbérét.

A fizetéseket kellene emelni, a segélyeket meg csökkenteni.

2013. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
48%

Le lehet pontozni engem is! Egészen addig engem nem érdekel,hogy ki mire vállal gyereket, amíg nem sír a szája állandóan, nem panaszkodik folyton!

Egy ismerős (24 éves) anyuka anno mondogatta nekem,hogy miért nem szülök, már fél éve!!! házasok vagyunk, miért akarok öreg anyuka lenni! Mondtam,hogy hát mert még két év kellene,hogy normális GYED-et kapjak,hogy ne kelljen aggódnunk a hó végén, és egyébként sem leszek idős 28 évesen a gyerekhez.

Meg is szültem a fiam két év múlva, ő nem sokkal ezután szült. Ahogy az én gyerekem az övé is tápszeres lett. Hú, hogy én hányszor hallgattam kintről tanácsadáson,hogy "drága doktornő, nagyon drága a tápszer, nincs valami nagyon olcsó" stb. De még számtalan dolgot tudnék sorolni,hogy mi minden nem jó neki. Ja, de legalább irigykedni tud rám és másokra is.

Lenézni nem nézem le, de igenis kihúzom magam, hogy legalább én dolgoztam rendesen,hogy meg tudjam venni sírás nélkül az ételt a gyerekemnek!

2013. aug. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

én nem tapasztaltam ilyet,h lenezne bárki is.Mondjuk én nem is nagyon beszelek róla,h miből,hogyan élünk,pedig mi is egy faluhoz hasonló helyen lakunk.Első gyerekünket fosuli után közvetlenül sikerült osszehoznunk,hiába volt fel ev bejelentett munkám,épp akkor szűnt meg,mikor megtudtam terhes vagyok..Férjemmel úgy döntöttünk,h felesleges munkát keresnem arra a pár hónapra,maradt a gyes,az ő fizujabol meg jól megelunk(gyes és családi pedig gyűlik számlán)nem akartunk nagy korkulonbseget,így második gyerek is gyesre fog születni,az a pénz is megy majd a számlára..

Szerencsések vagyunk a napi megélhetéshez nincs szükségünk arra a pénzre,de őszintén ki ne igényelne meg egy alanyi jogon járó támogatást az államtól?aki erre nemmel felel az vesse rám/ránk az első követ...

2013. aug. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Az állam helyében mindenkinek a befizetett adó után ítélném meg a segélyeket. Nincs befizetés=nincs kifizetés. Ráadásul akik gyes-en vannak még tb-t se fizetnek, míg a dolgozóktól ezt is vonják keményen. DE hajrá, mindenki azt kezd az életével, csak akkor ne kérdezgesse miért is nézik le.
2013. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Egyébként a gyed-et is az àllam fizeti,ha jól tudom,és az sokkal több,mint a gyes. Màr írtam itt Egy gyeden lévõ anyuka alàíràssal. Kàr belemenni ebbe a "szegêny àllam,szegény adófizetõk" vitàba,mert a gyed több,mint a gyes,többe kerül az àllamnak/adófizetõknek. Aki gyesen van,az nem jelenti azt,hogy otthon fogja mereszteni azt a bizonyost hàtralévõ êletében,dolgozhat még 40 évet. Fordítva is igaz,a gyeden lévõk közül,hiába dolgoztak gyermekvàllalàs elõtt 2 êvet,lehet többet az êletben nem fognak,tehàt nem gyarapítják az államkasszát....

Ettõl függetlenül elítélem azokat,akik kevesebb,mint 40 ezer forintra gyereket vàllalnak. Én a született gyermeket sajnálom,nem az àllamot,nem az adófizetöket.

2013. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenki állás pontját megértem. Mindegyikben van igazság.
2013. aug. 17. 14:25
 28/42 A kérdező kommentje:
Én olyan törvényt hoznék be hogy 2 gyerek után minimum 1 évet kötelező legyen dolgozni mindenkinek, de ehhez munka helyet is biztosítanék. S aki ezt nem válallja utalványra cserélném a gyest amin csak pelenkát meg baba holmit lehet venni. A segélyeket pedig megemelném tíz ezerrel egy évig majd évente csökkenteném. Három éven belül pedig élelmiszer utalványra cserélném, hogy cigi meg pia ne lehessen belőlle. Természetesen biztosítanék munkát is, és aki nem akar dolgozni attól megvonnám azt a segélyt is. Én így csinálnám. Mert ugye más ha valaki nem akar és más ha nem tud dolgozni. Én akarok amint lehet, az aki nem akar az ő baja. S valóban igaz hogy azok panaszkodnak a legjobban.
2013. aug. 17. 14:31
 29/42 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy jártam, mint a 10es válaszoló.

Maszeknál dolgoztam, 8 helyett csak 4 órába voltam bejelentve.. Így a GYES jobban "megéri". Engem nem néznek le (vagy nem tudok róla), bár tőlem aztán nyugodtan, nem hat meg.

2013. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
26%

Furcsállom, hogy ennyire nem értékeli senki, hogy valaki igazán gyermeket nevel? Nézzétek meg a mai generációkat... Attól lettek ilyenek, hogy benyomorítják őket a bölcsibe, 2,5 évesen az oviba és anyát-apát sem látnak, mert hajszolják a pénzt. Ez talán jobb? Nem biztos, hogy valaki gyesen van, akkor nélkülözik, vagy nem dolgozik (pl. 4 órában), vagy nem képezi magát (tovább). Ennyi elítélő véleményt, amiben a pénz az úr... és hol a gyerek? Gyerekek? Az ő érdekük nem a mindent-biztosító-jólét (amikor azt és akkor vesznek meg neki, amikor éppen akarja és toporzékolva üvölt a boltban), hanem egy család, ahol felnő biztonságban, szeretetben (igen, és egészségesen). Ahol nevelik a gyereket, nem leültetik a tv, számítógép (???) elé, hogy majd ezek felnevelik?


Utána meg sóhajtoznak, hogy jajj, nem adják át a helyet a buszon a kismamáknak... Azért tartunk itt, mert nincs helyén az anya-feleség. Nyilván szükség van fizetésre, és igen, van, amikor menni kell dolgozni, mert nincs más lehetőség, de ennyi elvakult, fanatikust, akinek a pénz az élete... Erről szól az a 60-70 év, míg a földön élünk? Én nem értem, hogy a gyerekeiteknek is ezt tanítjátok?


Senki nem buzdítok semmittevésre, de aki otthon van 3 (vagy több) gyerekkel, miért kell lenézni, hogy "csak" anya és feleség, meg hogy az államtól vesz el?


Ő ad, az államnak, a fáradtsága, kimerültsége árán normálisan nevelt gyermekeket...

2013. aug. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!