Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dohányzás terhesség alatt?...

Dohányzás terhesség alatt? Napi 2-3 szál?

Figyelt kérdés

Régebben hatalmas vita volt, egy ilyen kérdésben. Most megtaláltam azt a cikket, ami egyértelműen kijelenti, hogy 2-3 szál cigi naponta erős dohányosoknál nem olyan probléma, nem ez lesz káros hatással a babára.


Én bevallom, napi 3 szálat (reggel/délben/este néha 1-el többet) elszívtam. Gyönyörű egészséges kislányom van. Anyukám dohányzott velem (orvos mondta, ugyanezt mint ami a cikkben van)

Nagynéném dohányzott. (Orvosa tudott róla)

Nagymamám dohányzott.

Ismerősöm, most is dohánytik terhesen (3-4 szál).


Csak azért írom le, mert annyian leüvöltik az ember fejét.

Tiszteletem azoknak akik voltak olyan erősek, hogy letegyék a cigit.

Én erős dohányos voltam. ÉS IGEN, NAGYON SZERETEM A GYEREKEM. Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy ennyit nem tudtam érte megtenni.


A cikk arra is kitér, hogy a cigi iránti vágy is egy stresszt idéz elő, ami ugyanúgy károsítja a magzatot. (Idegrendszeri problémák)


Nem buzdítok senkit se erre, de ha valaki erős dohányos, és stresszel, hogy nem szívhat el 2-3 szálat, azoknak küldöm ezt.


2014. márc. 24. 15:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit úgy érzem, hogy ez az "orvos mondta, hogy inkább napi pár szál, mint semhogy azonnal leszokjak" szöveg nekem mentegetőzés...Még itt a végén az is kiderül, hogy az a napi néhány szál kell is, úgy a tuti! Ugyan már. Engem ez kikészít ne haragudjatok, aki annyira nem képes, hogy néhány hónapra legalább lerakja a cigit, annak még nem való gyerek. Én is dohányoztam, megtudtam, hogy terhes vagyok, gond nélkül elengedtem a szokásom. Rosszul tudok lenni, mikor pocakosan szívja egy anyuka a cigit. És előttem csak rossz példa van: cukorbeteg, lisztérzékeny lett az egyik ismerősöm fia, egy kislány szintén az ismerősi körből lyukas szívvel született, a rokonom kisfia pedig szinte mindenre allergiás...Persze, lehet nem ettől, de valószínű nem segített rajtuk, és ha anyuka nem szívja, most nem lenne ekkora egészségügyi problémájuk.
2014. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 zabmester ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezzel, hogy a hirtelen megvonás szerintem sem tesz jót, még akkor sem, ha valaki nem terhes. Viszont ha valaki megtudja, hogy babát vár, és képes rá, hogy lecsökkentse a napi cigik mennyiségét, akkor azért néhány hét alatt nyugodtan eljuthatna odáig is, hogy teljesen elhagyja a dohányzást, hiszen ha már ilyen pár szálra tudta csökkenteni, akkor utána abbahagyni már minden, csak nem hirtelen. Mondom ezt dohányosként.
2014. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Az elég szomorú,ha még a lelkiismereted is tiszta.Őszintén örülök,hogy nektek nem lett bajotok,de bizony nagyon sokaknak lesz.
2014. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
11-es. Nekem orvos mondta, hogy a hirtelen megvonás igenis káros, és én nem csak lecsökkentettem, hanem orvos tanácsára 4 hét alatt fokozatosan letettem, majd egy szálat sem szívtam a 12.héttől. Nem mentegetőzök, nekem így ment.
2014. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

[link] - tessék!


El lehet olvasni!

2014. márc. 24. 17:36
 16/38 anonim ***** válasza:
68%

Attól,hogy most még 6 hónaposan nincs baja vagy nem derült ki semmit sem jelent. Kamaszkorára is kijöhet az asztma főleg ha passzív dohányosként szívja az anya mellett.

Nehogy már megmagyarázd, hogy még használ is a gyereknek.

2014. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

A napi 3-4 doboz nagyon durva... erős dohányos voltam, de legdurvább időszakomban fizikailag nem tudtam napi 2 doboznál többet szívni. Egyszerűen időm se lett volna rá.


Pláne terhesen ilyen extrém mennyiség, ez nagyon kemény...

2014. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

3-4 doboz alapból rengetwg:D de itt ki szív annyit?


Ne aggódj, az én gyerekem makk egészséges!:-)

2014. márc. 24. 18:41
 19/38 A kérdező kommentje:
És az is marad!
2014. márc. 24. 18:41
 20/38 anonim ***** válasza:
63%

Tudnál szándékosan ártani kisbabádnak? Tennél alá szögekkel teletűzdelt pelenkázólapot? Aggatnál késeket a kiságy fölött lógó zenélő forgóra?Öntenél mérget a cumisüvegébe? Tennél kígyót a hordozójába? Villát a konnektorba? Leborotválnád a maciját, melynek szőre fulladást okozhat neki?


Ezek is csak szerencse kérdése. Végül is jól felkötőd a forgóra a késeket nem eshet le. Akkor tegyél a kiságy felé késeket is félévesen már biztos örülne a csillogásnak.


Dohányzol terhesen?

http://www.youtube.com/watch?v=SPBQII5c9fw#t=17

2014. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!