Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dohányzás terhesség alatt?...

Dohányzás terhesség alatt? Napi 2-3 szál?

Figyelt kérdés

Régebben hatalmas vita volt, egy ilyen kérdésben. Most megtaláltam azt a cikket, ami egyértelműen kijelenti, hogy 2-3 szál cigi naponta erős dohányosoknál nem olyan probléma, nem ez lesz káros hatással a babára.


Én bevallom, napi 3 szálat (reggel/délben/este néha 1-el többet) elszívtam. Gyönyörű egészséges kislányom van. Anyukám dohányzott velem (orvos mondta, ugyanezt mint ami a cikkben van)

Nagynéném dohányzott. (Orvosa tudott róla)

Nagymamám dohányzott.

Ismerősöm, most is dohánytik terhesen (3-4 szál).


Csak azért írom le, mert annyian leüvöltik az ember fejét.

Tiszteletem azoknak akik voltak olyan erősek, hogy letegyék a cigit.

Én erős dohányos voltam. ÉS IGEN, NAGYON SZERETEM A GYEREKEM. Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy ennyit nem tudtam érte megtenni.


A cikk arra is kitér, hogy a cigi iránti vágy is egy stresszt idéz elő, ami ugyanúgy károsítja a magzatot. (Idegrendszeri problémák)


Nem buzdítok senkit se erre, de ha valaki erős dohányos, és stresszel, hogy nem szívhat el 2-3 szálat, azoknak küldöm ezt.


2014. márc. 24. 15:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
85%

Ne aggódj, az én gyerekem makk egészséges!:-)



Reméljük 20 év múlva is ezt tudod mondani,és nem csak magadat kell vigasztalnod vele.

2014. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Inkább orvosra hallgattam, mintbegy magadfajta rosszmájú szuperanyura:-)

Nálunk mindenki egészséges, nem 2-3 szál cigi fog károsodást okozni. Kitartok mellette.

2014. márc. 24. 18:51
 23/38 A kérdező kommentje:

Jó nagy ökörséget linkeltél!:-))))))

Ez elárulta a szellemi szinted.

Szia!

2014. márc. 24. 18:53
 24/38 anonim ***** válasza:
76%
Így van, magyarázd csak magadnak, sőt, győzz meg mindenkit, hogy annyi még csak kell is egy fejlődő kis életnek. Végül is a felnőttekre se ártalmas a cigi, nemhogy egy meg nem született életnek. Szerintem lassan pont eljutunk oda, hogy ha nem szívsz egy szálat se, akkor biztos nem lenne ilyen egészséges! Te vagy a "szuper anyu" kérdező!
2014. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
86%

"nem 2-3 szál cigi fog károsodást okozni"


Te napi 3 szálat szívtál az mondjuk csak 30 nappal számolva is 9 hónap alatt az 810 szál, az baromi mesze van a 3 száltól.

2014. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
75%

Inkább orvosra hallgattam, mintbegy magadfajta rosszmájú szuperanyura:-)


Tessék akkor itt egy videó a terhesen dohányzás ártalmairól. Ezt maga Czeizer Endre állítja névvel arcal,nem mint a te linked. Neve sincs orvos másolatok egy pletyka lapban.



[link]

2014. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
En csak annyit mondok, hogy napi 2-3 cigit szívtam el, amíg meg nem tudtam hogy terhes vagyok. A gyerekem koraszülött lett kis súllyal, mert a méhlepényem elhalt idő elott. Kérdeztem az orvost ez mitől lehet. Ő azt mondta a dohányzástol is. De en csak az 1. honapban dohányoztam. Erre azt mondta az is okozhatta, mert a méhlepény az első hónapban fejlődik ki, es ha rosszul indul, az kihat a későbbiekre vagyis konnyen lehet hogy nem tudja végig ellátni a babát, es erről a dohányzás is tehet.
2014. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
hát én mikor megtudtam hogy terhes vagyok, (aznap vettem egy teli dobozt, a tesztelés előtt) utána is rágyújottam de annyira fura volt...kicsit zavart, de "megengedtem" magamnak hogy "búcsút" intsek a ciginek egy időre, erre azt a majdnem egy dobozt használtam amit vettem, 2-3 szálasával elszívtam 5nap alatt, 5 hetesen fogyott el. azóta nem gyújtottam rá, 19hetes vagyok most. ha lehet megint cigizni fogok, de akkor csak magamnak ártok nem egy védtelen babának. és amúgy a párom sem nézte volna jó szemmel ha cigizek és az ő családja sem. az én hugom cigizett mind a két fiával. az egyik mikor megszületett azonnal bent tartották légzés problémával, azóta is asztmás, és ha tiszta levegőn van köhög, sajnos a lakásban is erősen dohányoznak. a másik fia meg 2 éves múlt és még nem beszél. nem tudom hogy van e összefüggés a dohányzás és a beszéd között... mindegy, én jobban érzem magam hogy nem cigizek, a párom cigizik igaz itthon csak 1-2-3 szálat, de 1-2nél ott ülök mellette és nem zavar. majd 1év múlva megint rágyújtok, addig kibírom :)
2014. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes nekem 3 orvos is azt mondta,hogy humbuk szöveg,hogy néhány szál nem káros,mert igenis káros baromira.Az egyik doki ebből genetikus.Napi 2 dobozzal szívtam,de terhesen egy szálat sem (azóta sem) nem döngetni akarom a mellem,de büszke vagyok rá,hogy a gyerekem fontosabb volt egy rossz szokásnál,függőségnél,saját magamnál.Neked nem ennyi.Bár mit csodálkozunk ilyen családi háttérrel ahol mindenkinek fontosabb volt a bagó mint a gyereke,nem is csoda...
2014. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
65%
Még csak 6 hónapos a gyereked.A legtöbb betegség (ami a génjeinkben van) majd akkor jön elő,amikor közösségbe kerül.Imádkozz hogy ne legyen mondjuk asztmás,mert az életben nem mosod le magadról,hogy a kis cigarettázásod miatt van.De kívánom,hogy ne így legyen,és megússza ép bőrrel,az a szegény kicsi az anyja ostobaságát,önzőségét.
2014. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!