Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dohányzás terhesség alatt?...

Dohányzás terhesség alatt? Napi 2-3 szál?

Figyelt kérdés

Régebben hatalmas vita volt, egy ilyen kérdésben. Most megtaláltam azt a cikket, ami egyértelműen kijelenti, hogy 2-3 szál cigi naponta erős dohányosoknál nem olyan probléma, nem ez lesz káros hatással a babára.


Én bevallom, napi 3 szálat (reggel/délben/este néha 1-el többet) elszívtam. Gyönyörű egészséges kislányom van. Anyukám dohányzott velem (orvos mondta, ugyanezt mint ami a cikkben van)

Nagynéném dohányzott. (Orvosa tudott róla)

Nagymamám dohányzott.

Ismerősöm, most is dohánytik terhesen (3-4 szál).


Csak azért írom le, mert annyian leüvöltik az ember fejét.

Tiszteletem azoknak akik voltak olyan erősek, hogy letegyék a cigit.

Én erős dohányos voltam. ÉS IGEN, NAGYON SZERETEM A GYEREKEM. Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy ennyit nem tudtam érte megtenni.


A cikk arra is kitér, hogy a cigi iránti vágy is egy stresszt idéz elő, ami ugyanúgy károsítja a magzatot. (Idegrendszeri problémák)


Nem buzdítok senkit se erre, de ha valaki erős dohányos, és stresszel, hogy nem szívhat el 2-3 szálat, azoknak küldöm ezt.


2014. márc. 24. 15:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
73%
Én is amint megtudtam, egyből abbahagytam. Amúgy meg szerintem sokkal könnyebb teljesen abbahagyni, mint egyik cigitől a másikig azon stresszelni, hogy mikor lehet már rágyújtani (tapasztalat mindkettő). Csak hogy lásd a különbséget az én lelkiismeretem és a tiéd között: egyszer terhesség alatt azt álmodtam, hogy rágyújtottam egy cigire, és olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy sírva ébredtem (pedig az csak álom volt). Ennyi, neked ilyened még ébren sincs, a továbbiakban no comment....
2014. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
61%

A passzìv dohányzásról hallottál-e? Többek közt így kaphat tüdőrákot olyan ember, aki soha nem dohányzott. Mások önzősége miatt.


Szeremcsétlen gyerek, remélem legalább kimész a lakásból amikor cigizel, mert nem, nem elég csak az ablakon kihajolni!


Bár, hogy vagy képes a cigis büdös kezeddel hozzáérni a babához, puszit adni neki, magadhoz ölelni? Undorító. Vagy minden cigi után kezet, fogat mosol és átöltözöl?


Hidd el, fogalmad sincs róla, milyen büdös vagy. Én akkor jöttem rá, milyen durván érezni a cigiszagot miután abbahagytam 8 év után. A pozitív teszt után kérdés se volt, ha rágondoltam, rögtön eszembe jutott a babám, hogy milyen önzőség rákényszeríteni a mérget. Te jó ég, hisz nincs választása, belegondoltál?


Annyi méreg van már a világon amit akaratlanul is magunkhoz veszünk, most minek rátenni egy lapáttal? Szülőként az lenne a dolgod, hogy a lehető legjobb feltételeket biztosítsd a gyerekednek, aki teljesen kiszolgáltatott neked. De nem, te inkább a könnyebb utat választod és mindenhol a megerőítést keresed, hogy ez így a jó. Hihetetlen.

2014. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
55%

Az a no aki nem kepes a gyereke erdekeben letenni a cigit az nem anyanak valo. Lehet itt jonni olyan nyugtato szoveggel h igenis szereted a gyerekedet, oke alairom de a cigit jobban, ezt egyertelmuen bebizonyitottad! Es ez szanalmas, megvetendo. Ha annyira tiszta a lelkiismereted akkor miert gyozkodod itt magadat es meg masokat is probalsz a hulyesegedre ravenni? Meg mi jogon jon egy ilyen no mint te is h egy anyat aki kepes volt letenni a cigit a gyereke erdekeben te sertegess? Neked egy mareknyi eszed sincs! Tolem aztan gyujthetsz nagyobbnal nagyobb okorsegeket ezzel kapcsolatban a cigi akkor is karos a magzatra nezve. Elobb-utobb vmilyen formaban sajnos megsinyli a te okorsegedet. De legyel nyugodt, marha buszke h a 6 honapos gyerekednek semmi baja (MEG) !!!!

Es mondom ezt ugy h 7 evig en is dohanyoztam, de meg mielott terhes lettem volna fogtam magam es leszoktam en is es a ferjem is! Ez felelos, tudatos cselekedet, egy anya igy tesz a gyereke erdekeben! Azota se szoktam vissza pedig a lanyom mar 14 honapos! Te mit tudsz felmutatni?

Semmit! Reszemrol itt be is fejeztem! Szanalmas vagy de a lenyeg h magadra buszke lehetsz h ennyire egy gyenge semmirevalo anya lett beloled! De ahogy irtad a kerdesben az egesz csaladod egy felelotlen bagos tarsasag, gondolom buszkek rad h vitted a hagyomanyt! Gratulalok!

2014. márc. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
81%
Szégyelld magad kérdező,nem csak a gyereked nem érdekel,még primitív is vagy bravó!Lassan majd azok szégyljék magukat akik nem dohányoztak terhesen?Hova fajul ez a világ?
2014. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
74%

Nyugo kerdezo kiderult h nem csak egy onzo szivtelen nem anyanak valo senki vagy hanem olyan primitiv is mint senki itt az oldalon. :-). De en csak nevetek rajtad amig a te szegeny gyereked hozzad szuletett es asztmaval fog lehet egesz eleteben szenvedni az enyem tudod a "downkoros" egeszseges boldog baba. Mig te egy elmebajos. :-). Menj gyujts ra gondolom ez a bajod de ne felejtsd el a gyereked arcaba fujni, mert hat napi 2-3 szal nem art es terhesen is ezt csinaltad. Varom az ujabb "kedvessegedet"

Tudod erre mondjak h faj az igazsag. :-)

2014. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Én normális hangnemben válaszoltam neked, elmondtam a saját esetemet a cigivel, és a terhességgel kapcsolatban. Azt gondoltam, hogy Te is másképp látod a dolgokat, és mindenkinek a magánügye, hogy mit csinál a terhessége alatt. Én abbahagytam a dohányzást, de nem hirtelen és azonnal, hanem majd 4 hét alatt. És itt az utolsó oldalon kell rájönnöm, hogy a fokozatos megvonás az egyetlen közös dolog bennünk. Te nem hagytad abba a dohányzást, én igen, ki így, ki úgy, de a stílusod felháborító. Hogy jössz te ahhoz, hogy más gyerekét ilyen jelzőkkel illesd, csak mert fáj neked az igazság, miszerint tény, hogy gyenge vagy, amiért nem tudtad a saját gyereked miatt abbahagyni a bagózást? Én azt a 4 hetet is szégyellem, de igen, büszke vagyok magamra, mert abba tudtam hagyni, pont kb. addigra, mire először eljutott volna hozzá is a káros anyagokból. Ha nem vársz, nem akarsz negatív véleményeket, akkor beszélgess a családod nő tagjaival, akik szintén gyengének bizonyultak, és végigdohányozták a terhességüket! Itt nem fogsz számodra kielégítő választ kapni, bár én voltam olyan hülye az elején, hogy azt hittem, ez a topic csupán a hirtelen elvonási tünetek kockázatát tárgyalja. Sajnos baromira nem így van, ugyanis Te a saját gyengeségedet, és ostobaságodat igazolandó szidsz itt mindenkit, aki gyengének és felelőtlennek gondol téged, egyébként jogosan. Ez nem szép, ez nem édesanyához méltó viselkedés. Szégyelld magad!
2014. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Sajnálom, bunkó voltam! Bocsánatot kérek mindenkitől! Nem vagyok felelőtlen, szeretem!
2014. márc. 27. 00:27
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom kérdező,hogy te nagyon is jól tudod,hogy butaságot csináltál.Önigazolást keresel,miközben érzed,bűntudatod van,hogy nem akartad,nem tudtad lerakni terhesen a cigit.Szerintem most már mindegy,kár ezen pörögni,néha hibázunk,a lényeg,hogy a kicsi egészséges lett.Persze,hogy szereted,szeressed,a múlton pedig nem érdemes rágódni!
2014. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!