Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárlás közben adsz kiflit/ru...

Vásárlás közben adsz kiflit/rudit a babád/gyereked kezébe úgy, hogy még nem fizetted ki?

Figyelt kérdés
Elsősorban kisebb gyerekekre gondolok (1-2 éves), akikkel még nehezebb megértetni, hogy most türelmesen kell ücsörögnie a babakocsiban.
2015. jan. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem adok. Egészen kicsi gyerek is megérti, hogy később kapja, ha úgy szoktatják.
2015. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
37%

Igen, pl. egy kit kinek a felèt. Vagy valami pèkàrút amit szeretné, de akkor abból többet veszek ès a pènztàrosnak szólok hogy + 1-et szàmoljon hozzà.


Túrórudit stb. olyanokat amik papírosak ès bontani kell azt nem, azt csak fizetès utàn.

2015. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
72%

Nem, én nem is tartom jó szokásnak, szerintem illetlen dolog. Amíg nem fizettük ki, addig nem a miénk. Fizetés után rögtön megkaphatja.

Egyébként én soha nem jutalmazok, nyugtatok étellel, sajnos épp elég a saját rossz étkezési szokásaimtól megszabadulni.

2015. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
50%
Bocs el írtam... nem kit kinek, hanem kiflinek a felèt.
2015. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
70%

Ez a legnagyobb bunkóság a világon!

Amíg nincs kifizetve, addig a bolt tulajdona.

Nagyon-nagyon ritka helyzet az, amikor ez indokolt lehet. Pl., ha valaki olyan szomjas, hogy már rosszul van, akkor belekortyol az üdítőbe, az még egy dolog... De a gyereket nem a boltban kell etetni!

Főleg, hogy utána sokan "elfelejtik" kifizetni azt, ami elfogyott...

2015. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
91%

Az egyik közeli boltban öles betűkkel írt tábla van a bejárat mellett, amin udvariasan megkérik a vásárlókat, hogy ne fogyasszanak semmit mielőtt a kasszához érnek.


Kérdeztem egyszer a kasszást, hogy mi történt, hogy külön táblát kellett már nyomtatni? Mondta, hogy maguknak is, de főleg kisgyerekeknek gyakori, hogy odaadják pénztárhoz érkezés előtt a megvásárolandó dolgot. Jogilag pedig ez lopásnak minősül, hiszen akkor kerül a vásárló tulajdonába az élelmiszer, amikor a pénztárnál már kifizette.

2015. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
69%
ennivalót én se adtam soha a gyerekem kezébe, de olyan volt hogy nyáron a nagy melegben elfelejtettem vinni magammal inni és vettem egy fél literes vizet amit megbontottam... de természetesen a palack ott volt a többi vásárolt cucc között
2015. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
40%
Igen egy kiflinek a végét oda szoktam adni. Soha nem volt probléma belőle. A nagyobbnál is ezt csináltam, és "érdekes módon" simán át lehetett szoktatni arra, hogy csak fizetés után kapja meg. Persze csak nagybevásárlás esetén, és a nagyobb boltokban, csomagolt terméket nem bontok ki. Nem engedem a játékokat kipróbálni (labda, kismotor, trambulin, stb.), nem kóstolunk gyümölcsöt, stb. Ha lehetne, akkor vinnék magammal és azt adnám, de nem lehet. így szerintem a bolt is jobban jár vele, mintha az üvöltő gyerek miatt csak végigfutnék a bolton és nem hagynék ott sokkal több pénzt. És sajnos nem tudom vásárláskor másra hagyni a gyereket, csak magamra számíthatok.
2015. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
31%
Igen, adtam. Most 2,5 éves múlt, már simán megérti, hogy ha valami olyat veszünk, akkor meg kell várni, hogy kifizessük. Soha nem volt ebből sehol semmi probléma. Nem elloptam, ugyanúgy kifizettem, mint bármi mást.
2015. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
41%
8-as vagyok: hozzátenném azt, hogy a boltban ismernek, és tudják, hogy még el sem kezdenek számlázni én már mondom, hogy a kislányom kiflijét számlázzák először, nehogy elmaradjon. Lehet ezért bunkónak nézni, de ez van.
2015. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!