Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárlás közben adsz kiflit/ru...

Vásárlás közben adsz kiflit/rudit a babád/gyereked kezébe úgy, hogy még nem fizetted ki?

Figyelt kérdés
Elsősorban kisebb gyerekekre gondolok (1-2 éves), akikkel még nehezebb megértetni, hogy most türelmesen kell ücsörögnie a babakocsiban.
2015. jan. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
51%

Én eddig döntő többségében megoldottam a bevásárlást kiflicsücsök nélkül. A boltban még úgy ahogy el lehet evickélni egy hisztiző/rohangáló gyerekkel, max a szívroham kerülget, ha kikerül a látókörömből és 5ször rángatom ugyanoda vissza hogy el tudjam rendesen olvasni, mit is takar az a pelenka akció pontosan.


Viszont a fizetés tényleg egy rémálom. Villám gyorsan kell ki és bepakolnod, fizetned és közben figyelned a gyereket, hogy ne rohanjon ki a boltból/ne vigyen ki semmit a kassza alatt/ne rámolja le a kassza melletti arukat mert azok olyan apró színesek és közben persze hátulról dünnyögnek rád, mert feltartod a sort. (egyszer már előfordult, hogy megindult a gyerek a parkolóba a kocsik közé, hát akkor otthagytam kasszát, árut, pénztárcát mindent) És ott egyszerűen NEM TUDSZ A GYEREKKEL FOGLALKOZNI egy másodpercre sem és mindig akkorra fogy el a gyerek türelme, mert már egy órája rángatod a boltban.


Szóval nekünk van egy kekszes dobozunk benne 4-5 féle keksszel + 2 féle ital + egy alap játékkészlet. De egyszerűen akkor már az sem kell neki és valami "másikat" kér. Szóval ilyenkor tényleg bármit megtesz az ember, csak maradjon egy helyben az a gyerek 2-3 percig.


Többször láttam már anyukákat így pakolni, a gyerek üvöltött a babakocsiban, tényleg egy tortúra mindkettőnek. Na ezért tényleg nem ítélek el senkit, ki hogyan oldja meg a helyzetet.


Egyébként ha valaki azt írná, hogy telefont ad a gyerek kezébe ilyenkor, na akkor azért lenne keresztre feszítve.

2015. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
58%

Előfordult már, de nem rendszeres. Mióta nagyobbak, már egyáltalán nem adok nekik semmit fizetés előtt. Én úgy tudom, hogy nem számít lopásnak, csak lopási kísérletnek. Akkor lopás, ha a kasszától távozol úgy, hogy nem fizetted ki.

Nálunk a boltban egyébként gondolkodás nélkül megengedem az anyukáknak, hogy kibontsanak 1 valamit a gyereknek. Persze ez nem egy tesco méretű dolog, látom a pénztárnál is :)

2015. jan. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
40%

Ha éhség miatt kap, akkor egyszerűen étkezés után kell menni bevásárolni.

Ha azért, mert unatkozik, akkor lehet vinni játékot, mesélni neki. Kicsiknek még bármilyen rögtönzött mese jó, akár a polcon levő papírtörlőről is.


Gyerekekkel dolgozom, igenis le lehet állítani hisztit figyelemeltereléssel.

2015. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
70%
5 eves a gyerekem es kiskora ota kap kiflit a boltba ha szeretne. Ahova mi járunk ( Auchan) úgy van hogy miután beteszem a zacskóba magamnak kell felmatricazni, igy annyit db-ot nyomtatok ra, amennyit elvettem. En nem tartom bűnös dolognak ha adok neki fizetés elott belőle, mert eszem ágában sincs csalni, még sosem loptam semmit életemben. Amúgy en sok kisgyerekes anyukat látok kiflit adni, mind jolszitalt, normális, es a pénztárosok sem szóltak meg ezert sosem. Egyedül csak itt olvasok negatív kommenteket erről a témáról, mar tobb ilyen kérdés is volt, szinte megkovezik azt aki mer adni. Nem tudom mivel nagyobb bűn ez, mint amikor gyerekrknek megengedik, hogy végig motorozzon a szupermarketen egy kiállított kismotorral, majd mikor megunja otthagyták a csemegepult mellett vagy épp ahol akarjak. Más meg lehet azert nem veszi meg pont azt a gyerekének, mert a kereke mar tiszta karcos vagy koszos.
2015. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
45%

Ugyanolyan neveletlenség enni, inni, mint kismotorozni!


Lassan ott tartunk, hogy a boltban rá lehet húzni a vodkára, mert nagyon megkívánom egy húzós nap után:)


Önuralom, nevelés, ennyi!

2015. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
39%
65ös itt mai világban már nem tudják az emberek mi is az.
2015. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
58%

Nem hiszem,h azok engedik motorozni, akik kegyetlen, szívtelen módon kiflit se adnak a boltban és éheztetik a gyereküket legalább 15 percen keresztül.

Meg kell tanulni,h amiért nem fizettünk az nem a miénk.Függetlenül attól,h be van-e csomagolva vagy nincs.

Érdekes, gluténérzékeny gyerekek szülei meg tudják oldani kiflicsücsök nélkül is, pedig gluténérzékeny gyerek mindenféle családban előfordul, nem lehet ráhúzni, hogy csak a 15 diplomás élelmiszermérnöknél fordul elő.

Nem kell meglepődni, hogy a friss felmérések szerint nálunk a legtöbb a túlsúlyos ember, ha teljesen természetes, hogy a gyerekeket felesleges szénhidrátbevitellel nyugtatjuk (a válaszadók nagy része itt azt írta, h hisztire ellen használja a kiflicsücsköt, nem éhségre).

Meg ilyenkor hol vannak azok az elvek,h hiszti ellen következetesség stb..? Ha a kasszánál nem kaphat csokit hisztire akkor kiflit miért kaphat hisztire a bolt közepén?

2015. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
55%

Bakker itt mennyi lepontozó szuperanya van!!!!

Kèsz vagyok tőletek!!

Az önuralom szöveg viszi a pàlmàt nàlam. Te díjat kapsz tőlem! A spanyolviaszt vèletlenül nem te talàltad fel??? Nem?? Kàr... Azt hittem.

Megnèznèm ha egy 2 èvesnek mondogatod önuralom, legyen önuralmad.


Ja ès aki gyerekekkel dolgozik ès azt àllítja minden hisztiről el lehet terelni a figyelmèt a gyereknek, neki felajànlom a fizetèse triplàjàt ha ezt az èn fiamnàl el tudnà èrni akàrcsak egyszer is amikor úgy istenigazàból belelendült a hisztibe ès úgy ordít hogy a hangokat sem hallja, azt se tudja màr mièrt kezdte de csak ordít, mondhatok neki akàrmit nem hallja, làbra sem tudom àllítani mert elhagyja magàt mint egy rongybaba.

De.. lehet azt fogom neki mondani önuralom fiam, aztàn ott hagyom. Csak megembereli magàt 2 èvesen, nem?!

2015. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
42%

Arról ne is beszéljünk, hogy sok anyuka a gyerekkel veteti ki a péksüteményt, össze-vissza tapogatnak mindent...én ezt sosem engedtem.


Rossz nézni a kibontogatott csokikat, márkás bon-bonokat, stb. Tudom, ezeket jórészt neveletlen fiatalok, felnőttek csinálják, de írta valaki itt azt is, hogy jól szituált anyukák is etetik a gyereket: nekem meg 2 jól szituált ismerősöm kolbászt akart lopni a boltból...Hála égnek, lebuktak.

2015. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
79%
Igen! Mi leszoktunk ülni a bolt közepére kajálni.
2015. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!