Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárlás közben adsz kiflit/ru...

Vásárlás közben adsz kiflit/rudit a babád/gyereked kezébe úgy, hogy még nem fizetted ki?

Figyelt kérdés
Elsősorban kisebb gyerekekre gondolok (1-2 éves), akikkel még nehezebb megértetni, hogy most türelmesen kell ücsörögnie a babakocsiban.
2015. jan. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
48%
Azért azt megnézném, ahogy egy kb. 1 évessel vásárlás előtt szépen átbeszéled hogyan illik viselkedni. Ezen jót nevettem.
2015. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
54%
nem, nincs jelenet a boltban amugy se. szeribtem a masfel evesem neg bem is kapcsolta ossze tekhesen a kis fejeben h a boltbol hozzuk a amit kesobb neki adok. pedig jar velem rendszeresen
2015. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
67%

Alapszabály, hogy éhesen tilos vásárolni menni, mert az ember akkor többet költ. Ez érvényes felnőttre, gyerekre is egyaránt.

Így mi mindig valamelyik étkezés után megyünk vásárolni ha meg nem kivitelezhető valami miatt, akkor odafelé eszünk pár szem kekszet útközben.

Ezzel a módszerrel 2 éves gyerekem még soha nem üvöltött semmiért, simán kibírja a vásárlást. Mindig egy valamit választhat (túró rudi, almachips v ilyesmit szokott kérni) és miután kifizettem/elpakoltam a termékeket akkor a bolton kívül felbontom neki és hazafelé megeheti.

A vásárlás idejét nem igaz,h nem lehet kibírni, főleg ha csak 10 perc a sarki boltban. Jó lehetőség türelemre tanítani a gyereket.

Nagyon bunkó szokás, amikor ráeresztik a gyereket a péksüteményekre, összetapogatja az összeset aztán az egész felett elkezd nyammogni egyet és végigmorzsázza a boltot. Vagy rákeni a túrórudit a bevásárlókocsira, marha gusztusos a következő vásárlónak a barna,nyálas izé a kocsin.

Bár még nem láttam ilyet, de nekem szimpatikus,h kiírják,h nem lehet előre enni. Szoptatni se áll neki senki a bolt közepén, ha sír a baba.

2015. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem, miért gondolják gyakorló szülők, hogy a gyerekek egyformák. Nem azok. Van amelyik nyugisabb, van amelyik kevésbé. És vannak rosszabb napok is. Én őszintén csodálom azokat, akiknél minden mindig úgy megy, ahogy "kell". Szerintem az nem akkora katasztrófa, ha törsz neki egy kis darabot a kifliből, a nagyobbik felét meg visszateszed a zacskóba, hogy ki tudd fizetni. Ettől nem lesz senki bunkó, és rossz szülő, sőt általában nem is a hisztielhárítás része az akció. Miért kell mindenből ideológiát gyártani? Aki ezt csinálja az ilyen, aki azt csinálja, az olyan...semmi sem jó. Én is vittem magammal sokszor kekszet, aztán egyszer nem. Akkor adtam először a kiflidarabot amíg 20 percig álltam a sorban, és nem érzem magam bunkónak. Emiatt nem is fogom. :) Én sem mondom másokra, hogy túl merev és korlátozó szülő (így látatlanban), mert ő nem ad...
2015. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 A kérdező kommentje:

Huh, úgy látom darázsfészekbe nyúltam, nem volt szándékomban szítani a feszültséget, bár gondoltam, hogy mindkét tábor tagjai írnak majd.


A kérdésemet az ihlette, hogy boltokban, plázákban rendszeresen látok csendben ücsörgő babákat, kisgyerekeket, általában mindegyikük majszol valamit. Az én lányom 5 perc után feszegeti magát, sír, dobol a lábával, lerúgja a cipőjét, egyszerűen unja a vásárlást. Ennivalót nyugtatás céljából még nem adtam neki ilyen szituban, mert nem gondoltam helyesnek. Egészen a karácsonyi bevásárlásig, amikor úgy alakult, hogy boltról-boltra kellett járnom kisgyerekestől. Megint jött a szokásos hiszti, ami persze az Interspar kellős közepén tetőzött, mindenki minket bámult, gyerek üvöltött, taknya-nyála egybefolyt (pedig egyébként minden elfogultság nélkül mondom, hogy nagyon jó kislány, csak a babakocsizást nem bírja). Adtam neki egy pici darab kiflit, és onnantól csend volt. Jól tettem? Nem? Magam sem tudom, de nem akarok rendszert csinálni belőle.


Van valami más ötletetek ilyen helyzetekre?

2015. jan. 5. 14:26
 26/90 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém se bírja a babakocsit.

Nálunk a hátihordozót szereti (olyan mint egy túrahátizsák, vázas), úgyhogy abban visszük ha hosszabb ideig nyugton kell,h legyen. Abban dupla annyit elvan, jobban tud nézelődni és nekem is könnyebb úgy vásárolni, hogy mindkét kezem szabad.

2015. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én sem kaptam piciként soha semmit a kezembe a boltban, az öcsém sem, és a gyerekemnek sem adok. Hidd el, megértik, hogy várni kell. Néhány percet még egy türelmetlen kicsi gyerek is kibír. :) És hát eleve nem szabad rászoktatni, mert úgy természetesen nehezebb lesz. Egyébként én is illetlenségnek tartom, és indokolatlannak. Mindig zavart, mikor ilyet láttam egy boltban. Nem szólok le senkit, csak nem tartom helyesnek az ilyen viselkedést.
2015. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 A kérdező kommentje:
Hordozónk nekünk is van, kicsi kora óta hordozzuk, van rugalmas, szövött, csatos ... míg előbbi kettőt szerette piciként, így 1,5 évesen már nem tűri a hordozást sem, amikor elöl volt csatosban, azzal még el-el volt, de háton egyszerűen nincs meg, feszeng, sírdogál.
2015. jan. 5. 14:30
 29/90 anonim ***** válasza:
37%

Én azt nem tudom, hogy egy 1, 1,5 éves gyereket mégis hogyan nevelek arra, meg indulás előtt hogyan beszélem meg vele, h na elmegyünk, ott szépen viselkedsz, fizetünk és utána kapsz?... Ezt lécci magyarázza el nekem aki ezt mondta, h így kell!


Amúgy meg igen, én szoktam adni. Mi Bp-n lakunk, fél óra az Auchan, ott kb 1 óra a nagybevásárlás. És szokott kapni fél kiflit. A pénztáros mindig aranyos volt, egy szót nem szólt, mosolygott. A bizt. őr se toloncolt be minket hátra, h lopunk.

A fiammal egyszerűen nem lehetett vásárolni. Amúgy jól nevelt gyerek, nem hisztis, stb. De a vásárlás katasztrófa volt. A babakocsiban úgy üvöltött, mint akit ölnek, a bevásárló kocsiból meg mászott / ugrott vna ki. És én nem akartam teli törökból üvöltő gyerekkel vásárolni. Szóval igen, adtam neki kiflit pl.

De rudit, csokit nem.

2015. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
55%

"bolton kívül felbontom neki és hazafelé megeheti."


Komolyan szakadok a nevetéstől. Utcán sem illik ám enni, tudtátok? Ja, meg játszótéren sem, mert látja a többi gyerek és ők is szeretnének. Ezt is hányszor olvastam itt a gyk-n.

Hipermarketben dolgozok, felnőttek is esznek vásárlás közben, nem is keveset, legyen az etnikum vagy magyar, mindegy. Nekem 3 gyerekem van és ma pont olyan megbocsáthatatlan bűnt követtem el, hogy a 11 hónapos fiamnak letörtem egy kis kiflicsücsköt. Velem volt a 4 és fél éves fiam is, még csak meg sem említette, hogy éhes. Szóval, ne legyetek már ennyire szánalmasak, mert a tökéletességetek amit leírtok iszonyat vicc, komolyan. Boltban nem eszünk, utcán igen. Ha már annyira elitek és kultúráltak vagytok, akkor az utcán se etessétek a gyereket, mert milyen már, nem bírja ki a gyerek hazáig? Hogy van nevelve az a gyerek?:D Komolyan, már sírhatnékom is van, a sok gyakoris, tökéletes anyukától, akik olyan értelmesnek tartják magukat, hogy a 3 dilomájukkal itt írogatnak.

Ja, hozzátenném, hogy kb, 30 éve persze hogy nem evett a gyerek, mert bementél a sarki közértbe, ahol sorba álltál, mivel nem önkiszolgáló volt a legtöbb bolt és ki kellett várni azt az 5 percet és tuti 100%-ig biztos vagyok benne, hogy akkor is volt hisztiző gyerek sorban állás közben is:)

Na, a sok intelligens anyuka, most nyomhat nekem is egy piros kezet, mint azoknak, akik leírták az igazat és nem kerítettek:)

2015. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!