Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárlás közben adsz kiflit/ru...

Vásárlás közben adsz kiflit/rudit a babád/gyereked kezébe úgy, hogy még nem fizetted ki?

Figyelt kérdés
Elsősorban kisebb gyerekekre gondolok (1-2 éves), akikkel még nehezebb megértetni, hogy most türelmesen kell ücsörögnie a babakocsiban.
2015. jan. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
11%

Ma 22:00-es válaszoló.


Én nem tehetek arról, hogy a te gyereked hisztis és neveletlen, legyen a te bajod! Igen, önuralom kellene neked is, hogy tudd, nem eszünk a boltban, az nem étterem!


Van 3 gyerekem, bőven elmúltak 2 évesek, de boltban nem ettek soha és nem is fognak. Nem oda való.

2015. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
55%

Az önuralmat főleg itt a gyk-n nem ismerik az unatkozó válaszolók, főleg anyák, akik 1-1 mondat alapján azonnal szarnak titulálnak mindenkit és egymás torkának ugorva fröcsögnek, ha valakinek más véleménye van néhány dologról...


A kérdésre is válaszolva: igen, amíg kisebbek voltak a gyerekeim, addig előfordult, hogy a nagybevásárlás alatt (1-2 óra) megettek 1 fél kiflit. Soha senki nem szólt ránk miatta, talán mert amellett alkalmanként 20-30e Ft-ot is otthagytunk és persze mindig kifizettük.

Most már nagyobbak és jól tudják, hogy csak fizetés után ehetik meg a vásárolt holmit és ez soha nem is okozott semmilyen problémát.


Amúgy nekem az jobban szúrja a szemem, hogy sok családnak szinte az egyetlen hétvégi programot a bevásárlással egybekötött plázázás jelenti és szegény gyerekek azt sem tudják mi az, hogy természet....

2015. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
57%

71-es!


Egy 2 éves gyerekre azt mondani hogy neveletlen, kissé erős. Nem gondolod?


Ha egy 4-5-6-7 stb. éves gyerekre mondanád LÁTATLANBAN az sem túl illő dolog, de talán elfogadhatóbb mivel ők már értik megértik felfigják mi a helyzet. Na de egy olyan 2 évesről aki még csak nem is beszél csak pár szót mond és kezd nyiladozni, főleg a "mindentegyedülakarokcsinálnisegítségnélkül" dackorszakba lépni, nos ennyi idős gyereket neveletlennek beállítani nem sok észre vall részedről!

Egyébként idézd fel kérlek hogy az írásomból honnan szűrted le hogy étteremnek használom a boltokat vagy netán ott étkezünk? Írtam ilyent szuperanyu?

2015. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:
60%

72-nek van igaza, itt szidják azokat az anyákat, akik kiflit mernek adni a gyereknek egy hiperben, közben meg ők a szuperanyák, mikor egész hétvégén plázáznak meg hipermarketbe járnak, aztán hazamennek és ennyi volt a kirándulás, na meg sírnak a nagy intelligenciájukkal, hogy vasárnap nem lesz hova menni a gyerekkel márciustól. Na, mindegy, szerintem kár ezen vitatkozni. Mint hiperben dolgozó kereskedő mondom, nálunk senkit sem zavar, ha egy gyerek megeszi a kiflit és az anyja kifizeti a kasszánál. A felnőttek meg is reggeliznek, a kimérhető önkiszolgáló élelmiszerekbe belenyúkálnak és egy gyors marokkal esznek belőle. Ezek nincsenek kifizetve. Sőt, olyan is volt, hogy idős néni vásárlás közben bizony megivott egy üveg konyakot, majd ott sírt a vizsgálószobában, ahova az embereket bekísérik a biztonságiak. Abból még sosem volt probléma, hogy egy gyerek megevett egy kiflit.

DE, hányszor próbálkoztak be nálam felnőttek, hogy a 10 db zsemle 8 db, szerintük:) Gondolták nem számolom meg.

Na, meg a legjobb, mikor a gyereket ki akarták tolni a babakocsiban, csakhogy a babakocsi nem az övék volt, hanem azt is ki kellett volna fizetni.Szóval, valahogy az ilyenek jobban érdeklik a biztonsági szolgálatot.

De, olyan is volt, hogy fizetés után az őr elkérte a vásárlótól a blokkot, majd odajött hozzám, hogy üssek még be 8 db sajtos pogit. Mert elfelejtették közölni, hogy megették vásárlás közben. Na, ezt kiszúrták kamerán.

De, olyan sose volt, hogy odajött az őr, hogy a kisgyerekes anyának üssek be még egykiflit, pedig 2001 óta dolgozok ezen a helyen, láttam jó sok mindent. Sőt, volt olyan is, hogy hisztiző gyerekkel álltak sorba, inkább kapott volna egy kiflicsücsköt, de nem kellett volna a sikítozását hallgatni és nem zavarna a munkában, ennyi.

Olyan meg nincs, hogy 1-2 éves gyereknek úgy meg lehet magyarázni mindent, mint egy 5 évesnek. Ki van zárva, aki ezt mondja, annak nagy a szája, csak hősködik, csak épp nincs mire, mert oltári böszmeségeket mesélt.

2015. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem tudjátok elfogadni, hogy sok gyerek megérti, hogy nem kiflicsücsközünk, pogácsázunk fizetés előtt? Ja, talán őket a szüleik úgy szoktatták:)

Eszembe sem jutott enni adni nekik, mint írtam, 6, 11 és 15 éves gyerekkel jó pár vásárláson túl vagyunk. Pedig voltak ám ők is 2 évesek:) Mégsem ettek a boltban, kibírták az autóig. De egyetek továbbra is a boltban, ha nektek ez normális.

2015. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
54%
Ti pedig miért nem tudjátok elfogadni, hogy a gyerekek nem egyformák? Van amelyik elücsörög órákig maga elé bámulva, van amelyik izgágább és le kell foglalni. És kövezzetek meg, de én vásárlás közben sajnos nem tudok meséket kitalálni (nem mellesleg magasról le is tojná a boltban), nem tudom játékokkal szórakoztatni a gyereket, mert akkor a felét elfelejtem a dolgoknak megvenni. Semmi gond azzal, hogy ti nem adtok a gyereketeknek, de azért lebunkózni, mást, neveletlennek nevezni a pici gyerekét (és még állítólag gyerekkel dolgozik az illető), na azzal van baj. Persze biztosan ti ettől jobbnak érzitek magatokat, pedig csak szánalmasak vagytok. Szép kiflimentes napot nektek :)
2015. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 anonim ***** válasza:
96%

hát kérdező tényleg belenyúltál rendesen a hangyabolyba :D

most komolyan... nem unjátok még?:) miért nem lehet egyszerűen elfogadni azt, hogy nem hogy a gyerekek nem egyformák de mi felnőttek sem? miért kell mindenért egymásnak esni? egyik tábor sem jobb a másiknál, mert mindegyik szidja a másikat valami miatt...

én még a legelején válaszoltam hogy enni nem adok, de inni ittam már nagy melegben... ha jobban belegondolok az is ugyanaz, hisz még nem fizettem ki de már megittam... (igen volt hogy én, és nem a gyerekem!) csinálnék egy felmérést szívem szerint hány gyerek lett bolti tolvaj CSAK ÉS KIZÁRÓLAG amiatt, mert pici korában kapott bevásárlás közben egy darab kiflit... gondolkodjunk el ezen... aztán szerintem fejezzétek be a vitát, mert az égvilágon semmi értelme... :)

2015. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:
71%

76-os!


Na ott a pont! Igazad van teljes mèrtèkig!!!!!!!

2015. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
44%
én még nem adtam így, de szerintem semmi rossz nincs benne. Az én 2 évesemet azzal lehet lekötni, ha feladatokat kap a boltban. Pl. keressen meg valamit, hozza a kosarat vagy ő tegyen a bevásárlókocsiba a dolgokat, ha azzal megyünk. Ez a kérdés időről időre mindig felmerül itt, aztán azonnal gyülekeznek is a stresszt itt levezető mintaanyucik :)
2015. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:
2015. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!