Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vásárlás közben adsz kiflit/ru...

Vásárlás közben adsz kiflit/rudit a babád/gyereked kezébe úgy, hogy még nem fizetted ki?

Figyelt kérdés
Elsősorban kisebb gyerekekre gondolok (1-2 éves), akikkel még nehezebb megértetni, hogy most türelmesen kell ücsörögnie a babakocsiban.
2015. jan. 5. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
26%

"Ti pedig miért nem tudjátok elfogadni, hogy a gyerekek nem egyformák? Van amelyik elücsörög órákig maga elé bámulva, van amelyik izgágább és le kell foglalni."


És az még nem jutott eszedbe, hogy az izgágább, lefoglalást igénylő gyereket is lehet úgy szoktatni, hogy nem etetjük vásárlás közben? Speciel az én gyerekem világ életében örökmozgó volt, és kimondottan igényelte mindig is a lefoglalást, de sosem kapott enni a boltban. Nem is emlékszem olyan szituációra, hogy ő akart volna ott helyben enni, olyan meg véletlenül sem jutott eszembe soha, hogy a boltbeli nyüglődést etetéssel szüntessem meg, mert nem az volt a baja, hogy éhes, hanem unatkozott. De ha te azzal foglalod le, hogy eteted, hát tedd azt.

2015. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
68%
Jól van, hajtogasd csak a magadét, engem nem zavar. Pont nem érdekel, hogy te vagy bárki más mit csinál a gyerekével, de azt azért hozzátenném, hogy ezzel a fafejű, totálisan intoleráns életszemlélettel sokkal rosszabb példát mutatsz, mint mi egy kiflicsücsökkel. De ez sem az én bajom szerencsére. Inkább egyen pár falaltot a gyerekem a boltban, mint legyen ilyen szűk látókörű, "csak az a jó, amit én csinálok" felfogású ember.
2015. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 porcukormókus ***** válasza:
51%

Huhuu, jo nagy vitaba csoppentem..:))

Mielott elolvsanam, gyorsan valaszolok, hogy ne legyek semmilyen iranyba sem befolyasolva.

Amig nem voltam edesanya, nagyon meg volt a velemenyem mindenrol, errol is. Kizartnak tartottam, hogy a gyerekemet bevasarlas kozben etessem (tehat nem asztalnal, tanyerbol, evoeszkozzel..), plane nem olyan dolgokkal, ami ki sincs meg fizetve.. Mostanra van egy 2,5 es 3,5 evesem, es ha kerik SIMAN adok nekik vmit enni-inni. Ha uccsi v turorudi, akkor felrerakom a csomagolast, ha kifli, akkor egyel tobbet veszek, es megmondom a kasszasnak, h abbol a fajtabol 2-vel tobbet usson be. Nagy dolog; ki van fizetve, a kicsik megnyugszanak, es nem kell hazarohanni, mert ehesek.

Na most megyek es elolvasom az elozmenyeket! ;)

2015. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 porcukormókus ***** válasza:
51%
Maskulonben az jutott eszembe, hogy ha kettesben megyunk el a ferjemmel nagybevasarolni, az is eltart neha 1,5-2 oraig, mert nezelodunk kozbe. Ilyenkor van, hogy kibontunk egy vizet, vagy uccsit, es megisszuk kozben. Jujj.....
2015. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim ***** válasza:
35%

82-es, én ugyan nem hajtogatok semmit, tekintve, hogy másodszor szólok csak hozzá a kérdéshez, és az első alkalommal csupán annyit írtam, hogy nem, én nem adok, eszembe sem jutott. És bocs, de szerintem prosztóság a boltban enni, gyereket etetni. Ez nem intolerancia, hanem jólneveltség kérdése.


Azt meg kimondottan imádom, amikor itt jönnek azzal, hogy így meg úgy jól szituált szülők is ezt csinálják. Jaaa, ha újgazdag bunkóék csinálják, akkor már semmi baj nincs vele?

2015. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim ***** válasza:
17%
Nem vicceltem. MA is elfogyasztott a gyerek majd két sajtos rudat. 79 huf volt darabja. Én azért adom ott neki, mert tudom, hogy jó étvággyal megeszi és örülök, hogy egyáltalán eszik valamit. Ma alig evett valamit itthon. Lehet ti mondjátok, hogy lopás, meg prosztóság meg egyebek. Szerintem nem ilyen dolgokat kellene lopásnak nevezni. Ezt a bolt úgyis beleszámolja. Hipermárketről van szó, úgyhogy nem kell félteni. Ja, amúgy meg hatvan forinttal megint sikerült megvezetniük. Nem számoltak el egy akciós dolgot. Nyilván emiatt nem megyek vissza a vevőszolgálatra..., és nem is diktálom be pont az ilyen dolgaik miatt a 79 hufos sajtos rudat a pénztárnál. Gondoljatok, amit akartok!
2015. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudj utolsó, de nagyon alpári amit művelsz, pláne, hogy még büszke is vagy rá. Erre tanítod a gyermekedet is? Nyugodtan lopjon, csaljon, mert a kis lopás nem lopás?

Az én eredeti kérdésemet egy kiflicsücsökre/fél rudira szorítkozva tettem fel, amit Természetesen utána ki is fizet az ember, te meg még büszkén hirdeted, hogy gyakorlatilag a bevásárlóközpontban vacsoráztatod a gyereked? Szégyen...


Titkon azért még mindig remélem, hogy egy tizenéves trollkodik, és viccnek szánja az egészet.

2015. jan. 10. 13:08
 88/90 anonim ***** válasza:
20%
Nem trollkodok. Magasról leszarom, hogy mit gondolsz. Mi az, hogy hirdetem? Feltettél egy kérdést és válaszoltam. Egyáltalán nem büszkén hirdetem. Nem tanítom semmi ilyesmire a gyereket, mivel nem érti még a pénz fogalmát és hasonlókat. Ő nem tudja, hogy a sajtos rúd a bolt ajándéka. Még én érezzem szarul magam? Röhej! A politikusaink meg milliárdokat sikkasztanak, egyre csak vagyonosodnak, minket lopnak meg, de ne merjek a gyerekkel megetetni egy sajtos rudat! Menjetek már a pi...ába!!!
2015. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
26%
aztán majd a kölköd lop, habzó szájjal ordibálsz, hogy kitől látta. Utolsó, egy hülye troll vagy, nem több...
2015. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
27%
TROLL HÁT!
2015. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!