Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem nevelik nagyon...

Miért nem nevelik nagyon sokan a gyerekeiket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nap mint nap olyan dolgokat tapasztalok, hogy szinte kifutnék a világból.

Boltokban a gyerek a bevásárlókocsi azon részén áll (utcai cipőben) ahová más az ételt teszi, de természetes.

Buszon, villamoson, össze-vissza ugrál a gyerek, rálép oda ahol mások ülnek, kiborítja az üdítőt, leejti a nyalókát, de még egy ejnye-bejnyét sem hallani a szülő szájából.

Sorban állunk, kb. 2 ember van előttünk, de az anyuka kis iskolás gyereknek már bontja ki az üdítőt, meg adja oda az péksütit, mert 3 percet nem tud várni a kis elkényeztetett "hercegnő/herceg", míg kifizetik a szülők.

Ha valamiért elkezd sírni, hisztizni, akkor X perc elteltével engednek neki, és azt is megveszik teljesen mindegy, hogy mi az és mennyibe kerül.

Ha a gyerek rohangál, sikongat a boltban, borít le mindent, nem szólnak rá. Aztán ha nekem vagy a bevásárló kocsinak rohan, akkor még rám néznek úgy mint egy véres rongyra, főleg ha emiatt elkezd bömbölni.

Kimennek a boltból a gyerek már dobja le a csoki/jégkrém csomagolását a földre, holott fél méterre ott a szemetes, a szülő látja, de rá sem szól, fel sem veszi a papírt.


És még 10000000 dolgot ide írhatnék, minden más szituban, holott nem olyan helyen dolgozom ahol az átlagnál több gyerek lenne, egy boltba is úgy megyek mint egy átlagos vásárló, egy buszra is úgy szállok fel mint egy átlagos utas.


Én ha annak idején ennek csak az 1/10-ét meg mertem volna tenni, akkor több mint megemlegettem volna szülőkől, vagy akár idegen emberektől, holott nem vagyok 350 éves, nemrég voltam én is tini.


2015. febr. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
4%
39-es, ha nem tudod értelmezni a párhuzamot, akkor nincs miről beszélgetni.
2015. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
36%

De konyorgoom!!

Hogy lehet azt parhuzamba allitani hogy kisgyerek bent all a kocsiba azal hogy lehugyalja a kajat??

Komolyan felhuzom magam mar rajtatok...

Hany evesek vagytok? De most komolyan kerdezem

Nem ismerlek titeket de ilyen mentalitassal es esz jarassal

lehet azt mondanam hogy ugy sac/kb unokaocsem agyi szintjen alltok aki 12 eves.

Hihetetlen milyen emberek leteznek ezen az oldalon..

2015. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
27%

Kedves privatban irogato librophile!

Nagyon hosszu valaszt irtam neked, de kitoroltem. Nincs kedvem veled vitatkozni, sem itt, se privatban. Gyere el hozzank, nezd meg a gyerekemet, hogy vallalhato e...

2015. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
69%

Ha a régi nevelési módszerek tökéletesek lettek volna, akkor most nem szaladgálna annyi idegbeteg, érzéketlen, bunkó felnőtt a világban.


Én pont azt mondom, hogy hiába prédikál itt mindenki vizet, ha közben meg vedeli a bort. A gyerek nem attól lesz jólnevelt, ha jól pofon vágják, mert nem képes nyugton ülni a hátsóján. Hanem attól, ha olyan világ veszi körül, ahol a felnőttek sem ledózerolni akarják egymást, hanem segítenek egymásnak.

2015. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
65%

"Hogy lehet azt parhuzamba allitani hogy kisgyerek bent all a kocsiba azal hogy lehugyalja a kajat?? "



én voltam árufeltöltő, és pakolásnál amikor földre pakoltuk, hogy onnan szépen beillesztjük a helyére, ránkszóltak, hogy ez tuilos, meglátja az ántsz be is zárják az üzletet. magyarán hiába a csomagolás földhöz nem érhet áru. ennyit a kosárban cipőről is.


én még amúgy ilyen neveletlen gyerekekkel nem találkoztam kérdező szegényke valszeg bevonzza.

2015. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%

Leiah


Akikből idegbeteg, érzéketlen, bunkó felnőtt vált, azokat is valószínűleg próbálták nevelni, csakhogy nem hatott. Mert ők sajnos a nevelhetetlen kategóriába estek. Tény, hogy vannak nevelhetetlen gyerekek.

2015. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
82%

Én szülőtől (nőtől) hallottam azt a napokban, hogy hagy csinálja azt a gyerek amit akar, övé az egész világ, legalább felnőtt korában nem "nyomják le", elég agresszív lesz hogy meg tudja magát védeni a mai világban. Uhhh


Szerintem ez eléggé meg fogja magát bosszulni. Párszor belerúg az élet ha majd kamasz lesz, és megtanul visszavenni az arcából.

Én is azt látom, hogy jópáran direkt arra "nevelik" a gyereket hogy legyen agresszív, "nehogymár az én gyerekemet kell fegyelmezni bármiben is". Frusztráltak a szülők hogy inkább más csitítgassa a sajátját, abból jobban jön ki az ő gyereke.


Megjegyzem az én kisgyerekem szóvá teszi és elámul ha lát egy embert aki eldobja a szemetet.

2015. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Valóban sok a neveletlen gyerkőc és nemtörődöm szülő de valamivel azért szerintem túlzol te is. Olyat például még soha nem tapasztaltam, hogy egy gyerek borítgatott volna le mindent a polcról. 2 éves a kisfiam, én nem szoktam neki semmit felbontani kifizetés előtt, mindig mondom , hogy majd ha elmentünk a kasszától. De! Teszem ezt úgy, hogy mindig jóllakva megyünk, ha nasit kap arra tud várni két percet. Ha úgy lennénk valahol, hogy előtte nem tudott valami miatt rendesen enni és éhes akkor adnék neki a péksütiből vagy amit vettünk, miért éhezzen, attól még kifizetem. A szemetelés nekem is szúrja a szemem, a csomagolást mindig kidobjuk a bolt előtti kukába és itthon is magától kidobja ami a kukába való. Én ezt nem tartom idomításnak, csupán ezt látja tőlem is így ez a normális számára. Azt én sem szeretem ha rohangál de nem azért, hogy ne érezze jól magát hanem mert félek nehogy eltörjön valamit, illetve egyszer már meglógott és nem szeretném ha kifutna az ajtón és a parkolónál elütné egy autó. Azért szeretem ha mellettem van és fogja a kezem mert féltem és tudni akarom hol van, mit csinál.Meg szoktam kérni, hogy tegye be a megvett dolgokat a kocsiba, vagy segítsen tolni, így neki egy kis játék ez nem pedig kötöttség, hogy nem mehet el. Egyébként bolti kirívó esetnek írom, hogy egy 7 év körüli kisfiú felmászott a fagyasztó tetejére és azon táncolt tegnapelőtt. Na erre én is kicsit rondán néztem. Szerintem meg lehet oldani, hogy a gyerek emberien viselkedjen de ne úgy, hogy ezzel korlátozva érezze magát. Viszont akinek nincs gyereke az sokszor neveletlenségnek lát dolgokat amik egy gyerek viselkedésének normális velejárói ahogy fejlődik pl: dackorszak. Szóval némely szülőnek nem ártana jobban odafigyelni a csemetéjére, némelyik embernek meg nem ártana kissé kevésbé kritikusnak lenni főleg ismeretlenül.Bár szerintem teljesen mindegy mit írok ide úgy is le lesz pontozva mint minden más válasz is.
2015. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
51%
Huhh szerintem teljesen igazad van Kérdező! En is nagyon neveletlen gyerekeket latok az utcan. Es ezt ugy mondom, hogy az en lanyom extra nehez eset! Nagyon akaratos, hisztis, beszologatos, pedig meg csak 5 eves. De ennek ellenere igen is probalom nevelni, nem csak felteszem a kezem, hogy jaj en faradt vagyok ehhez. Nem mondom, hogy nem szoktam kiborulni es nincs szuksegem segitsegre hozza, de most mit csinaljak, nem fogom hagyni, hogy ennel is rosszabb legyen. Es nalunk van büntetés, ha nem ugy viselkedik ahogy kell. Jarmuveken igenis maradjon nyugton, boltban ne hisztizzen, ne is szemeteljen persze. Tanuljon meg viselkedni. Tolunk is ezt latja. Boltban is volt olyan, hogy nyavogott, hogy szomjas (igen, nyavogott, nem szepen mondta, hogy anya szomjas vagyok), mi meg mondtuk neki, hogy bírja ki amig kifizetjuk a dolgokat. Ha mi nem nevelnenk, borzalmas, kiallhatatlan felnott lenne belole.
2015. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam el a válaszokat, igazából ilyen kérdésre nem is szivesen válaszolok, de a kérdező majd csapja fel ezt a kérdést, ha lesz gyereke, mert tuti nincs most még és ha egy szuper "jó", egyhelyben megmaradó, nem beszélő, nem ugráló, anyja szoknyája mellett toporgó 2-3-4-5 évese lesz, akkor kezdjen el nagyon aggódni.
2015. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!