Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem nevelik nagyon...

Miért nem nevelik nagyon sokan a gyerekeiket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nap mint nap olyan dolgokat tapasztalok, hogy szinte kifutnék a világból.

Boltokban a gyerek a bevásárlókocsi azon részén áll (utcai cipőben) ahová más az ételt teszi, de természetes.

Buszon, villamoson, össze-vissza ugrál a gyerek, rálép oda ahol mások ülnek, kiborítja az üdítőt, leejti a nyalókát, de még egy ejnye-bejnyét sem hallani a szülő szájából.

Sorban állunk, kb. 2 ember van előttünk, de az anyuka kis iskolás gyereknek már bontja ki az üdítőt, meg adja oda az péksütit, mert 3 percet nem tud várni a kis elkényeztetett "hercegnő/herceg", míg kifizetik a szülők.

Ha valamiért elkezd sírni, hisztizni, akkor X perc elteltével engednek neki, és azt is megveszik teljesen mindegy, hogy mi az és mennyibe kerül.

Ha a gyerek rohangál, sikongat a boltban, borít le mindent, nem szólnak rá. Aztán ha nekem vagy a bevásárló kocsinak rohan, akkor még rám néznek úgy mint egy véres rongyra, főleg ha emiatt elkezd bömbölni.

Kimennek a boltból a gyerek már dobja le a csoki/jégkrém csomagolását a földre, holott fél méterre ott a szemetes, a szülő látja, de rá sem szól, fel sem veszi a papírt.


És még 10000000 dolgot ide írhatnék, minden más szituban, holott nem olyan helyen dolgozom ahol az átlagnál több gyerek lenne, egy boltba is úgy megyek mint egy átlagos vásárló, egy buszra is úgy szállok fel mint egy átlagos utas.


Én ha annak idején ennek csak az 1/10-ét meg mertem volna tenni, akkor több mint megemlegettem volna szülőkől, vagy akár idegen emberektől, holott nem vagyok 350 éves, nemrég voltam én is tini.


2015. febr. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
55%

Nincs gyerekem még, de én a hisztisnél nem a neveletlen gyereket láttom, hanem a fáradt szülőt.

Millió és egy oka lehet, miért hisztizik egy gyerek én ez alapján nem általánosítanék.

2015. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
77%
A gyereknevelés sokszor fárasztó, főleg, ha ellent kell mondani a gyereknek. Sok szülő inkább ráhagy mindent a gyerekre, nem szól rá, csak, hogy elkerülje a hisztit. Nem tudják, hogy ez csak látszatmegoldás és néhány év múlva sokkal nehezebb és komolyabb problémákkal kell majd szembe néznie, amelyeket így már lehetetlen lesz megoldani.
2015. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

"Ket eves gyerekem van."


Egy 2 évesnél még ok, de amikor sokkal nagyobb gyerekeknél is ez van, az már szerintem gáz.


Nem, nem akarok 2 percből semmilyen következtetést levonni, csak kicsit fura, hogy anno (bár mint mondtam nem vagyok őskövület, 21 vagyok)

nálam már szólt az eladó anyunak vagy apunak, hogy ne fogdossam össze mondjuk az almát, vagy ne engedjenek előre, hanem a boltban legyek mellettük, fogjam a kezüket, és szó sem volt rohangálásról vagy visítozásról.

A járműveken is úgy kellett ülnöm mint egy kis angyal, ha már hamarabb keltem fel az ülésről, mint ahogy a megálló közeledett már rám szóltak, hogy miért nem tudok nyugton ülni a fenekemem. (utastársak)

2015. febr. 28. 11:37
 14/57 anonim ***** válasza:
32%

Kerdezo en teged tartalak piciket gaznak...

Ne haragudj, de sokan ( pl te is) elfelejtik hogy ok is voltak kisgyerekek.

Egy kisgyerek sir, hisztizik, futkoz, stb.. en is ilyen kislany voltam .

Nagyon hisztis voltam, allandoan hisztiztem.

De megis itt vagyok, elek, es tisztelettudo lettem mas emberekkel szemben.

Ok meg csak gyerekek

Persze a szemetelest ha engedik, es nem szolnak ra a gyerekre ha mar mas nyakaban csimpazkodik a buszon, az ugy gaz.

De nem ertem az teged mert zavar, ha peldaul futkozik boltban.

A hozzad hasonlo emberek gyerekeibol lesznek majd azok a felnottek akik depressziosak lesznek mert a szuleik olyan ( egyebkent felesleges) elvarasok koze szoritottak be oket gyerek korukban amit visznek magukkal a felnott vilagba is.

Azt sem ertem miert zavar ha megeszi a kisgyerek a csokit meg mielott kifizettek volna..

Kisgyerekkent en is ettem boltban ha ugy volt, utana fizetesnel vittuk a csokipapirt es kifizettuk.

Hidd el felnott koraban nem fog csak ugy bemenni a boltba es fizetes nelkul elkezdeni enni...

Nem is ertem miert zavar ez teged

Torodj a sajat dolgoddal !

( bocsi a hibakert, telefonrol irok )

2015. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
41%

7-es vagyok, és köszönöm, sejtettem, hogy nincs.

Tény, hogy vannak rossz jelenségek, ezt pl. az egyik testvérem gyerekein látom, ugyanakkor abból a pár percből, amit egy boltban látsz, nemigen lehet következtetéseket levonni. Én alapvetően szigorú szülő vagyok, elvártam a gyerekeimtől, hogy legyenek tisztelettudók, illedelmesek, végezzék el a feladataikat, ne szemeteljenek stb., soha nem engedtem a bolti vagy egyéb hisztinek, még ha ezért félórán keresztül bámultak is, hogy hagyom bömbölni a gyereket. Viszont ami természetes, azt nem korlátoztam, az, hogy a gyerek szaladgál, strandon a vízben időnként fröcsköl (amiért szintén kaptam már megjegyzéseket) teljesen normális dolog, akit ez zavar, vitesse házhoz a kaját, menjen felnőtt medencébe stb.

Amúgy pedig a családban tapasztaltam, hogy aki még gyermektelenül a legjobban osztotta az észt a nevelésről, az cseszte el később leginkább a saját gyerekeit.

2015. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
83%

Azt furcsállom, hogy a fenti egyik válaszoló nem érti mi a zavaró abban, ha a gyerek futkározik a boltban...

Igenis zavaró, hogy neked futnak, vagy a kocsidnak, vagy csak akadályoznak a haladásban, mert bevág eléd hirtelen egy gyerek.

Szerencsére a többi szülő nem ilyen, mert ha (majdnem) nekem futott a gyerekük a boltban, mindig elnézést kértek, sajnálkoztak. Tehát ők is tudják, hogy ez így nincs rendjén.

Futkározni a játszótéren kell. Érdekes, az utcán a kocsik közt biztos nem hagynák futkosni a gyereket a szülei. Boltban sem kéne hagyni, mert idegesítő a többi ember számára, azonkívül könnyen lever valamit a polcról. Meg kell tanulni, hogy hol hogyan viselkedünk, a boltban pl. nincs kiabálás, futkosás.

2015. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, kivéve azokat akik nem bírják a kritikát meg valszeg az ő gyerekük is ilyen hiszti palánta!

Hogyhogy mi közöm hozzá?

Hát mert nem otthon csinálja ezt!


Miért lenne az természetes, hogy a boltban rohangál mint egy játszótéren?


Miért zavar ha ledobja a papírt a földre?

Akkor dobja le, köpjön a földre, pisiljen-kakiljon az út közepén, hisz nekem SEMMI KÖZÖM NINCS HOZZÁ, persze még gyerek, tényleg nem gáz, ha 9-11 éves gyerekek így viselkednek.


Otthon rombolhat, visítozhat, leboríthat bármit, kutyakakás cipővel is ugrálhat az ágyon, azt dobál és oda ahová akar.


De szerintem azért valahol van egy határ.

2015. febr. 28. 11:46
 18/57 anonim ***** válasza:
50%

:D

Őszintén remélem, kérdező, hogy lesznek gyerekeid, és megosztod majd úgy 15-20 év múlva a saját tapasztalataidat.

2015. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk az is igaz, hogy vannak olyan gyerekek, akik nagyon nehezen nevelhetők. Nem hat rájuk semmi, csak betörni lehetne őket veréssel, de ehhez érthető módon nincs indíttatásuk a szülőknek.

Náluk számít nagyon az, hogy milyen géneket hoztak.

Mert ha eredendően egy jó gyerek, aki nyugodt, figyelmes, nem önző, szorgalmasan tanul, akkor nem számít, hogy nem nevelhető, hiszen még a rossz példa sem tud rá hatni, ha a szülők trehányak, alkoholisták, durvák, ő nem lesz ilyen.

Azonban, ha szeleburdi, akaratos természetet örökölt + még nehezen nevelhető is, akkor aztán az istennek se lehet hatni rá. Az ilyen kis emberpalánták szüleit nagyon sajnálom. Ezt dobta a gép nekik.

2015. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
51%

Az vagyok akit lepontoztatok igen erosen :)

Engem nem zavar ha lepontoztok amugy nyugodtan :))!

Csak azt szeretnem meg leirni hogy biztos! hogy nem fogom a gyerekem majd ilyen szigoruan fogni.

Ha valakinek nekimegy veletlen, oda megyek, bocsanatot kerek es annyi.

Ha nekem jonne ma egy kisgyerek a boltban se robbannek fel.

Kikerulom es megyek a dolgomra.

Egy gyereket nem terrorban kell tartani, hogy na most aztan kussolsz, mert buszon ulunk 1 orat! Egy felnott embernek sem konnyu egy huzamban orakat ulni, egy par eves kis gyereknek meg aztan szinte lehetetlen...

Nem tudom ti mit foglalkoztok mas problemaival ezen az oldalon allandoan. Most komolyan akkora lelki megrazkodtatast okozott hogy neked ment egy kisgyerek, elesett es sirt? Ha az anyjanak all feljebb akkor azert lehet neki szolni, de ha odamegy es bocsanatot ker akkor szepen fogod magad es tullepsz a dolgon!

Eljetek mar a sajat kis eleteteket. Nem kell maseval foglalkozni es ide jarni duhongeni. :)

19/L

2015. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!