Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem nevelik nagyon...

Miért nem nevelik nagyon sokan a gyerekeiket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nap mint nap olyan dolgokat tapasztalok, hogy szinte kifutnék a világból.

Boltokban a gyerek a bevásárlókocsi azon részén áll (utcai cipőben) ahová más az ételt teszi, de természetes.

Buszon, villamoson, össze-vissza ugrál a gyerek, rálép oda ahol mások ülnek, kiborítja az üdítőt, leejti a nyalókát, de még egy ejnye-bejnyét sem hallani a szülő szájából.

Sorban állunk, kb. 2 ember van előttünk, de az anyuka kis iskolás gyereknek már bontja ki az üdítőt, meg adja oda az péksütit, mert 3 percet nem tud várni a kis elkényeztetett "hercegnő/herceg", míg kifizetik a szülők.

Ha valamiért elkezd sírni, hisztizni, akkor X perc elteltével engednek neki, és azt is megveszik teljesen mindegy, hogy mi az és mennyibe kerül.

Ha a gyerek rohangál, sikongat a boltban, borít le mindent, nem szólnak rá. Aztán ha nekem vagy a bevásárló kocsinak rohan, akkor még rám néznek úgy mint egy véres rongyra, főleg ha emiatt elkezd bömbölni.

Kimennek a boltból a gyerek már dobja le a csoki/jégkrém csomagolását a földre, holott fél méterre ott a szemetes, a szülő látja, de rá sem szól, fel sem veszi a papírt.


És még 10000000 dolgot ide írhatnék, minden más szituban, holott nem olyan helyen dolgozom ahol az átlagnál több gyerek lenne, egy boltba is úgy megyek mint egy átlagos vásárló, egy buszra is úgy szállok fel mint egy átlagos utas.


Én ha annak idején ennek csak az 1/10-ét meg mertem volna tenni, akkor több mint megemlegettem volna szülőkől, vagy akár idegen emberektől, holott nem vagyok 350 éves, nemrég voltam én is tini.


2015. febr. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
46%

51-es,te egyátalán fel tudod fogni a kérdés lényegét,vagy te is csak egy szalonna és sörszagú hobo vagy?

:)

2015. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem annak, hogy a gyerek aktív-e vagy sem, semmi köze nincs ahhoz, hogy a szülők mit engednek meg neki. Attól, hogy nyugtalan gyerek, még nem kell hagyni, hogy szétszedje a boltot vagy szétdobálja a szemetet.

Az én fiam is két éves, viszi a szemetet a kukába, és képes megérteni, ha azt mondom neki, hogy előbb kifizetjük az árut, és utána lesz az övé.

2015. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
65%
Akik engedik ezt a viselkedést, mind suttyók.
2015. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
71%

Azért ennyire nem kell általánosítani. NAgyon sok aranyos és jólnevelt gyerek is van!

De a legjobban nevelt kisgyerek is biztos tuti, hogy majd egyszer a bolt közepén fogja kivágni az óriási hisztit egy vacak csokiért vagy kisautóért vagy bármiért, és tuti, hogy az anyját a legszarabbnak nézik a világon. Csak azért meg egyetlenegy szituban látták őt. Ez alapján nem lehet elitélni sem őt, sem neveletlennek nevezni a gyerekét, nem?


Akinek van gyereke- nekem is van- már rájött, hogy mindeni úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, meg ahogy tudja. Azt hogy hogyan neveljük jó gyereket a gyerekünkből nem tanítják sehol. EGyikhez sem adnak használati útmutatót. Egyik nehéz eset, egyik könnyebb.

Mondom ezt úgy, hogy 3kisgyerekem van- 6, 4, 3évesek.

Én el tudok menni velük úgy a boltba, hogy a legkisebb ül a kocsiban (nem áll a kosárban) a másik kettő szépen jön a kosár mellett és nincs balhé. Egy dolgot mindig választhatnak maguknak. Általában inni kérnek valamit. Nem bontunk fizetésig semmit, nem szemetelünk.

És én ilyen szitukat amit írtál még nemigen láttam egyik boltban sem. Pedig renszeresen járok. HOgy pl egy kisikolás borigatott volna le bármit is, még sosem. EGy-egy kisgyereknél- max 3-4évesnél láttam már hisztit- de nem áltam le totál elitélni az anyukát vagy apukát. Neki sem rohant még egy kisgyerk sem a bevásárlókocsimnak.

Nem tudom merre laksz, hogy ott ennyi neveletlen gyerek van- felén nem ilyen durva a helyzet.


De majd meglátod milyen dolog a gyereknevelés, ha egyszer megadatik neked is, hogy anyuka legyél.

2015. febr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
27%

Én továbbra sem értem, kinek ártunk azzal, ha a boltban megeszik valamit a gyerek (pl egy pogit, mert éhes és még nem uzsonnázott), amit aztán szépen kifizetünk.

A másokat zavaró gyerek problémáját megértem, a romboló gyereket sem lehet tolerálni, na de itt már erősen szőrszálhasogatás folyik.


Aki szereti a gyerekeket, azt nem zavarja, hogy a gyerek gyerekként viselkedik. Aki meg utálja, az annak örülne, ha minden gyerek láthatatlan lenne. Szerintem ez ilyen egyszerű.

2015. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Alapvetően igazad van kérdező. Nekem még csak 1éves a lányom de már most tanitom arra hogy mit szabad és mit nem. És igen már most vannak hisztik de nem atról leszek jó szülő ha engedek neki. Nem eszünk amig nincs kifizetve, mégpedig azért mert bármikor előfordulhat hogy éppen nem lehet kártyával fizetni( multkor ez volta tescoban) és kp-t nem hordok magammal. Igenis már most vannak korlátok, késsőbb is lesz az oviban, iskolában munkahelyen. Sohasem tiltok feleslegesen,pl a játszótéren tőlem aztán ugrálhat a pocsojában és túrhatja a sarat ( pont ma néztek rosszaloan rám emmiatt) de a boltban nem rohangálunk,pakolászunk. Evésnél nem dobáljuk a kaját, nyilván ha véletlenül leesik (most tanulgat egyedül enni) akkor észre sem veszem.
2015. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldte. Pedig ő egy kis sajtkukac, és akárki akármit mond érti amit mondok neki csak feszegeti a határait, ami teljesen normális. A nevelést már most el kell kezdeni. Ha következetes a szülő rájön a gyerek hogy nel ér el semmit a hisztivel.
2015. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!