Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem nevelik nagyon...

Miért nem nevelik nagyon sokan a gyerekeiket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nap mint nap olyan dolgokat tapasztalok, hogy szinte kifutnék a világból.

Boltokban a gyerek a bevásárlókocsi azon részén áll (utcai cipőben) ahová más az ételt teszi, de természetes.

Buszon, villamoson, össze-vissza ugrál a gyerek, rálép oda ahol mások ülnek, kiborítja az üdítőt, leejti a nyalókát, de még egy ejnye-bejnyét sem hallani a szülő szájából.

Sorban állunk, kb. 2 ember van előttünk, de az anyuka kis iskolás gyereknek már bontja ki az üdítőt, meg adja oda az péksütit, mert 3 percet nem tud várni a kis elkényeztetett "hercegnő/herceg", míg kifizetik a szülők.

Ha valamiért elkezd sírni, hisztizni, akkor X perc elteltével engednek neki, és azt is megveszik teljesen mindegy, hogy mi az és mennyibe kerül.

Ha a gyerek rohangál, sikongat a boltban, borít le mindent, nem szólnak rá. Aztán ha nekem vagy a bevásárló kocsinak rohan, akkor még rám néznek úgy mint egy véres rongyra, főleg ha emiatt elkezd bömbölni.

Kimennek a boltból a gyerek már dobja le a csoki/jégkrém csomagolását a földre, holott fél méterre ott a szemetes, a szülő látja, de rá sem szól, fel sem veszi a papírt.


És még 10000000 dolgot ide írhatnék, minden más szituban, holott nem olyan helyen dolgozom ahol az átlagnál több gyerek lenne, egy boltba is úgy megyek mint egy átlagos vásárló, egy buszra is úgy szállok fel mint egy átlagos utas.


Én ha annak idején ennek csak az 1/10-ét meg mertem volna tenni, akkor több mint megemlegettem volna szülőkől, vagy akár idegen emberektől, holott nem vagyok 350 éves, nemrég voltam én is tini.


2015. febr. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
79%

Ez a csoki fizetés előtti felbontása meg csak mostanában lett divat az utóbbi 10-15 évben.

Érdekes, ezelőtt pár évtizeddel ilyen nem létezett. Az akkori szülők el tudták fogadtatni a gyerekükkel, még egy kétévessel is, hogy nem lehet addig megenni, amíg ki nem fizettük.

Szóval nekem nem lehet jönni a dumával, hogy mert még csak kétéves. Igen, nem érti a kétéves az okát, de el tudja fogadni, hogy csak ha a pénztárt elhagytuk, kapja meg a csokit. Csak ha a szülő leszarja a szabályokat, akkor ugye hiába. Ez lopásnak minősül.

2015. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
25%

Jaaj kerdezo :)

Ne vergodj ennyire kerlek

Azert ugy gondolom erosen tulzol am

Ketlem hogy egy 3.-4.-es gyereket beallitananak a bevasarlo kocsiba es csokit bontananak neki :)

Mivel a kerdesedben meg errol volt szo, az elobb pedig mar 10 eves gyerekkel peldaloztal :)

2015. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
33%

Uristen akkora butasagot irtal most kerdezo, hogy otthol kakas labal szadgal az utca kozepere kakkil...erol beszeltem te a gyerektemat kevered az allatokkal! Azt ne mond hogy te voltal a tokeletes gyerek? Szuleid ezt mondtak! Persze hogy ezt mondjak hiszen a kis gyereke voltal, ugyanugy mint most batmelyk szulonek a sajat gyermeke!

irtam nekem nincs gyerekem, de akkor sem vagyok ennyire rosz velemenyel! Nem te hoztad a vilagra nem te szenvedsz veluk nap mint nap, epp ezert ne te jatszd a feleloseg teljes anyuka szerepet! Mig nincs gyereked ugysem ertesz hozza ugy ahogyan en sem! De soha eszembe nem jutna azt figyelni hogy ki hogy neveli a gyereket! Majd ha nekem lesz, akkor ugy nevelem ahogya en jònak làtom! Azt meg nem hinnem hogy otthol szaros làbbal szaladgalnak a gyerekek az àgyon!

2015. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
68%

Előző, te biztos nemigen jársz nagyobb boltokban. Mert akkor látnád, hogy ez megy! Tény, hogy a többség nem rakja be a gyereket (már) ez úgy 10 éve kezdődött, akkor volt elég sűrűn látható, aztán pl. a Tescoban ki is raktak egy figyelmeztető táblát, hogy a gyereket tilos a kocsiba rakni. De annak ellenére, hogy szerencsére már lecsengett ennek a "divatja", vélhetően a figyelmeztető táblák miatt is, még mindig vannak olyanok, akik beleteszik a 4-5 éves gyereket.

És akár fel is bontják neki fizetés előtt az üdítőt, csokit, bármit.

2015. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
24%

De igen jarok, es latom is

De en 3.-4.-es KISISKOLASROL beszeltem, nem 3-4 eves gyerekrol.. :)

Mivel a kerdezo azt allitja (kerdese alapjan) hogy egy ennyi idos gyereket tuszkolnak a kiskocsiba be...

2015. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
39%
Én boltban dolgozom és falra mászok az ilyen neveletlen kölyköktől. Volt,hogy bent biciklizett a gyerek. Szóltam anyukának,h ne hadja balesetveszélyes. Erre neki állt feljebb,h ott bicajozik a zabija ahol akar. Mondtam jó,de ha netalán belerepül az üvegajtóba és megtalál dög..i a kölök ne én legyek a hibás. Bent zabálnak mert kifizetni előbb luxus.. Mindent összemorzsálnak stb. Volt aki kölke megette a csokit chipset,aztán a pénztárnál kiderült,h nincs a kártyán fedezet. Üzletvezetőként rögtön mondtam anyukának,h lopás miatt megy a feljelentés. :-D a kocsiba rakom a koszos cipőjével meg,ha egy ántsz-es meglátja megbüntetik a boltot. Van lába,tud sétálni. Ezért van ennyi elmebeteg,ócska,semmire való kölyök mert anyuka így neveli őket.
2015. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
55%

Csak az első néhány választ olvastam,és az ég világon semmi baj nincs a Kérdezővel,teljesen igaza van (szerintem).

Az a baj,hogy tele van ez az ország a szoc.kommcsi rendszer által kitermelődött sötét pr0lival,és azok neveletlen csöves leszármazottjaival,akik most szülők.

Az ilyeneknél holt természetes az a bizonyos "gyerekvircsaft",mindenhol mindent szabad,mert szocializálódunk ám című műsor.A bevásárlókocsiban állást a kutyasz.-os cipővel-t én is láttam már sok helyen,meg a tömegközl.ülésein,hogy kilásson a kis herceg/hercegnő.

Egyszerűen azért nem neveli,mert ő maga,mint szülő is egy tahó.

2015. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
85%

" Erre neki állt feljebb,h ott bicajozik a zabija ahol akar. Mondtam jó,de ha netalán belerepül az üvegajtóba és megtalál dög..i a kölök ne én legyek a hibás. Bent zabálnak mert kifizetni előbb luxus."


Az értem, hogy ez jogosan zavar, de valami hihetetlenül tirpák paraszt módon tudod kifejezni magad.

2015. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
39%

#27


Szerencse, hogy te bevilágítod a horizontot ragyogó intelligenciáddal.

Valamint igen nagy arányban hasznos válaszaiddal:D

2015. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
54%

Megnezted a kisgyerek talpat hogy tudod kutyaszaros volt?

Megszagoltad, megvizsgaltad?

Eskuszom en az ilyen FELNOTT elvileg ERTELMES es OKOS emberektol mint ti dobok hatasokat.

En tescoban dolgoztam DIAKMUNKAKENT1 eve, es en a helyetekben nem attol a kis sardarabka miatt aggodnek amit a gyerek a cipojevel ravisz ESETLEG a kocsira, hanem attol a sok kukacos meg molyos retkes, es lejart, bogaras es rohadt termek miatt amirol ti nem is tudok nem is latjatok csomagolas miatt, en viszont azt takaritottam!

:)

19/L

2015. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!