Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem nevelik nagyon...

Miért nem nevelik nagyon sokan a gyerekeiket egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nap mint nap olyan dolgokat tapasztalok, hogy szinte kifutnék a világból.

Boltokban a gyerek a bevásárlókocsi azon részén áll (utcai cipőben) ahová más az ételt teszi, de természetes.

Buszon, villamoson, össze-vissza ugrál a gyerek, rálép oda ahol mások ülnek, kiborítja az üdítőt, leejti a nyalókát, de még egy ejnye-bejnyét sem hallani a szülő szájából.

Sorban állunk, kb. 2 ember van előttünk, de az anyuka kis iskolás gyereknek már bontja ki az üdítőt, meg adja oda az péksütit, mert 3 percet nem tud várni a kis elkényeztetett "hercegnő/herceg", míg kifizetik a szülők.

Ha valamiért elkezd sírni, hisztizni, akkor X perc elteltével engednek neki, és azt is megveszik teljesen mindegy, hogy mi az és mennyibe kerül.

Ha a gyerek rohangál, sikongat a boltban, borít le mindent, nem szólnak rá. Aztán ha nekem vagy a bevásárló kocsinak rohan, akkor még rám néznek úgy mint egy véres rongyra, főleg ha emiatt elkezd bömbölni.

Kimennek a boltból a gyerek már dobja le a csoki/jégkrém csomagolását a földre, holott fél méterre ott a szemetes, a szülő látja, de rá sem szól, fel sem veszi a papírt.


És még 10000000 dolgot ide írhatnék, minden más szituban, holott nem olyan helyen dolgozom ahol az átlagnál több gyerek lenne, egy boltba is úgy megyek mint egy átlagos vásárló, egy buszra is úgy szállok fel mint egy átlagos utas.


Én ha annak idején ennek csak az 1/10-ét meg mertem volna tenni, akkor több mint megemlegettem volna szülőkől, vagy akár idegen emberektől, holott nem vagyok 350 éves, nemrég voltam én is tini.


2015. febr. 28. 11:08
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes választ, de szerintem igazad van kérdező, úgy mondom, hogy nekem is van gyerekem.

Nem azt mondom, hogy vigyázzban kell állnia egy gyereknek, és meg sem mukkannia, mert egy gyerek gyerek, szaladgálni akar, csokit akar, csomó mindent akar, eleven, és ez így is van jól.

De az igenis a szülőn múlik, hogy megtanít-e és megértet-e vele bizonyos korlátokat, szabályokat.

Valamilyen középút híve vagyok, ha szaladgál, játszik, nem zavar senkit, azzal nincs gond. De ha olyasmit csinál, amit nem szabad, vagy amivel zavar másokat, akkor azt határozottan tudtára kell adni. Pl. valamelyik nap nekem is volt ilyen élményem, a boltban előttem egy anyuka szó nélkül hagyta, hogy a gyereke a bevásárlókocsiban ülve egy esernyővel tiszta erőből üsse a felvágottas pult üvegét. Én elképedve néztem, hogy nem szólt rá, semennyire sem, még csak nem is arról volt szó, hogy nem volt elég határozott, hanem egyszerűen hagyta, mintha mi sem lenne természetesebb. Az eladónő unta meg végül, rászólt, és az anyukának nem tetszett. Na most nem hiszem, hogy attól akármelyik gyerek lelki sérült lesz ha a szülője megmondja neki, hogy ilyet csinálni nem szabad. Vagy ha nem jut eszébe rászólni, és az eladó megteszi, akkor legalább erre ne neki adjon igazat, hanem még kiakadjon rajta. Ezzel tényleg azt éri el, hogy a gyerek azt hiszi bármit megtehet, és nem fog tisztelettel viselkedni a felnőttekkel, tanárokkal, stb.

Én sem értem ezt a szülői magatartást, rám gyerekként ennél kisebb dolgok miatt rámszóltak, megtanítottak viselkedni. Én is rászólok a kisfiamra. Nem üvöltözök vele, nem fenyítem, de határozottan kezelem az ilyen helyzeteket. És persze, vele is van, hogy nem lehet bírni, hisztizik, stb. Ha lesz gyereked, látni fogod, hogy nem mindig a szülőn múlik, ha nagyon nyűgös a kicsi, akkor lehet, hogy hiába próbálsz hatni rá. De nem arról van szó, hogy had csináljon meg bármit, hagyom. Ez tényleg nem normális dolog, és sajnos sokan ezt teszik, én is látom.

2015. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
3%

Mondjuk Kérdező, te se vagy valami jól nevelt, ha már mások dolgába szólsz bele. Mondjuk a bevásárlókocsiba én is mindent csomagolva teszek, mert nem csak a gyerektől lehet koszos.

Szerencsére véget ért a kommunizmus és a sztálini szigor. Sajnálom azokat a gyerekeket, akiket még mindig így nevelnek.

2015. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
67%
Meg kellett álljak az olvasásban a 10-es válasznál... te egy idióta vagy, az biztos...nem tudom hogy jössz ahoz hogy másokat így kioktass, szerintem mindenkinek lehet saját véleménye, ha van gyereke ha nincs! Ha meg nem láttál még ilyen neveletlen gyereket, szerintem először a sajátodat nézd meg az sem lehet különb ha ilyen anyja van... Kilences viszont jobban meg se fogalmazhatta volna a dolgot, én is ezt tenném a helyében.
2015. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, oké, tehát ha a Tescoban alapvetően szart árulnak, akkor végül is mindegy, akár le is lehet pisilni a pékárut a kedves vásárlóknak, mert már úgyis mindegy, igaz?

Mellesleg nem csak a Tescoban látom, hogy beleállítják a gyerekeket a bevásárlókocsiba, hanem más áruházakban is, Aldi, Lidl, Spar, stb., mindenhol ezt csinálják. És tényleg fel nem tudom fogni, hogy az ilyen szülők miért nem GONDOLKODNAK egy percre, hogy a gyerek azzal a cipővel az utcán jár, aztán benne áll a kocsiban, más meg utána oda élelmiszereket pakol. Arról nem is beszélve, hogy némelyik gyerek elmebeteg módon ugrál a kocsiban, amitől a kocsi elgörbül, és sokkal nehezebb irányítani, visszatolni a helyére.

Gondolom ez már a szőrszálhasogatás kategória sokak szemében, de ettől még nem tudom, miért ne lehetne vigyázni arra, amit nem csak az adott család használ, hanem előttük, utánuk még sokan mások is.

Vagy a másik, hogy miért hagyják a szülők, hogy a gyerekeik mindent összefogdossanak a boltban? Összenyomorgatnak mindent, de persze ha nem átlátszó a csomagolás, akkor nem lehet látni, hogy mi történt az áruval, csak amikor már megvetted, hazavitted.

Miért olyan rohadtul nehéz odafigyelni a gyerekre vásárlás közben?

2015. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
73%
A boltos vagyok. Persze normálisabban magyaráztam el kikent-kifent anyukának. Nem vagyok ekkora tapló :-D
2015. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
Bocs, nem utolsó, a Tesco-s lánynak írtam az első mondataimat, csak közben írtak páran.
2015. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

29!

27 vagyok,és mosolyogva olvasom az írásodból pont azt,amiről írtam.

2015. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
52%

Egy gyerek az nem pici felnőtt. Tele vannak energiával, kíváncsiak, és figyelemre vágynak. A szülőknek kevés az idejük rájuk. Viselkedni kellene a suliban, az utcán, a boltban... megfelelni a felnőttek által kreált összes szabálynak, miközben látható, hogy sokszor maguk a felnőttek sem képesek betartani a saját szabályaikat. (Ők is szemetelnek, káromkodnak, hangosak, türelmetlenek, stb.)

Az egész világ agresszív. Agresszívek az emberek egymással, tolakodnak, figyelmetlenek, önzőek.

Mitől legyen a gyerek más?

Van egy 7 éves fiam. Nagyon értelmes, érzékeny, és jószívű gyerek. Nem hiperaktív, de pörgős, örökmozgó, aki még a buszmegállóban is azzal tölti az idejét, hogy a korlátról lógva "edz". (Amúgy lazán megcsinálja az állóspárgát, bármekkora fára simán felmászik, és 3 éves kora óta támasztókerék nélkül biciklizik.) Akkor boldog, ha mozoghat, és a városi környezetben erre sajnos sosincs annyi alkalma, mint szeretné. Itt soha nincs csend, mindenki rohan, mindenki türelmetlen. Az emberek empátiás készsége nulla.


Nem minden esetben nevelési hiba, ha egy gyerek eleven. A felnőttek által közvetített értékrend is meglehetősen torz. Én nem tiltok a gyerekeimnek semmit, amivel nem ártanak másoknak. Rájuk szólok, ha kell, de ha csak rosszindulatból zavar valakit az adott dolog (pl hogy beleiszik a gyerek a még ki nem fizetett Kubujába), azzal nem foglalkozom. A buszon rászólok, hogy ne tolakodjon, de ez sem túl életszerű, hiszen a felnőttek zöme is tolakszik. Szemetelni nem szoktak, mivel kiskoruk óta minden évben szedjük a szemetet a patakparton, a környezettudatosság tudatosan így lett kialakítva.

De ha ahhoz van kedvük, hogy szaladgáljanak, míg várjuk a buszt, én nem fogok rájuk szólni. Én túlszabályozott gyerekként nőttem fel, és bár unalmamban már 4 évesen megtanultam olvasni, de nem volt túl boldog a gyerekkorom, és nem lettem se sikeres, se sportos. Igaz, én sose "zavartam" a felnőtteket. Szinte ott se voltam...


Egyébként engem meg az zavar, hogy ma már nagyobb értékkel bír egy fajtatiszta öleb az emberek szemében, mint egy gyerek. Vagy az, hogy emberek képesek a buszon kényelmesen ülve végignézni, hogy az álló 5 éves majnem elesik, mert olyan fáradt, hogy elalszik állva. Vagy képesek hangosan anyázni a buszon, mert az már 5 perce a megállóban áll, mert a babakocsis anyuka képtelen felszállni a kocsival, de segíteni egy se képes. Vagy hogy a tizen-huszonévesek nemhogy nem előzékenyek, de egyszerre 2-3 helyet foglalnak el a buszon (egy helyen ülnek, másikon a táskájuk, harmadikon a feltett lábuk...)

Szóval lehet szidni a neveletlen kölköket. De ezeknek a kölköknek mi mindannyian mutatjuk a példát. És ez a példa minden, csak nem követendő.

2015. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
47%

34-es

Ki beszelt itt lepisilesrol??

Komolyan annyira tulzoak vagytok hogy pofam szakad le..

Ez arra vonatkozott ami a kerdesben szerepel

A kocsiba allitasra.

De persze itt mindenki hulye csak ti vagytok helikopterek...

2015. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
72%
33-as vagyok, nem is bírom tovább olvasni, kínomban már csak röhögök az egészen... lényeg a lényeg teljes mértékben igazat adok a kérdezőnek meg az őt támogató válaszolóknak, mert vannak ilyen gyerekek nem is kevés! Valószínű hogy a szülőket megpróbálták anno szigorral nevelni és ők mindinkább afelé hajlanak hogy ők nem lesznek ilyenek a saját gyerekeikkel, és nem fogják őket megnevelni semmi esetre sem. hiába is próbáljátok kiforgatni a kérdező szavait, mert igaza van, és nem attól lesz lelki sérült a gyereketek mert nem kapja meg még a boltban a csokit, hanem attól hogy képtelenek vagytok normális felnőttet nevelni belőlük!
2015. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!