Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha a családban meghívnának egy esküvőre, de csak a gyerekeitek nélkül mehettek?

Figyelt kérdés

Szűk családi kör van meghívva, közeli rokon.

Kikötötték, hogy a két kisgyerekemet nem vihetem.

Te elmennél úgy?


2015. dec. 2. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
79%
Ha az illetőt kedvelem, persze hogy elmennék (természetesen úgy, ahogy ő kérte, gyerek nélkül).
2015. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
32%
De gondolom pénzt azt azért vigyél... :-)
2015. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
73%
Ennyiből nem derül ki számomra. Mi az oka, hogy a gyerekeket nem hívták? Anyagi okai vannak? Lagzi is lesz, vagy csak ceremónia? Mekkora az a szűk kör? Más sem vihet gyereket? Milyen a kapcsolat velük egyébként? Sok dologtól függ, hogy hogy döntenék.
2015. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ mekkora a gyerekem.

Mert a 2,5 éves fiamtól tényleg nem lehet "bulizni", de pl ha már 10 lenne, akkor szívesen vinném.


Amúgy igen, elmennénk, a gyerek(ek) a mamánál lennének, mi meg buliznánk egy jót. (úgyis ritkán van rá alkalom).

2015. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
42%

Ha anyagi okai vannak és amúgyis mondjuk 6 felnőtt lesz csak jelen, akivel max. egy közös koccintás meg egy süti a program, úgy OK.

De ha több száz fős banzáj és ez a menyasszony hóbortja, akkor nem mennék.

Ha nem akar gyerekeket látni, akkor béreljen egy animátort, aki vigyáz rájuk az esküvő helyszínén amíg tart, aztán lagzi már nekik is élmény.

Igazából alapesetben úgy gondolom, h aki nem kíváncsi a gyerekeimre és szégyelli őket, azt én minek is ünnepeljem?

2015. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
62%

Én meg úgy vagyok vele,hogy egy hajnalig tartó lakodalomra minek vigyek gyereket??? Eszembe sem jutna. Nemhogy esetleg ezen kiakadjak,főleg,hogy ez nem rólam szól,hanem az ifjú pàrról. Baràtnőmék pl direkt mondtàk hogy nyugodtan vihetem a fiam,mert lesz még gyerek. De senki nem vitte.

Szerintem egy esküvő, legalàbbis a lakodalom része nem kisgyereknek való. Tizenpàréves màr inkàbb kamasz az belefér.

2015. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
75%
Akkor felvázolom a másik oldalt. Nekünk pontosan ez volt a kérésünk a vendégeinkhez. Egyrészt semmi anyagi támogatásunk nem volt, minden filléren spórolni kellett, a gyerekre fizetendő összeg majdnem annyi volt mint egy felnőtté, és nem volt arra anyagi keret, hogy minden vendégünk hozzon 2-3 gyereket. Gondoljatok bele, ez megduplázza az esküvő árát. És nem, nem mindegy, hogy a kajáért/innivalóért 700.000-et fizetünk, vagy 1.400.000-et. Akinek van erre pénze, tegye, nekünk nem volt. És belegondoltunk, hogy mindezt úgy, hogy a legtöbb kisgyerek csak csipeget 1-2 pogácsát, és ennyi amit eszik. Erre nem tudtunk de nem is akartunk kifizetni többszázezer forintot. És nem, nem mondom vissza a barátaim, családom felét csaqk azért, hogy a násznép másik felének a gyerekeinek a kajáját ki tudjam fizetni. Mert a gyereknek semmi nem fog megmaradni az esküvőmből, neki ez nem élmény, ellenben azokkal az emberekkel, akiket emiatt nem tudnék meghívni mondjuk. Légyszíves ezt gondoljátok át, mielőtt ítélkeztek.
2015. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ. Ha a gyerekek felügyelete megoldható, és olyan rokonról van szó, akit szeretek, akkor persze.
2015. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
82%
igen mennék, mert nem vagyok hozzájuk nőve
2015. dec. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
28%
Mivel indokolták, hogy nem viheted őket? Mennyi idősek? Milyen közeli rokon?
2015. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!