Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha a családban meghívnának egy esküvőre, de csak a gyerekeitek nélkül mehettek?

Figyelt kérdés

Szűk családi kör van meghívva, közeli rokon.

Kikötötték, hogy a két kisgyerekemet nem vihetem.

Te elmennél úgy?


2015. dec. 2. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
82%
Akkor elmennék gyerekek nélkül. Én ebből nem csinálnék gondot. Nekünk is meg kellett húzni a határt, hogy kiket hívunk meg a lagzira, mert hely befogadóképességének voltak határai, és nem is tudtunk volna többet költeni, megvolt a keretünk, nem akartuk túllépni. Úgyhogy volt olyan, akit csak a szertartásra hívtunk meg, sőt, oda az jött, aki csak szeretett volna, de a lagzira már nem, mert nem fértek volna be, nem tudtak volna leülni. Muszáj volt szelektálni, nyilván a szüleinket, testvéreinket, illetve azok párjait meghívtuk, meg a tanúinkat, és azok párjait, illetve a férjem is, meg én is két-két barátot (és párjaikat), és ennyi, kész, többen nem fértek be. Nálunk is volt olyan a meghívottak között, akinek volt gyereke, de senki nem sértődött meg, hogy csak a felnőtteket hívtuk. Nem éreztem úgy, hogy én kikötöttem volna, hogy nem viheti valaki a gyerekét, egyszerűen a meghívó csak a felnőtteknek szólt, egyértelműen kiderült belőle, hogy ki van meghívva. Akinek meg ez nem tetszett, annak nem volt kötelező eljönni. Mondjuk nem volt ilyen, szerencsére a rokonaink, barátaink nem veszik sértésnek, ha nem családos bulit csinálunk, hanem olyat, ami felnőtteknek szól.
2015. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
24%

Ez rendben, ha nem esküvőről van szó... persze elmennek rá és látszólag nem sértődnek meg, de tartom továbbá, hogy illetlenség a mi kultúránkban ilyet kikötni és nem is szokás. A meghívók így szoktak szólni: "szeretettel meghívjuk Önt és kedves családját". Ez a magyar protokoll része már évszázadok óta. Persze el lehet térni mindentől, de az emberek többségének nem biztos, hogy ez jól esik.

Gyerekekre pedig nem szoktak teljes árat felszámolni. Ha igen, akkor lehet, hogy érdemes másik helyszínt keresni, ahol korrektebbek.

2015. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
89%
és ha nem az ár a probléma, hanem pl nem szeretik a gyerekeket?
2015. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
18%
Ez akkor is visszásságot kelt a rokonok körében...Vannak alternatívák, melyből talán jobban ki lehetne jönni ebben az esetben.
2015. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
78%

ő napjuk, ők döntik el akarnak e ott gyereket vagy nem.

ha nem, akkor ez van.

én sem akarnék üvöltöző, viselkedni nem tudó gyerekeket. akinek nem tetszik, akkor neki sem kötelező a megjelenés.


milyen alternatíva van? félig jön el a gyerek? vagy talán még fizessenek egy óvónőt aki vigyáz rájuk?

NEM akarnak ott gyereket, ennyi.

2015. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
76%

"Ez akkor is visszásságot kelt a rokonok körében..."


Ha értelmes a rokonság, nem kelt semmiféle negatív érzést.


Mi még csak lagzit sem tartottunk (se vacsorát), lehetett volna vérig sértődni, hogy nem hívtuk meg csak a legeslegszűkebb családot, mégse sértődött meg senki. Ellenkezőleg: szívből gratuláltak, velünk együtt örültek távolról is, még ajándékot is kaptunk, holott egyáltalán nem számítottunk rá.


Lehet így is, meg lehet sértődött pulykakakast is játszani, de aki csak puffogni tud, az valószínűleg nem is szereti egyáltalán a házasulókat... akkor meg mégis mit keresne az esküvőn? Nem kár érte.

2015. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
13%

Én biztos nem mennék egy ilyen pár esküvőjére... annak ellenére, hogy nem vittem a gyerekeimet egyik esküvőre sem, de ez az én döntésem volt! Utálom ezeket a gyerek és családellenes embereket. Ehhez meg nekem hadd legyen jogom.

Egyáltalán nem minden gyerek neveletlen. Akik ott voltak édesen elcsiviteltek a lagziban, senkinek nem okoztak problémát. Ahol neveletlenek a gyerekek, ott a szülővel is gondok vannak általában.

2015. dec. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
18%

"Mi még csak lagzit sem tartottunk (se vacsorát), lehetett volna vérig sértődni, hogy nem hívtuk meg csak a legeslegszűkebb családot, mégse sértődött meg senki."


Ezen nincs is mit megsértődni. Egyáltalán nem mindenki szereti a nagy felhajtást, vagy pénzt nem tud/akar rá áldozni. Ez így rendben van.

A kérdező esetében viszont kikötötték, hogy gyereknek belépni tilos. Ilyet nem is hallottam még, komolyan...

2015. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
8%

Takarékoskodásra hivatkozni is elég érdekes...Azon a pár gyereken mi múlik?


A másik meg, hogy miért kell rögtön azt feltételezni, hogy biztos elrontják majd a szertartás meghittségét, annyira neveletlenek? Nem minden szülő és gyerek neveletlen...

2015. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
100%

akkor hogy legyen a meghívó:

meghívunk mindenkit sok szeretettel, kivéve a Katika gyerekeit, mert k.rosszak?! :D

2015. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!