Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha a családban meghívnának egy esküvőre, de csak a gyerekeitek nélkül mehettek?

Figyelt kérdés

Szűk családi kör van meghívva, közeli rokon.

Kikötötték, hogy a két kisgyerekemet nem vihetem.

Te elmennél úgy?


2015. dec. 2. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
71%

"21-es, mi van? Mi szólt nekem? Én azt írtam, ha nem tudok pl. 100 fős lagzit fizetni, akkor nem tervezek akkorát. Ennyi erővel már ne vigye senki a barátját, barátnőjét, mert nehogy etessem? Ha valakit elhívok, akkor számolok vele, hogy annak költsége van. Mi köze az egésznek a násznép másik felére vonatkoztatva?"


Nem érted. Ha a közeli családom 60 fő gyerekek nélkül (nagynénik, nagybácsik, szülők, nagyszülők, unokatesók - nálunk ennyi, bő a szaporulat, ez van) a férjemé 30 fő, a barátaink 40 fő, kapásból 130 főnél tartunk. Ha ennyi ember ellátása fér bele a keretbe, szerinted jobb megoldás, ha a családunk és barátaink felét nem hívom meg azért, hogy a násznép másik felének gyerekeinek a kajáját állni tudjam (mégis mi alapján válogatsz kit nem hívsz meg? a legjobb barátodat vagy a nagyszüleidet nem hívod hm? szóval szerinted inkább hívjam meg az egyik unokatesóm 3 kisgyerekét, akik pont letojják magasról az esküvőmet, mint másik 3 unokatesómat, akikkel együtt nőttem fel?)

2015. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
78%

"Nekem nem tetszik ez a kikötés! Mégis milyen alapon köt ki bárki ilyet? A bébiszittert is fizeti? Az más, ha én döntök úgy, hogy a gyermekeim nélkül mennék. (így tettem a legutóbbi esküvőn). Ez az én döntésem! A gyermekek a hagymoányos helyeken igenis részei az esküvőnek. "


Mégis milyen alapon döntöd el te, hogy ők kit hívnak meg és kit nem? A kajájukat is fizeted a gyerekeidnek? Fizeted a költségeiket? Valahogy kétlem, hogy ha 3 gyereket viszel, állod egy 5 fős család ellátását. Az ő pénzük, az ő esküvőjük, az ő költségvetésük, csakis az ő döntésük, kit hívnak meg és kit nem. Neked semmi közöd hozzá. Más pénztárcájában turkálni... te jó ég. Ha meghívnálak ebédelni téged egy étterembe, akkor is hoznád az egész pereputtyot és kifizettetnéd velem a számlát?

2015. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó! Ha nincsen pénze esküvőre, akkor tarson polgárit, vagy hívja meg a szűk családot! De ilyet kikötni, hogy a gyerekeit hagyja otthon a világ legnagyobb taplósága!
2015. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
78%
Aha, szóval ha nincs 3.000.000 ft-om, hogy meghívjam a teljes családomat és közeli barátaimat pereputtyostul, akkor senkit ne hívjak meg, csak a szüleimet és a tesóimat? Ahelyett, hogy mondjuk 1.500.000-ből azt hívok meg a saját esküvőmre akit én akarok? Tudod az itt a baj, hogy rengetegen azt hiszik, hogy az esküvő a vendégekről szól, pedig tökre nem, az esküvő a párról szól. Ha nem tetszik nem kell elmenni. Szerintem ha valaki nem tud elszakadni a gyerekeitől egy délutánra a pár kedvéért, és inkább azt várja el, hogy emiatt a pár ne rendezhessen normális esküvőt, annak az embernek nem is fontos a pár, nem szereti őket, jobb is ha nem megy el.
2015. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
42%
Emellett számomra megdöbbentő, hogy egyes emberek az alapvető protokolláris illemszabályokkal sincsenek tisztában!
2015. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
11%
81%-os! Ez van sajnos igen! A gyerekek a család részei akkor is, ha ez neked nem tetszik! Ha nincsen valakinek erre kerete, akkor ne bulizzon. Ennyire egyszerű. De az, hogy hagyja otthon a gyerekeit (vagy akár a párját, mert őt nem tudják etetni) a világ legnagyobb taplósága. Emellett meg van menyasszonytánca, ami alatt legtöbbször összgyűlik az a bizonyos keret.
2015. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
73%

taplóság az is, aki elviszi a neveletlen kölyköket az esküvőre, rájuk se szól, mert ő "most végre szórakozik".

inkább az a baromi ciki, hogy egyes ősanyák 2 percre se veszik le a mellükről szegény gyereket, biztos érzelmi nyommer lesz, ha nem megy el minden lagziba.



amúgy meg, aki fizeti és meghív, ő diktál.

akkor maradj otthon és egyen a fene!

2015. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
91%

szóval ha minden barátomnak van 3-4 gyereke akkor nekik is jönne kell? az mondjuk plusz 30-40 fő. azért az k.sok.


amúgy egy gyerek mit élvez egy esküvőn?

templomot unja, anyakönyvveztőt unja, játékokat unja, 9kor már álmos. hangos a zene, sok az ember stb.

szülők meg vagy befeszülnek, vagy csesznek a gyerekre rászólni. egyik sem jó megoldás.

2015. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
20%

Voltunk pár esküvőn, soha nem kötötték ki ezt. Mellesleg elég illetlen dolog...

Nekünk is volt 130 fős lagzink, gyerekekkel:) Senkit nem zavartak.

2015. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
30%
Uristen, hogy lehet ilyenen veszekedni! En a babam nelkul nem megyek sehova, de nem is tudnam kire bizni. Ha nem vihetem, hat nem megyek, de ezen biztos nem sertodnek meg.
2015. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!