Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha a családban meghívnának egy esküvőre, de csak a gyerekeitek nélkül mehettek?

Figyelt kérdés

Szűk családi kör van meghívva, közeli rokon.

Kikötötték, hogy a két kisgyerekemet nem vihetem.

Te elmennél úgy?


2015. dec. 2. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
11%
Elfogadom, ha valaki nem szereti a gyerekeket. De ha a legjobb barátnőm vagy a bátyám házasodik, akkor szeretnék ott lenni, együtt örülni velük. Sajnos a gyereket nem tudom szögre akasztani, nagyszülők nincsenek, állandó bébiszitterünk sincs idegenre pedig nyilván nem hagyom. Akkor ne legyek ott egy ilyen közeli barát, családtag esküvőjén?
2015. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
66%

akkor max a párod marad otthon.

már ha van

2015. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
21%

Csak elképzeltem most egy meghívást. Szeretettel várod őket, de a gyerekeket látni nem bírod ott. Jó. Elfogadják a barátaid, ez is tiszta szerencséd.


De nem ez az általános. A barátok, akik családot alapítottak, együtt család. Nem a gyerek nélkül, nem csak a férj.

2015. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem intelligens emberek azt sem kötik ki, hogy a párod ne, csak te...
2015. dec. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
20%

Lehet hogy az én férjem ufo, de őt is érdekelné egy ilyen fontos esemény.


Egyébként engem az üzenete zavar a dolognak. Ezzel kb azt mondja a meghívó: utálom a gyerekeket, a tiédet is (akkor is, ha nem ismerem), biztos elrontja az én tökéletes napom és téged meg a férjedet nem tartalak annyira intelligensnek, hogy ha hisztizik/sír/zavarja a többieket akkor megoldjátok a problémát.

2015. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
89%

Bírom, hogy mindenki a meghívón rugózik, mintha ezt nem lehetne egyértelműen megfogalmazni. Én írtam, hogy nálunk egyszerűen darabszámra nem fért volna el több ember, ezért hívtuk csak a felnőtteket, és még így is szelektálni kellett. Tök egyszerű volt megírni a meghívót, az "Önt és családját" homályossága helyett egyszerűen megszólítottuk azokat, akiknek a meghívó szólt. Pl. így: "Kedves Lujza és Béla!" Nem írtuk bele, hogy Pistikét ne hozzátok, de értelmes ember ennyiből tudja, hogy kinek szól a meghívás.

Aki meg megsértődik, hát sértődjön, bánom is én. De abba senki nem gondol bele, hogy ilyen esetben, amikor tényleg ki van számolva, hogy hány főt tudunk az adott helyen leültetni, nem mindegy, hogy elhívom Bélát és Lujzát a két gyerekükkel együtt, azaz négy főt, és emiatt már Jóskát és Marcsát nem tudom meghívni, akik szintén ugyanolyan fontosak nekem. A szülőket, a felnőtteket ismerem régóta, velük vagyok barátságban, ezért elsősorban őket szeretném ott látni. Én kedvelem a gyerekeiket is, de ha választanom kell, és gyerek nélkül három baráti párt tudok meghívni, gyerekkel viszont csak egyet vagy kettőt, akkor inkább az előbbit fogom választani. Aztán ha Lujza és Béla mégis megsértődik, akkor legalább kiderül, hogy miféle barátok. Bár szerencsére az én barátaim nem ilyenek, képesek lecuppanni a gyerekeikről.

Ha meg arról lenne szó, hogy valaki nem tudja kire hagyni a gyerekét, azt meg tudnánk beszélni, találnánk rá megoldást, mert nyilván elmondaná, ha már egyszer azt kértük, hogy jelezzenek vissza, hogy jönnek-e, vagy sem. De akinek nem ez a problémája, hanem elvi kérdést csinál belőle, és az egója sérül amiatt, hogy a gyerekét nem tudjuk meghívni, az tényleg inkább maradjon otthon.

2015. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
11%
Igen, ez elvi kérdés. Elvi bunkóság a mi kultúránk szerint. Ezt a barátaitok is tudják, csak nem fogják felhozni intelligens emberek lévén...
2015. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
82%
A ti kultúrátokból már eléggé elege van a többségi társadalomnak akkor is, ha szeretitek a gyerekeket...
2015. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
10%
Ja, hogy te vagy a többségi társadalom...:) Ezen most jót nevettem:))
2015. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
14%
Mennyi gúny és irónia:) Lecuppanni a gyerekről és a többi kedves beszólás. Nem is tudom, ki a kevésbé toleráns a másik táborral...
2015. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!