Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha a családban meghívnának egy esküvőre, de csak a gyerekeitek nélkül mehettek?

Figyelt kérdés

Szűk családi kör van meghívva, közeli rokon.

Kikötötték, hogy a két kisgyerekemet nem vihetem.

Te elmennél úgy?


2015. dec. 2. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
56%

"Úgy gondolom, ha nincs pénz a gyerekekre, akkor kisebb lagzit kell hívni, de oda egy családot szokás, akár gyerekestől is."


Szerintem neked szólt a "nem mondom vissza a barátaim, családom felét csaqk azért, hogy a násznép másik felének a gyerekeinek a kajáját ki tudjam fizetni", ha nem tűnt fel.

2015. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
72%

Jó, akkor módosítom a válaszomat. Ha meg tudnám oldani, hogy a gyerekekre más vigyázzon (nálunk szerencsére mindkét nagyi bevethető), akkor igen, elmennék, és nem neheztelnék ezért.


Ha nem tudnám megoldani, akkor nyilván nem mennék, elmagyaráznám a párnak a dolgot, biztos megértenék.


De harag, sértettség semmiképp sem lenne, én megértem, ha valaki ilyennek képzeli el az esküvőjét, pedig 4 gyerekem van. Egy esküvőnk van (ideális esetben), hadd legyen olyan, amilyennek ŐK eltervezték, nem pedig olyan, amilyennek MI elvárjuk.

2015. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
24%

Nekem nem tetszik ez a kikötés! Mégis milyen alapon köt ki bárki ilyet? A bébiszittert is fizeti? Meg amúgy a hozzáállás sem szimpatikus... A gyermek a család része, nem holmi zavaró utánfutó..

Az más, ha én döntök úgy, hogy a gyermekeim nélkül mennék. (így tettem a legutóbbi esküvőn). Ez az én döntésem! A gyermekek a hagymoányos helyeken igenis részei az esküvőnek. Szépen felöltöztetve és játszva:)

Természetesen olyan 4-5 éves kortól tudják élvezni is az egészet, de ennél kisebb gyermeknél meg nem várható el, hogy az anyja másra bízza, ha nem akarja!


Én nem mennék ilyen meghívásra az biztos!

2015. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
86%
Meg szerintem az sem mindegy,hogy milyen lesz a társaság. Tesómék lagzija tele volt gyerekkel, aranyosan szaladgáltak, táncoltak, de olyan volt a társaság,hogy tudtak is rájuk figyelni. Na már most volt egy focista barátunknak lagzija, ők előre szóltak,hogy lehet gyereket hozni, de a vőlegény haverjai szeretik az "ereszdelahajam" bulit, tehát nem tudják garantálni,hogy részegen, metalicát üvöltve tudnak figyelni a futkározó 3 évesre. Így mindenki eldönthette,hogy elviszi vagy nem.
2015. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
26%
21-es, mi van? Mi szólt nekem? Én azt írtam, ha nem tudok pl. 100 fős lagzit fizetni, akkor nem tervezek akkorát. Ennyi erővel már ne vigye senki a barátját, barátnőjét, mert nehogy etessem? Ha valakit elhívok, akkor számolok vele, hogy annak költsége van. Mi köze az egésznek a násznép másik felére vonatkoztatva?
2015. dec. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
19%
Vagy együtt vagy sehogy. Mi egy család vagyunk.
2015. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
46%
Az sokmindentől függ. Pl. csak a mi gyerekeink nincsenek meghívva, vagy senki nem vihet? Hogyan tudom megoldani a felügyeletet? Mennyi idő ez az egész, mekkorák a gyerekek, stb...
2015. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
85%

én se akarnám hogy Ödönke végigordítsa a szertartást, meg randalírozzon a lagzin. ez van.

aki emiatt besértődik, annak sem kell ott lennie.

2015. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
79%
A tálalástól függ. Ha bántó módon közlik, vagy nem tudom megoldani a felügyeletet akkor benne van a pakliban, hogy nem megyünk. Egyéb esetben teljesen megértem, ha gyerekmentes lagzira vágynak. Néha a szülőknek is jár egy kis gyerekmentes kikapcsolódás. Nincs ebben semmi rossz.
2015. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
85%

Mennék, a gyereket meg leadnám valaki ismerősömnek.


Én megőrülök, mikor

- a kisgyerek végigordítja/beszéli a szertartást

- 10-kor már le kell lépni, mert álmos

- semmit nem lehet csinálni, mert a seggedben van

- vacsora alatt is rohangál, zizeg, felborít, stb...

2015. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!