Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek érdekében a nyitott...

A gyerek érdekében a nyitott kapcsolat mellett döntöttünk. Élt valamelyikőtök így? Beválhat?

Figyelt kérdés

10 év együttélés után így döntöttünk. 5 éves fiunk van akit nem szeretnénk ha elvált szülők gyermeke lenne. Egyenlőre... Aztán kitudja mi lesz ebből :(


Leginkább azthiszem én nem fogom bírni. Egyrészt nem vagyok "pasizós",szerető tartós nő,másrészt én szeretem a párom. Nagyon.


Rengeteget veszekszünk. Most úgy döntöttünk,hogy adunk még egy esélyt a kapcsolatunknak,de nyitott legyen.


Mit gondoltok erről? Természetesen a fiunk nem sérülne. Tehát a szabályokat azért lefektettük. Nincs kimaradás,nem beszélünk róla stb.


2016. ápr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
79%

Jó nagy baromság amit kitalaltatok, ennél már csak az nagyobb marhaság, hogy a gyerekre fogjátok.

Eleve épeszű ember nem kerdezgeti a gyereket, hogy mi a véleménye a valasrol, hanem bejelenti és kész. Mindegy hogy reagál rá. Ha sír, akkor sír, teljesen normális, de majd elmúlik, ettől nem változtatja meg az ember a döntését. Ha mondjuk mégse bírod a helyzetet és egy honap múlva úgy döntesz, válás, a gyerek még sír, akkor újra visszavonulo? És így tovább?

2016. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
79%
Te éltél évekig így, és én vagyok a buta? Az én párom tisztel engem annyira, hogy ilyet nem tesz. Igen, szerintem ez szánalmas. Főleg azért, mert az anya épp most tanítja meg a gyerekének, hogyan kell megalázkodni, és bármit elnézni, félelemből és gyávaságból. Az meg, hogy a gyerek semmiről sem tud, csak önáltatás- gyerek, de nem hülye.
2016. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem attól, hogy ezt elhatároztátok, nem fog semmi változni - max. veszekedés helyett elhidegültök egymástól (vagy te sirdogálsz magadban) és ezt a példát fogja látni. Próbáljatok meg párterápiát, ha végképp nem tudtok kommunikálni, ez lehetne az esély.
2016. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
71%
Ha csak 6 évig működött a nyitott kapcsolat akkor valamiért nem működött, különben még most is tartana. A Jól működő kapcsolatokat onnan lehet megismerni, hogy nem érnek véget. (Kivéve nyilván ha a másik fél meghal, ez esetben elnézést kérek.)
2016. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek érdeke és nem sérül? És ezt Te el is hiszed? Nem kommentálnám az értelmi képességeidet...

A férjed tiszta lelkiismerettel kefél majd félre, hiszen beleegyeztél, Te majd magadba fordulva keseregsz, a gyerek pedig lát egy szomorú és befásuló anyát és egy mindig "túlórázó", vidám apát, akik egyébként ridegen elmennek majd egymás mellett.

2016. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
80%

Szóval a gyereknek már előadtátok, hogy el fogtok válni, két napig sírt a szerencsétlen, utána talán elkezdte volna feldolgozni, erre visszatáncoltok. Így lehet tök jól bizonytalanságban tartani egy gyereket. Szerinted ettől nem sérül? Ha nektek nem jó együtt, akkor tessék szépen elválni, nem engedélyt adni apunak, hogy másokkal keféljen. A gyereknek persze, hogy rossz, de fel fogja dolgozni, és idővel helyre fog állni a lelki békéje, ha mindketten normálisan álltok hozzá. De azt, hogy egy kimondatlan feszültség van közöttetek, amiről nem is beszéltek neki, na azt pont, hogy soha nem fogja feldolgozni, csak rá is átragad a hangulat.

Egy nyitott kapcsolatnak sehogy máshogy nincs értelme, csak úgy, hogy mindkét fél akarja. De te nem akarod. És szerintem a férjed sem, ő egyszerűen csak már nem veled akar szexelni. Az nem nyitott kapcsolat, hogy a te beleegyezéseddel félrejár a férjed. Az csak annyi, hogy együtt éltek, egymás mellett. De nem kapcsolat.

2016. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
78%
De sérülni fog a fiad, ettől talán jobban is, mintha elvalnátok! Te azt Írod, nagyon szereted a férjedet, ő mennyire szeret Téged? Ha talál egy nőt, akibe beleszeret és választania kell, biztos nem ezt a felállást fogja választani. Egy gyerek mindent megérez, a Te kétségedet és gyötrődésedet is meg fogja!
2016. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek súlyosan sérülni fog.Valamelyest már sérült is.Az meg mekkora hülyeség volt,hogy 2-3 héttel ezelőtt elmondtátok Neki,hogy szétmentek,ám mivel sírt 2 napig mégis együtt maradtok.Szerinted a gyerek HÜLYE?!Érezni fogja a feszültséget,látni fogja Rajtad a szomorúságot,csalódottságot,az Apján meg,hogy kivirul,soha nincs otthon.Előtt utóbb Apuka beszerelmesedik,és lelécel.Addig meg engedéllyel dug félre.Szerinted mennyire sérül majd a gyerek,ha az eddigi car kapcsolatotok után pár évvel még le is lép?
2016. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
75%

A nyitott kapcsolat szerinted mire megoldás kérdező?

Attól többet lesztek együtt a pároddal? Attól jobb lesz a kettőtök kapcsolata? Attól majd javul a szexuális életetek? Attól majd jobban fogjátok szeretni egymást?

Ne áltasd már magad! Ha két ember szereti egymást és együtt akarnak élni, akkor egy esetben elfogadható, hogy valamit a gyerek miatt tesznek, mégpedig az, hogy próbálnak egymással minél többet kommunikálni, átbeszélni az életüket, hogy mit lehetne változtatni, hogy mindenkinek jó legyen, közös programokat szervezni, hármasban is, de főleg kettesben, fellendíteni a kapcsolatot, tüzet hozni bele. Na ezzel fogjátok megkímélni a gyereket és nem azzal, ha mindenki azzal d..g, akivel akar.

De ha netán mégsem sikerülne, hát istenem. A gyerek először nyilván rosszul fogja viselni, de ha a két szülő a gyerek érdekét nézi, akkor normális körülmények között is el lehet válni, jóban maradni, mint barátok, továbbra is a gyerek szülei maradtok, csak nem éltek együtt, viszont ennek ellenére is foglalkoztok vele és szeretitek őt. Na, így nem fog sérülni a gyerek egy válás során.

De amit ti csináltok, abban nem csak te, hanem a gyerek is sérülni fog, nem is kicsit!

2016. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
79%
Attól, hogy mással fekszik le ő is, meg esetleg te is, pont úgy balhézni fogtok otthon, a gyerek meg tűri.
2016. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!