Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek érdekében a nyitott...

A gyerek érdekében a nyitott kapcsolat mellett döntöttünk. Élt valamelyikőtök így? Beválhat?

Figyelt kérdés

10 év együttélés után így döntöttünk. 5 éves fiunk van akit nem szeretnénk ha elvált szülők gyermeke lenne. Egyenlőre... Aztán kitudja mi lesz ebből :(


Leginkább azthiszem én nem fogom bírni. Egyrészt nem vagyok "pasizós",szerető tartós nő,másrészt én szeretem a párom. Nagyon.


Rengeteget veszekszünk. Most úgy döntöttünk,hogy adunk még egy esélyt a kapcsolatunknak,de nyitott legyen.


Mit gondoltok erről? Természetesen a fiunk nem sérülne. Tehát a szabályokat azért lefektettük. Nincs kimaradás,nem beszélünk róla stb.


2016. ápr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg mindenki azzal jön hogy sérül a gyerek de senki nem írja meg miért. Mi köze a gyereknek a szülők szexuális életéhez? Ha gruppenszex rajongók lennének vagy szadomozók,ugyanilyen gusztustalanul írkálnátok. A válaszadók 70%-nak egy boldogtalan agyoncsalós kapcsolata van mégis válaszol észt osztva. Én a helyedben tudomást sem vennék róla.
2016. ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

:)

Köszi. Igazából az "osztós" kommentet el sem olvasom. Az első sorból már látszik minden. A 45 kommentből 10-et olvastam végig kb.

2016. ápr. 18. 09:39
 53/65 anonim ***** válasza:

"Ja de titeket sosem csalt meg a férjetek igaz?? Hát dehogynem.. Mégis vele éltek. Ne legyetek már álszentek."



Ja,hogy téged folyamatosan csal a férjed,és emiatt próbálod normálisnak beállítani azt ami nem az,az egy dolog,de attól még magadnak hazudsz.

A kérdező kerek-perec leírta,hogy nem fogja bírni,mert szereti a párját.A gyerek akkor nem fog sérülni? Vagy hogy gondoljátok? hogy majd anyuka annyira élethűen fog játszani,hogy a kiskölyöknek fel se tűnik,hogy tök boldogtalan?Pláne rengeteget veszekszenek. És akkor azt gondolja,hogy egy 5 éves annyira hülye,hogy ebből az égvilágon semmit sem vesz észre...hát csodálkoznék rajta.

Apuka mégis mennyire szeretheti,ha simán hagyná,hogy más lengesse be neki a fa...t? (Már elnézést) csaltak már meg engem is,de érdekes mód,attól meg dührohamot kapott a pasi,ha más csak flörtölt velem,nemhogy még meg is dugjanak.Mert ilyenek a férfiak.Aki hagyja hogy az asszony mással feküdjön le,az kb.semmit nem érez már max.barátságot.Akkor meg nem lenne érdemesebb elválni? Senki nem hazudik senkinek,és mindkét félnek lenne esélye új párral boldognak lenni,

2016. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a szexről szól. A gyerek sem azt érzi meg, hogy anyu és apu mással fekszik le. Azt érzi meg, hogy nem tisztelik egymást a szülei. És ehhez még csak üvöltözni sem kell egymással. Elég egy tekintet, mozdulat, vagy annak hiánya. Nem szavakból értenek, ez alap gyerekpszichológia. Metakommunikációból értenek. És érezni és érteni fogja, hogy a szülei nem szeretik egymást, és azt is, hogy HAZUDNAK neki! És itt van a komoly probléma. Akár nyitott a kapcsolat, akár veszekedős a házasság, akár elváltak a szülők, de még szidják egymást, a gyerek ezt _látja_. Érzi. A legfájdalmasabb rész ebben az, hogy hazudtok neki, és elvárjátok tőle, hogy ő ehhez jó képet vágjon, és ne szóljon semmit. Mert ezt az elvárást is közvetítitek felé: miattad maradtunk együtt, akkor most legyél elégedett és boldog. Mártírkodsz (vagy ezt hazudod magadnak), rátelepszel a gyerekre, a férjed meg még annyira sem tisztel, hogy elváljon és úgy feküdjön le másokkal. A gyerek ebből jót nem tanul, az is fix. Legfeljebb azt, hogy mindennek ő az oka, és azt, hogy így kell megoldani, ha egy kapcsolat nem működik. Hazugsággal, csalással, és hogy olyasmit kényszerítek a másik félre, amit ő nem akar, zsarolás és egyéb csodaszép fogalmak.


Szomorú, hogy szerinted csak te és a férjed döntése ez, de nem igaz. Úgy döntötök a gyereketek jövőbeni kapcsolatairól, azok működéséről, stb, hogy nem vagytok tudatosak. Két gyáva embert fog látni, ahogy elszenvedik az életüket egymás mellett. Nem irigylem.


Ha ez nem sérülés, akkor mi az? Végignézni, ahogy anyám kajtat apám után, aki nyilvánvalóan nem szereti, megalázkodik neki, nekem mosolyog, de este sír, és aztán tőlem várja, hogy boldoggá tegyem, jó fiú legyek, mert apám szarik rá? Király élet egy gyereknek. Ha szavazhatnék, inkább váljatok el, de ne kínozzátok már tovább azt a szerencsétlen gyereket!

2016. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:

Tessék, kifejtem :

A gyerekednek azt fogod mutatni, hogy jaj de boldogok vagytok együtt, minden rendben, apa és anya szereti egymást. Mindeközben a férjed mással bújik ágyba, te meg szenvedsz miatta. Szerinted ez nem hazugság és képmutatás?

2016. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
90%

51es!

Egy valós nyitott kapcsolat, vagy BDSM, satöbbi, nem árt a gyerek fejlődésének.

Én elég sok malacságban részt vettem életem során.

A tapasztalatom az, hogy a szexben, párkapcsolatban, sőt az életben a kényszer megalázó, személyiségromboló.

Sokáig voltam harmadik egy házaspárral. Ők nagyon egymásrataláltak, sugárzott róluk az életöröm, a boldogság.

A fizikai kapcsolat sajnos megszakadt, miután Hollandiába költöztek.

Kicsit meg is zuhantam a hiányuktól, kutyaharapást szőrével módon akartam kezelni, ezért neten felhajtottam egy másik párt. Egy héten belül megejtettünk egy randit, már ott le kellett volna esnie, hogy a nőnek nem fűlik a foga ehez.

Persze könnyű később okosnak lenni.

Nos a második randi már náluk volt és pár pohár bor után kitört a botrány.

Nem tudom hogy a pasi alkalmazott kényszert, vagy a nő kényszerítette saját magát, de lényegtelen.

A lényeg az, hogy a nő számára taszító volt.

A pasi utána próbálkozott, de szerető nem akartam lenni.

Végül elváltak, de a nő árnyéka lett önmagának.

Hülye példával élve: nem mész nővérnek egy gyermek-onkológiai osztályra, ha képtelen vagy elviselni, elfogadni a halálos beteg gyermekek látványát, ápolni őket, mellettük lenni a szenvedésükben, gyakran végignézni a halálukat.

(hatalmas tiszteletem az ápolóknak ezért! Szerintem én egy hét után összeroppannék)

De a lényeg: ha te ebbe kényszerből belemész, az nem nyitott kapcsolat lesz, csak legalizált megcsalás. Ez az életforma nem való mindenkinek. sőt, meglehetősen ritka az, hogy jól működjön. Ennek pedig alapfeltétele, hogy mindkét fél számára jó legyen.

Válaszolj őszintén egy kérdésre (elég csak önmagadnak): téged a nyitott kapcsolat boldoggá és elégedetté fog tenni?

Igen, vagy nem.

Nem kell bonyolítani, litániát előadni. Ez pontosan ennyire egyszerű.

2016. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:

„Ja de titeket sosem csalt meg a férjetek igaz?? Hát dehogynem.. Mégis vele éltek. Ne legyetek már álszentek.”


Sajnállak, ha azt gondolod, hogy az élet rendje, hogy a férjek megcsalják a feleségüket, mert igen rossz tapasztalataid lehetnek.


Másrészt pedig azért írt ide ennyi mindenki, mert a kérdező utalt rá (már csak magával a kérdésfeltevéssel is), hogy kétségei vannak, úgy érzi, ez valamiért necces helyzet. Ha számára ez nem lenne probléma, akkor semmi gond, mindenki úgy él, ahogy akar – ám mivel azt mondja, nagyon szereti a „párját”, ebből az következik, hogy baromi nagy áldozatot vállal, és bevállalja, hogy egy számára rossz helyzetbe belemegy. Szerelemből, a gyereke szeretetéből, mindegy, ha ettől szenvedni fog, az nem jó senkinek sem a családban.


Mindazonáltal én ismerek két párt, akik a gyerekek miatt vannak együtt, de ők kvázi barátként, tehát nincs veszekedés, együtt élnek, csak épp szex nincs közöttük. Lehet így élni, és miért is ítélnénk el, ha ez nekik jó.

2016. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
Az 56. válaszoló nagyon jól leírta a kérdés lényegét.
2016. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

a gyerek nem h.lye, cask kicsi - ahogy szokták mondani.


akkor is tudja, hogy gáz van, ha nem ordítoztok.


ez a nyitottság neked nem tetszik, nem akarod. akkor minek? férjed majd más nő szagával hazajön és együtt vacsiztok????

2016. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Szóval anyukád tűrt a pénzért, meg a feleség címért, inkább hagyta, hogy megalázzák. MErt bármit mondasz, megalázó, mikor mindenki tudja, hogy csalja a férje, és tudta a szomszéd, a kolléga, mindenki...

Tényleg azt akarod, hogy a gyereked is így éljen majd?

2016. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!