Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek érdekében a nyitott...

A gyerek érdekében a nyitott kapcsolat mellett döntöttünk. Élt valamelyikőtök így? Beválhat?

Figyelt kérdés

10 év együttélés után így döntöttünk. 5 éves fiunk van akit nem szeretnénk ha elvált szülők gyermeke lenne. Egyenlőre... Aztán kitudja mi lesz ebből :(


Leginkább azthiszem én nem fogom bírni. Egyrészt nem vagyok "pasizós",szerető tartós nő,másrészt én szeretem a párom. Nagyon.


Rengeteget veszekszünk. Most úgy döntöttünk,hogy adunk még egy esélyt a kapcsolatunknak,de nyitott legyen.


Mit gondoltok erről? Természetesen a fiunk nem sérülne. Tehát a szabályokat azért lefektettük. Nincs kimaradás,nem beszélünk róla stb.


2016. ápr. 17. 14:58
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
36%

Szia kerdezo! En is eltem nyitott kapcsolatban. Mukodott par evig,majd beleszerettem valakibe,aki ma mar a ferjem es vele nem tudnek igy elni.

Ha sertve erzed magad valts mert tonkremesz. De aztmondom,ha diszkreten mikodik akkor a gyerek sem veszi eszre.

A mi kapcsolatunkrol sem sejtette senki. Minden jot.

2016. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
12%

Nyílván aki nem élt nyitott kapcsolatban,az csak okoskodik. Halvány lila dunsztja sincs arról hogy sérül-e a gyerek vagy sem.


A válaszolók x%-át csalják. Az jobb?

A lényeg.. ha nem működik válljatok el és soha ne beszéljetek arról,hogy ki kivel volt. Ha együtt maradtok sem. Tisztelem a hozzáállást,hogy próbálkoztok a gyerek miatt:)


Akinek meg fogalma sincs az egészről az ne okoskodjon meg ítélkezzen már.

2016. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
16%

Igen 6 évig. Majd gyereket akart. És abba a kapcsolatba nem fért bele. A kérdező pedig most vált nyitottra,de legalább nem válnak el a gyereket nézve.


Tud működni,ha okosan csinálják. Ti azt honnan tudjátok ugyan hogy működne-e a kérdezőnél vagy nem? Megint látók vagytok?

Ha nem működik elválnak de nehogy már olyanon problémázzatok hogy megpróbálnak a gyereknek jobb életet teremteni hogy együtt maradnak. Szerintetek majd hazahordják a szeretőket és a gyerek előtt dugnak? Vagy hogy gondoltátok?


Semmit sem tudtok róla akkor mit okoskodtok?

2016. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan tudom, hogy nem lesz ilyen jellegű tapasztalatom, mert bennem van tartás. Vagy kellek, vagy nem kellek valakinek. De ez mi? Persze, dugj meg mást, de léééégyszi, ne hagyj el, had mossam a gatyád továbbra is, és hazudjuk a gyereknek és a szomszédoknak azt, hogy minden rendben, mert annyira szánalmasan gyáva vagyok, hogy inkább megalázom magam, csak egyedül ne kelljen maradnom??? Ez nem szerelem, nem szeretet de még minimális tisztelet sincs benne. ÉS tudod mit, utolsó? Az beszéljen, aki nem tapasztalt meg ilyet, akiben volt annyi tartás, hogy erős maradjon, amikor előáll egy ilyen helyzet és aki inkább mond nemet és mondja meg a gyerekének azt, hogy apáddal már nem szeretjük egymást, ez van, mint hogy hazudjon neki még tíz évig, míg gyerek, és mindennek a felelősségét gondolatban még rá is tolja a szerencsétlenre! Ilyen gyáva emberek neveltek fel engem is. FElnőtt vagyok már, meg tudom magyarázni a tetteiket, mégsem tudom őket tisztelni, mert ez így nem élet, ez így röhej. Azt gondolom, hogy nem csak arról szól ez, hogy ki-hova-mit dug, hanem az emberi méltóságról szól, ami itt már a béka segge alatt van. Bőven! Ébredj fel és vállald, hogy a házasságotoknak annyi! Ebben még lenne valami maradék méltóság! N32
2016. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
11%

Akkor meg mit szólsz bele ha valamihez nem értesz?

Ki nem szarja le hogy te élnél-e így vagy nem. Érdekel vkit? Pszichológus vagy? Párterapeuta? Akkor meg ne okoskodjál már bele valamibe amihez rohadtul nem értesz.

2016. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
75%

utolsó kicsit keményen, de tökéletesen leírta. Remélem a rideg szavai kicsit észhez térítenek kedves kérdeznő.

Bele se akarok gondolni, hogy min mehetsz most keresztül, de ne alázd magad!

Vagy legyetek 100%-osan azon MIND A KETTEN, hogy helyrehozzátok a dolgot, vagy engedjétek el egymást. Ez nem élet, neked legalábbis biztosan nem.

Mikor rábólintottál belegondoltál abba, hogy Te ezentúl mindig örlődni fogsz, ha nem megy haza időben, hogy vajon most kit kefél, kit ölel, kit csókol? Ha te még tényleg szereted, ebbe bele fogsz rokkanni...

2016. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
51%

bocsánat, 24-es hozzászólóra gondoltam, csak azóta jött másik komment.

26os voltam.

2016. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, de ez kb. olyan, mint a drogozás. Szülőként nem mondod, hogy ne lője magát, mert beledöglik, csak azért, mert te nem próbáltad? Igenis, lehet érteni valamit, amit az ember nem élt át. Mert álltam a küszöbén és másképp döntöttem. Mert EZ nem járható út egy egészséges lelkű nő számára! Azért. Amúgy meg akkor írom le a gondolataimat, amikor akarom, akkor is, ha téged sért vagy bánt. Ha így van, akkor magadtól kérdezd meg, hogy mibe tenyereltem bele, ami ennyire fáj még mindig? Lehet, hogy mégsem kellett volna belemenned neked sem, mert még mindig érzed, hogy rossz döntés volt, de ha bevallanád magadnak, akkor szembe kéne nézned azzal az elszúrt hat évvel? Mert az volt.
2016. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem kell sokat érteni a nyitott kapcsolathoz, már ha egyáltalán lehet hozzáérteni, hogy belássuk, itt nem két kiegyensúlyozott kapcsolatban élő boldog fél szabad döntéséről van szó, hanem kvázi kényszerről a kérdező részéről. A leírásából az jön le, hogy neki ez nem is jönne be igazán, csak a gyerek miatt csinálja, meg azért, hogy ne hagyják el stb stb.

Gondolom apuka részéről merült fel ez a remek ötlet. Így nem hiszem, hogy nagy szakértőnek kell lenni ahhoz, hogy az ember belássa, nem fog működni. ÍGY!


A veszekedésekre nem tudom hogyan lehet megoldás a nyitott kapcsolat.


Én ezt nyitott kapcsolatnál fordítva tudom elképzelni, hogy van két kiegyensúlyozott boldog fél, ahol mindkét részről felmerül az igény a szexuális változatosságra, de hogy van egy eleve sz.r kapcsolat, azt azzal megfejelni egy apuka megdug másokat ötlettel...háááát kétségeim vannak ennek sikerességéről.

2016. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
De sok itt a fogyatékos.Nem okoskodásból,de a nyitott kapcsolat csak akkor működik,ha mindkét fél ezt akarja.És a kérdező tuti nem akarja,látszik a sorokból,de inkább belement a gyerek miatt,hogy ne váljanak el.Tehát inkább az ne okoskodjon,aki élt ilyen kapcsolatban,hogy milyen király,ha a szabályok le vannak fektetve,mennyire működhet,mert itt erről szó sincs.Tanuljátok meg a szöveget értelmezni.A kérdező az utolsó szalmaszálba kapaszkodik,hogy megmentse a házasságát,és olyanba is belemegy,amit nem akar.El fogtok válni,úgyhogy ne alázd magad tovább,és ne fogd a gyerekre.
2016. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!