Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez manapság normális dolog?...

Ez manapság normális dolog? Nem tudom a világ fordult a feje tetejére és én látom rosszul vagy igenis jól gondolom, hogy amit a "sógornőm" akar csinálni az egy nagy böszmeség?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy a sógorom nejével beszélgettünk és szóba került a karácsony, mire mondtam, hogy milyen jó mert a gyerekük végre olyan korba lépett amikor megérti mit is jelent ez és előjöhet a Mikulás, Krampusz, Jézuska és társai ki-ki a kedve szerint. Mire ő azt mondta, hogy ő nem fog hazudni a gyerekének, megmondja,hogy a Mikulás nem igazi, sőt ez csak egy vallási izé-mizé(nem részletezem miket mondott még, mert száraz egy anyag lenne), sőt tovább megy a Húsvéti nyuszit sem adja be neki, mert a gyerek ha ajándékot kap igenis tudja, hogy azt a szülei adták szeretettel és különben is ő egy kis felnőtt, akit nem akar hazugságban nevelni és gyerekként kezelni, sőt leülteti és elmesél minden részletet és azt is eldöntheti hogy milyen vallást szeretne választani. És most kapaszkodjatok meg a kisfiú 2 ÉVES?!

Csak szerintem rossz már ilyen korán eltüntetni a gyerek kor egy ilyen fontos részét?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 1. 22:54
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
82%

"olyanról már hallottam, hogy egy felnőtt traumaként emlékszik arra, mikor rájött, hogy nincsenek mikulás, jézuska meg nyuszi"


Jézusom, hagyjuk már az ilyen embert. Traumaként élte meg... akkor egy gyenge kis ... !

Én mondjuk még nem is hallottam ilyenről, szerencsére a környezetemben nincsenek ilyen elkényeztetett, mindent traumaként megélő emberek.

Tudod mi a trauma? A háború, az éhezés, a verés, a lelki terror, a szeretteid halála, ha leég a házad és földönfutó leszel! Ezek a traumák, nem a Mikulás léte vagy nem léte.

2016. nov. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Számomta a mikulás s a 3 királyok is meseszerűek voltak gyerekként,másodszor a királyok mit adtak marha drága ajándkokat(akkoroban legalábbid azok voltak)szóval a dömping már akkor kezdődott, de règen nem volz annyi mint most mikulással együtt sem , ez is a kényeztetőszülők miatt van de ez egy másik sztori
2016. nov. 4. 12:09
 43/46 anonim ***** válasza:
53%

Maradjunk a sogornodnel, aki miatt kepes voltal egy internetes forumot nyitni, es eddig 5 oldalon, es tobb napja itt balhezni.

Te beteg vagy.

2016. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

ha minden percben válaszolnék akkor elismerném hogy beteg vagyok,de én csak véleményekre voltam kíváncsi és ennél betegebb kérdést is láttam már.

De akkor legyen normális hogy mindent el kell fogadni ellenben az én véleményem nem számít(ez a mai világ is), a sógornő elképzelése nem lenne probléma ha szép személyisége is volna hozzá... Mindent el tudok fogadni amíg az illető egy kedves/szeretetre méltó ember,de ez van én fogadjam el ha leszól, lenéz vagy éppen átnéz rajtam illetve semmibe veszi az érzéseimet,de az bolond dolog hogy névtelenül írok róla :D

2016. nov. 4. 17:29
 45/46 anonim ***** válasza:
53%

igen, elég bolond, hogy bármennyi időt is fecsérelsz erre!


Úgy néz ki túl sok időd van... és akkor leszel ilyen idegbeteg és másokon járatod az agyad ami szart se nyom a latba.

2016. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

neked is elég időd van ha egy bolondnak a kommentelésére rögtön reagálsz...

de részemről ennyi elég, levontam ki-mit gondol a dologról és e szerint könyvelem el én is ezt az egész szituációt, nekem ez az egész csak erre kellett és úgy hiszem mindenki más is ezért tesz fel ide kérdést többnyire

2016. nov. 5. 17:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!