Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez manapság normális dolog?...

Ez manapság normális dolog? Nem tudom a világ fordult a feje tetejére és én látom rosszul vagy igenis jól gondolom, hogy amit a "sógornőm" akar csinálni az egy nagy böszmeség?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy a sógorom nejével beszélgettünk és szóba került a karácsony, mire mondtam, hogy milyen jó mert a gyerekük végre olyan korba lépett amikor megérti mit is jelent ez és előjöhet a Mikulás, Krampusz, Jézuska és társai ki-ki a kedve szerint. Mire ő azt mondta, hogy ő nem fog hazudni a gyerekének, megmondja,hogy a Mikulás nem igazi, sőt ez csak egy vallási izé-mizé(nem részletezem miket mondott még, mert száraz egy anyag lenne), sőt tovább megy a Húsvéti nyuszit sem adja be neki, mert a gyerek ha ajándékot kap igenis tudja, hogy azt a szülei adták szeretettel és különben is ő egy kis felnőtt, akit nem akar hazugságban nevelni és gyerekként kezelni, sőt leülteti és elmesél minden részletet és azt is eldöntheti hogy milyen vallást szeretne választani. És most kapaszkodjatok meg a kisfiú 2 ÉVES?!

Csak szerintem rossz már ilyen korán eltüntetni a gyerek kor egy ilyen fontos részét?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 1. 22:54
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Látod, evvel is csak kiadod magad utolsó. Régen vallási ünnep volt és meghitten együtt volt a család. Pontosan, Jézus születését ünnepelték az emberek. Manapság meg az a menő hogy Jézus nem létezik és nem létezett.
2016. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
36%
Aha, a karácsonyfának meg a húsvéti nyuszinak is marha sok köze van a valláshoz (mondjuk pont régi pogány hiedelmekből származik mindkettő). De nem is ez a lényeg, az egész ajándékozási mizéria, ami miatt elhitetjük a gyerekekkel a mikulást, a jézuskát meg a nyuszit, az az ajándékozás. Hogy a hívők megtanítják hinni a gyerekeiket Istenben és Jézusban, annak semmi köze ezekhez.
2016. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
65%
Igen, a régi érték a meghittség, az ünnepi hangulat. Hogy ezt hogyan érjük el, az más kérdés. Nekem nagyon szép emlékeim vannak a karácsonyról úgy, hogy együtt díszítettük a fát, és tudtam, hogy a jézuska nem személyesen közreműködött.
2016. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

először is engem sem az ajándék központúság éltet ebben, hanem hogy én nem tudom elképzelni a karácsonyt Mikulás nélkül és egyszerűen amikor ezt közölte velem azt hittem leesek a székről:d soha még egy ismerősömben sem fordult meg az ilyesmi hogy egy gyerektől előre elveszik ezt a mesevilágot.

Ami meg az értékeket illeti, én úgy értettem hogy SZÁMOMRA érték, egyébként régen ilyenkor a gyerekek körbe mentek a faluban, mint a három királyok, az is Karácsony volt nagyanyád idejében kaptak valami ennivalót vagy csak jókívánságot,de karácsonyfa nélkül is megvolt a hangulata, persze nem olyan mint a mai,de akkor is nem ezen kéne fennakadni.

A lényeg hogy számomra a Mikulás, krampusz és társai csak a hangulat miatt fontosak,de ha eleve ezek le vannak lőve és érződik, hogy nem vallási nézet miatt, hanem valami modern hülye felfogás miatt(nem hazudok a gyereknek) akkor had akadjak ki magamban :D

2016. nov. 3. 20:55
 35/46 anonim ***** válasza:
80%
Te a sógornődre vagy kiakadva, mert nem szimpatikus. Maradjunk ennyiben!
2016. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
63%

Még a témához: olyanról már hallottam, hogy egy felnőtt traumaként emlékszik arra, mikor rájött, hogy nincsenek mikulás, jézuska meg nyuszi. Olyanról még sose hallottam, hogy egy felnőtt utólag sajnálja, hogy ő sose hitt benne, és vádolná a szüleit, hogy elvették a gyerekkorát.

Kérdező, nehogy azt hidd, hogy én a te elveid ellen vagyok, én a totális meg nem értésed ellen vagyok a más gondolkozásúak irányába. Nálunk is a Mikulás tölti meg a kiscsizmát az ablakban, az én gyerekeim is keresik a nyuszifészket, ettől függetlenül nem értem, miért utálod ennyire a sógornőd a döntéséért. Meg azt próbálom bizonygatni, hogy emiatt nem lesz a kisfia megkárosítva, szóval ha utálod is a nőt, ne ezért utáld.

A betlehemezés, locsolás utáni kínálást pedig azért ne hasonlítsuk össze a mai ajándékdömpinggel. Ja, és a Mikulás

2016. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
51%
folyt. köv. a Mikulás felénk nem karácsonykor jön.
2016. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

nem értem hogy jön ide az ajándékdömping...

Mindegy is, a sógornőmet nem kedvelem,de annyi hülyesége volt már mint égen a csillag mégsem akadtam fel minden kis apróságon, pedig sokszor ő és a férje próbált mindenféle módon megalázni...

De mindegy most valamiért mindenki az ajándéktémára állt rá, holott a sóginő mondta hogy a gyerek tudja hogy az ajándék tőle van és nem a Mikulástól (szerintem ez sem fontos ha egyszer boldog tőle a gyerek).

2016. nov. 3. 22:43
 39/46 A kérdező kommentje:

hozzáteszem a sógornőm eddig ha valami volt, akkor az úgy lett ahogy ő akarta és szerintem ezt is ránk fogja erőltetni, de persze én fogadjam el az ő nézeteit,de ő ne vegye figyelembe az enyémeket(lehetne kompromisszumot is kötni) pl.: tudja mi az álláspontom politika terén és ő meg a férje csak akkor szólja azt le ha átmegyek-ez is sértő hisz megvárhatnák amíg kilépek az ajtón és akkor szidhatnak azt amit akarnak.

ez nem fontos csak példa arra, hogy én ITT névtelenül írom le a gondolataimat ők viszont hangosan nyilványítják ki a véleményüket a család előtt, van különbség.

2016. nov. 3. 22:53
 40/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
25%

Ajándékdömping: az egész nyuszi hozta, jézuska hozta, mikulás hozta ajándékhalmaz, ami miatt ezeknek a létezését elhitetjük a gyerekekkel. Ha nem lenne ajándékozás ezen az ünnepen, melyik gyereket érdekelné a Mikulás? Hittanon tanulnák, egy szent a sok közül. Oszt csókolom.

Igen, ajándékdömping. Az nem néphagyomány, ellentétben a betlehemezéssel (ahogy írod, három királyok). Én meg azt nem értem, hogy lehet a kettő közt párhuzamot vonni.

2016. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!